۳ علت افزایش قیمت ورق گالوانیزه

افزایش قیمت ورق گالوانیزه
۳ علت افزایش قیمت ورق گالوانیزهReviewed by Admin on Sep 11Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

روند قیمت گذاری ورق گالوانیزه شیب صعودی به خود گرفت

در بدو ورود به سال جدید تا این زمان تغییرات قیمت ورق گالوانیزه بسیار بوده است . یکی از دلایل آن را می توان به تغییرات نرخ طلا و دلار دانست ایران بزرگترین کشور در صادرات ورق گالوانیزه محسوب می شود . این تغییرات در قیمت ها باعث ایجاد افت کاری تولید کنندگان و مصرف کنندگان شده است.
البته شاین ذکر است که عملکرد و تنش های ایجاد شده کشورامریکا در خاورمیانه باعث ایجاد این بی ثباتی شده و این تغییر قیمت ورق گالوانیزه در ایران که بزرگترین صادر کننده این محصول است می شود. به همین دلیل ای تغییر قیمت گریبان گیر فولاد مبارکه که این محصول را در حجم بالا تولید می کرد شد و بی ثباتی در آن را بوجود آورد.

قیمت ورق گالوانیزه
طبقه گفت گوی محمد جواد ظریف با اتحادیه اروپا درباره تثبیت آنها در برجام ، شرایط صادرات محصولات فولادی با وارد شده به تحریم ها زیاد نگران کننده به نظر نمی رسد. با وجود اینکه آمریکا از برجام خارج شد ولی دیگر کشورهای اروپایی از برجام خارج نشدن ایران می تواند قیمت ورق گالوانیزه را به ثبات برساند.
بر اساس گفته وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که این عمل آمریکا نگرانی هایی را ایجاد می کنند و باعث جنگ در این منطقه می شود.براساس گفتگوی وزیر خارجه فرانسه مبنی بر تصمیم آمریکا با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را حمایت نمی کند و این تصمیم آمریکا باعث از بین رفتن قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای امنیت دانست.

حتما بخوانید :   کشف میلگردهای ذوبی تقلبی در بازار داخلی

نوسانات ایجاد شده در نرخ ارز و جنگ های خاورمیانه باعث بی ثباتی بیشتر شده و صادرات را ورق گالوانیزه را بیشتر از قبل تحت تاثیر قرار داده است. به همین دلیل قیمت ورق گانوانیزه و دیگر محصولات فولادی دچار تغییر قیمت بسیار شده است.

طبق گفتگوی موفق آمیز امور خارجه کشورمان با نماینده اتحادیه اروپا و سه وزیر کشوراروپایی در پایتخت بلژیک در باره برجام و توافق هر دو طرف مبنی بر ضمانت منافع اقتصادی امریکا ، در بازار صادراتی امیدهای زیادی را بوجود آورد. در صورت پایبندی اروپایی ها به مفاد برجام می تواند با ورود به دوره دوم تحریم ها و تغییرات بیشتر نرخ ارز ناشی از ورود به این دوران، ایجاد ثبات نسبی یا کم شدن نسبی شیب در بازار ارز در آینده را پیش بینی کرد.

بازار اروپا هم دچار افزایش قیمت ورق گالوانیزه شد

قیمت ورق گالوانیزه تولید شده توسط فولادسازان اروپایی به ازای هر تن به میزان ۲۰ یورو معادل با ۲۳ دلار افزایش داده اند در حالی که درخواست این ورق در بازر آن کاهش پیدا کرده است. دلیل بالا رفتن قیمت این محصول این است که میزان فروش بعضی از کارخانه هی این کشور بیشتر شده است. هم اکنون کمیسیون اروپا ۲۶ محصول فولادی به این کشور را محدود کرده است و تعرفه های وضع شده توسط آمریکا برای کم کردن واردات به این کشور بوده است.

به دلیل تصمیمات اخیر این کمیسیون خریداران تمایلی به کالای وارداتی به این کشور نشان نداده اند. قیمت ورق گالوانیزه برخلاف رشد سریع در روزهای ابتدایی ماه گذشته به دلیل افزایش میزان تقاضا در ماه جاری روند متفاوتی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید این محصول بوده است.

حتما بخوانید :   عدم تمدید معافیت تحریم نفت و 3 تاثیر آن بر بازار میلگرد

هم چنین به نظر می رسد میزان فعالیت خرید در بازار این کشور به تدریج در طول دوره تابستان کاهش یافته و بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر بگذارد. در حال حاضر بازار این کشور در سیاست صبر و پایش به سر می برد و باید دید در روزهای آتی چه روندی را در پیش خواهد گرفت.

امیدواری به ایجاد ثبات در بازار و ادامه صادرات محصولات فولادی

در حال حاضر با وارد شدن به دوره دوم تحریم ها و کم شدن صادرات محصولات فولادی بازار ارز همچنان دچار تغییرات شده است.که این امر باعث نگرانی هایی در صادرکنندگان خواهد شد.ایداری این روند باعث تغییراتی در بازار آهن آلات کرده است و تاثیر بسیار بدی بر قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد و فولاد مبارکه که از بهترین محصولات در بازار محسوب می شود داشته است.
با امید به اعتراض های جامعه جهانی مبنی بر اقدامات امریکا برای ثابت ماندن این شرایط و پایبندی آنها به برجام میتوان تحریم آمریکا را بی نتیجه دانست و این موضوع بر صادرات در نهایت نتیجه مثبتی خواهد داشت.
با ادامه صادرات تولید کنندگان فولادی به نقاط مختلف جهان، ثبات در این بازار ایجاد خواهد گردید و نوسانات قیمت در بازار آهن آلات نیز فروکش خواهد کرد و بازار فولاد به ثبات و آرامش خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید