خط ویژه 35155-031

قیمت میلگرد ابهر

وزن میلگرد ابهر

قیمت میلگرد سیادن ابهر

میلگرد سیادن در کارخانه فولاد ابهر با ظرفیت سالیانه ۲۸۸ هزار تن تولید می گردد. این شرکت در سال ۱۳۸۵ در ۷ کیلومتری جاده تاکستان تاسیس گردید و با تولید انواع میلگرد در سایز ۸ تا ۳۲ مورد بهره برداری قرار گرفت. این محصول طبق استاندارد ملی و جهانی و با گرید A2 و A3 از نوع آجدار شاخه ای  تولید و به بازار مصرفی عرضه می گردد. میلگرد A2 و با صفت مشخصه آج ۳۴۰، دارای آج مارپیچ بوده و تنش تسلیم ۳۴۰ و مقاومت کششی آن ۵۰۰ نیوتن بر متر مربع می باشد. رده سختی این محصول از نوع نیمه سخت می باشد.

ردیفسایزحالتآنالیزمحل تحویلکارخانهواحدقیمت
۱۸شاخه اجدارA2کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۳۵۰
۲۱۰شاخه اجدارA2کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۳۱۲شاخه اجدارA2کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۴۱۰شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرمتماس بگیرید
۵۱۲شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۳۲۰
۶۱۴شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۷۱۶شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۸۱۸شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۹۲۰شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۱۰۲۲شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۱۱۲۵شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۱۲۲۸شاخه اجدارA3کارخانهسیادن ابهرکیلوگرم۴۲۲۰
۱۳۱۴شاخه اجدارA4کارخانهسیادن ابهرکیلوگرمتماس بگیرید
۱۴۱۶شاخه اجدارA4کارخانهسیادن ابهرکیلوگرمتماس بگیرید
۱۵۱۸شاخه اجدارA4کارخانهسیادن ابهرکیلوگرمتماس بگیرید

نوع A3 دارای صفت مشخصه آج ۴۰۰ ، تنش تسلیم ۴۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰ نیوتن بر متر مربع می باشد. آج های این نوع میلگرد از نوع جناقی و به شکل هفت و هشت می باشد. در رده بندی از نوع سخت و شکننده بوده و برای موارد آهنگری مورد استفاده قرار نمی گیرد. خواص ساختاری میلگردهای آجدار بالاتر از ساده می باشد و برای افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مقاومت سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل خواص مقاومت کشش، خمشی و ارتجاعی بتن آرمه از میلگرد آجدار در سازه های بتنی استفاده می شود.

میلگرد آجدار A2 سیادن ابهر برای خاموت زنی مناسب می باشد و نوع A3 در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این محصول مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع می باشد. میلگرد سیادن ابهر تحت استاندارد ملی ایران به شمار ه ۳۱۳۲ که برگرفته از چندین استاندارد مرجع مانند EN, DIN اروپا و JIS ژاپن و ASTM آمریکا و ISO تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

بررسی علل کاهش تقاضا برای عرضه های بورس طی روزهای اخیر

مسیرهای تغذیه بازار فولاد را به طور عمده می توان به چهار قسمت عمده طبقه بندی نمود. این مسیرها شامل شرکت های بزرگ فولادی، تولید کننده های کوچک تر، بنکداران و خرده فروشان سنتی و در نهایت مردم عادی و تجار می باشد. در حال حاضر با تحرکات بازار ارز و افت ارزش پول ملی شکل مراودات این ۴ بخش با یکدیگر تغییر کرده و به همین دلیل اکثر عرضه های بورس طی هفته های اخیر نیز با عدم استقبال روبرو شده است. فعالان بازار این کاهش تقاضا را ناشی از دو علت می دانند. اول آنکه خریداران شمش تنها محدود به کارخانه ها شده اند و تجار از صحنه بورس کنار گذاشته شده اند و علت دوم ناشی از گسترش شایعه کاهش قیمت پایه شمش در بورس تاسقف ۲۸ هزار ریال توسط وزارت صمت است.

قیمت میلگرد سیادن ابهر

این وزارتخانه به دلیل کاهش تقاضا برای شمش، قیمت آن را کاهش داده که این امر در نهایت به رکود بیشتر در بازار فولاد دامن خواهد زد. چرا که موجودی انبارهای تجار در قیمت خرید بالاتری است و عملا ورشکستگی بنکدارها و کارخانه های کوچک و خصوصی که دارای موجودی فروخته نشده در انبار خود هستند را به دنبال خواهد داشت.

آیا ایجاد قیمت دستوری برای شمش معقولانه است یا به ضرر بازار فولاد خواهد بود؟

در حال حاضر بازار فولاد نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر جهان زیر فشار قرار گرفته و به سختی سرپا مانده است، اما در نهایت به حیات خود ادامه می دهد. در این میان فولادسازان در مقاطع زمانی ۳-۲ ساله که هر ۸ سال یک بار رخ می دهد می توانند رشد قیمت را تجربه نمایند. این بدان معنی است که در طی این برهه زمانی در آمدی را کسب می نمایند که از طریق آن ظرفیت این صنعت را افزایش داده و می توانند خطوط تولید خود را احیا و نوسازی نمایند.

در رده بندی های انجام شده فولاد کشور در جایگاه دوازهم تولید کننده دنیا از لحاظ صادرات و سرمایه‌گذاری‌ قرار گرفته است. این سرمایه‌گذاری‌ها در حال‌حاضر نیازمند آن هستند که جواب بگیرند وگرنه نتایج مدنظر را حاصل نمی‌کنند. اعمال قیمت دستوری برای شمش همانند ایجاد قیمت های دستوری دیگر در طولانی مدت پایدار نخواهد ماند و همانگونه که در گذشته شاهد آن بودیم شکاف بین نرخ های دستوری در عرضه های بورس و بازار سیاه به گسترش فساد و رانت خواری دامن خواهد زد.

البته با بررسی های صورت گرفته و درنظر گرفتن شرایط فعلی دولت و در نطقه مقابل آن صنعت فولاد به عنوان صنعتی که نسبت به بقیه صنایع بایستی مستقل بوده و روی پای خودش بایستد، در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که سیاست گذاری و کنترل از سمت دولت بایستی وجود داشته باشد.

بررسی تاثیر دستوری نمودن قیمت شمش بر زنجیره تولیدات فولادی

در حالی که صادرات محصولات فولادی مانند میلگرد سیادن ابهر خیلی به صرفه می باشد اما بایستی به اندازه مازاد نیاز داخلی باشد؛ بنابراین بایستی جلوی صادرات بی رویه گرفته شود. از سوی دیگر زنجیره محصولات فولادی بایستی به صورت کلی در نظر گرفته شود و تمامی قسمت های آن را باید مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. اولین قسمت شامل نقدینگی است که فولادسازی همچون شرکت ابهر در نظر می گیرد تا فولاد را تهیه نماید. دومین قسمت شامل دستمزدی است که فولادساز بایستی به کارکنانش پرداخت نماید. سومین قسمت بحث های آموزشی در زنجیره فولاد است که نیاز به سرمایه گذاری دارد. قسمت چهارم نیز شامل واردات ماشین آلاتی است که آن هم نیاز به سرمایه گذاری دارد و آخرین قسمت مربوط به مشورت ها و تکنولوژی هایی است که در این عرصه بایستی صورت گیرد.این روند را معادن گندله سازی، آهن اسفنجی و غیره نیز دارند.

پس دولت بایستی علاوه بر سیاست کنترلی که دارد یک عدد مشخص برای قیمت پایه شمش در نظر گیرد و بقیه زنجیره را به این رقم ثابت وصل نماید. شاید با انجام این عمل قیمت گذاری محصولا ت فولادی با روند عاقلانه و منطقی تری صورت پذیرد.

تماس بگیرید