مجتمع فولاد الیگودرز

مجتمع فولاد الیگودرز
مجتمع فولاد الیگودرزReviewed by نویسنده مرکز آهن on Dec 10Rating:
۵ (۱۰۰%) ۷ تعداد رای ها

کارخانه فولاد الیگودرز

مجتمع فولاد الیگودرز در سال ۱۳۷۸ توسط اداره ثبت شرکت های تهران بر اساس شماره ۱۵۶۳۶۲ ثبت و سپس در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار با زیر بنای ۳ هکتار به مرحله اجرایی رسید. هدف از تاسیس مجتمع فولاد الیگودرز تولید محصولات فولادی از جمله میلگرد ساده و آجدار، مفتول و شبکه مش مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی با ظرفیت تولید ۱۱۰۰۰۰ تن در سال بوده است. میلگردهای تولید شده در سایزهای ۸ الی ۱۶ برای مصارف صنعتی و ساختمانی به بازار فروش عرضه می شوند.

فولاد خرم آباد بعدها بر اساس بیانیه مجمع عمومی از سهامی عام به سهامی خاص تغییر دریافت. شایان ذکر است سهام شرکت فولاد الیگودرز در سال ۱۳۸۶ به سهامداران جدید واگذار گردید که در نهایت یک سال بعد با رویکرد مدیریت، فراهم سازی تجهیزات مدرن، استفاده از آخرین ماشین آلات و با همت کادر فنی فعالیت های این مجموعه به صورت رسمی آغاز شد.

مشاهده نسخه pdf مقاله : مجتمع فولاد الیگودرز

فولاد خرم آباد

محصولات فولاد خرم آباد

کلیه محصولات فولاد خرم آباد مطابق با استانداردهای ملی به تولید می رسند. از مهم ترین تولیدات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • میلگرد ساده
  • میلگرد آج دار مارپیچ
  • شبکه های فولادی جوشی
  • میلگرد آج دار جناغی

برای تشخیص میلگرد الیگودرز می توان پلاک الصاقی روی بسته بندی را بررسی نمود.

کارخانه فولاد الیگودرز

مشخصات فولاد الیگودرز

میلگردهای ساده کارخانه فولاد الیگودرز در سایزهای ۸ تا ۱۲ تحت استاندارد ملی ۳۱۳۲ به صورت کلاف و شاخه ای با علامت مشخصه س ۲۴۰ مطابق با استاندارد بین المللی DIN آلمان و استاندارد بین المللیGOST  روسیه  به صورت کلاف با حداکثر ترکیبات شیمیایی ۰.۰۵ گوگرد، ۰.۰۵ فسفر، ۰.۷۵ منگنز، ۰.۵۵ سیلیس، ۰.۲۲ درصد کربن و خواص مکانیکی تنش تسلیمی ۲۴۰، استحکام کشش ۳۶۰ و ازدیاد طول ۲۵ درصد برای مصارف صنعتی تولید می شوند.

حتما بخوانید :   شرکت ذوب آهن اردبیل

میلگردهای آجدار مجتمع فولاد الیگودرز نیز به صورت شاخه های ۱۲ متری و کلاف عرضه می شوند. محصول نامبرده مخصوص ساختمان سازی و بر مبنای استاندارد ملی ISIRI 3132 با علامت مشخصه آج ۳۴۰ بر اساس فرایند تولید بدون ترمکس مطابق با استانداردDIN  آلمان و GOST روسیه با حداکثر ترکیبات ۰.۰۴ گوگرد، ۰.۰۴ فسفر، ۱.۳۰ منگنز، ۰.۶۰ سیلیس و ۰.۳۳ درصد کربن با تنش ۳۴۰، مقاومت کششی ۵۰۰ و ازدیاد طول ۱۸ تولید می شود. شایان ذکر است اختلاف کربن میلگرد ساده و آجدار در ترکیبات شیمیایی حدود ۰.۱۱ درصد بوده اما همین درصد به نظر کم موجب سخت تر شدن میلگرد آجدار نسبت به نوع ساده آن شده است. بر همین اساس بهتر است به منظور عملیات جوشکاری نوع میلگرد ساده الگودرز انتخاب گردد.

مشخصات فولاد الیگودرز

میلگرد آجدار جناغی نوعی دیگر از محصولات این مجموعه است که در مصارف ساختمانی کاربرد دارد. کلیه مشخصات فیزیکی و ابعاد محصول از استاندارد ملی ۳۱۳۲ برگرفته و برای اهداف مش بندی ساختمان مناسب است. این میلگردها با زوایای ۹۰ درجه به صورت طولی و عرضی چیده شده و شبکه های مش بندی را ایجاد می کنند. نوع جوش میلگرد جناغی خرم آباد از نوع مقاومتی با حداقل مقاومت برشی ۱۰۳ و حداکثر ترکیبات شیمیایی ۰.۰۴ گوگرد، ۰.۰۴ فسفر، ۱.۳۰ منگنز، ۰.۶۰ سیلیسیم و۰.۳۳ کربن می باشد.

دستاورد و گواهی نامه های مجتمع فولاد الیگودرز

این مجموعه تاکنون توانسته محصولات خود را با کیفیت مطلوب و مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی به بازار فروش عرضه نماید. از گواهی نامه های اخذ شده توسط این مجموعه می توان به گواهی بین المللی ISO 9001:2008 انگلستان اشاره کرد. بخش کنترل کیفی و آزمایشگاه شرکت فولاد الیگودرز وظیفه بررسی و ارزیابی کیفیت محصولات را بر عهده دارد. میلگرد الیگودرز به صورت ساده و آجدار با تجهیزات تمام اتوماتیک اروپایی به روش نورد گرم تولید می شوند. شایان ذکر است برخی از خصوصیات محصولات تولیدی مطابق با سفارشات مشتریان صورت می گیرد.

حتما بخوانید :   شرکت نورد آریان فولاد

شرکت فولاد الیگودرز

چشم انداز و خط مشی های فولاد خرم آباد

فولاد خرم آباد در نظر دارد با توسعه خطوط تولید ظرفیت تولید سالیانه خود را به ۲۰ هزار تن در سال برساند. در حال حاضر خطوط نورد مجموعه شامل ۲۰ قفسه می باشد که در آینده ۴ قفسه به خطوط اضافه خواهد شد. حدود ۱۰J درصد از کلاف ها به خطوط تولید و مابقی برای فروش به بازار عرضه می شوند. بخشی از پروژه های توسعه کارخانه با همکاری کشورهای ایتالیا و هند صورت گرفته است. این مجموعه در ۸ کیلومتری جاده ازنا واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت فولاد خرم آباد با بخش فروش مرکز آهن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید