شرکت فولاد امیر کبیر خزر

کارخانه میلگرد امیرکبیر
شرکت فولاد امیر کبیر خزرReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 20Rating:
۵ (۱۰۰%) ۲ تعداد رای ها

کارخانه میلگرد امیرکبیر

شرکت فولاد امیر کبیر خزر به مدیریت مهرداد سعادت در سال ۱۳۸۳ با مجوز ۲۰۹۷۸۴ که از سوی صنایع و معادن دریافت کرد در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در استان گیلان تاسیس شد. این مجموعه تامین نیاز فولاد داخلی را در راس امور خود قرار داده است. با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۵ خط تولید میلگرد آجدار با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال راه اندازی شد. شرکت فولاد امیر کبیر خزر با مطالعات انجام شده در زمینه تولید محصولات فولادی و با به کارگیری آخرین تکنولوژی و دستگاه های روز دنیا موفق به اخذ گواهی نامه های متعددی از جمله ISO 18001 برای امنیت و بهداشت شغلی مجموعه، ISO 9001 برای مدیریت و کیفیت و گواهی نامهISO 140001 سازگاری با محیط زیست شد.

شرکت میلگرد امیرکبیر

فعالیت های مجموعه امیر کبیر از گذشته تاکنون

این مجموعه برای هم تراز شدن با رقبای خود علاوه بر تولید میلگردهای آج دار از سایز ۱۰ تا ۲۲، در سال ۱۳۹۰ اقدامات لازم جهت توسعه خط تولید میلگرد را به مرحله اجرایی رساند و دو سال بعد توانست این خط را با ظرفیت سالیانه ۲۵۰ هزار تن در سال به بهره برداری برساند. خط توسعه جدید شامل سالن و انبارهای بزرگی برای تولید میلگردهای سایز ۸ تا ۳۲ است. در نهایت ۶۰۰ نیرو به صورت مستقیم و ۶۰۰۰ نیرو به صورت غیر مستقیم در این مجموعه اشتغال دارند.

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد زاگرس

مجتمع فولاد امیر کبیر خزر در بازارهای جهانی نیز فعالیت داشته و توانسته خوش بدرخشد این مجموعه برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ محصولات فولادی خود را به کشور افغاستان صادر کرد و در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته است به طوری که توانسته در زمینه صادرات به جایگاه ویژه ای دست یابد و سهمی از صادرات محصولات فولادی کشور را به خود اختصاص دهد.

شرکت فولاد امیر کبیر

این مجموعه با مدیریت و همیاری بزرگانی چون قدرات الله سعیدی با سمت رئیس هیئت مدیره، مهرداد سعادت که مدیر عامل مجموعه است و جناب آقای اسماعیلی قراگزلیان مدیریت می شود.

ابزارآلات و تجهیزات مورد استفاده در مجموعه امیر کبیر

تولیدات مجموعه امیر کبیر خزر به صورت نورد گرم صورت می گیرد. این مجموعه با استفاده از دانش روز و به کار گیری آخرین ماشین آلات سعی بر آن داشته تا محصولاتی با کیفیت تولید و در بازارا داخلی و خارجی عرصه کند. برخی از ماشین آلات و بخش های شرکت فولاد امیر کبیر خزر به شرح زیر است:

 • انبار شمش
 • ابزار و تجهیزاتی جهت گداختن شمش
 • انواع ماشین آلات برای عملیات نورد از جمله قیچی های مخصوص پرداخت، استند، رافینگ و…
 • تجهیزاتی جهت بسته بندی محصولات فولادی تولدی شده
 • آزمایشگاه کنترل کیفیت و راستی آزمایی
 • مجموعه ابزارهای برق رسانی
 • ابزار آلاتی جهت آب رسانی به تانک ها و مخازن شستشو
 • ماشین آلات و ابزارهای سوخت رسان
 • ماشین های حمل محصولات
 • ماشین آلات و ابزارهای روانکاری
 • و…

مجموعه امیرکبیر خزر گیلان

دستاوردها و افتخارات شرکت فولاد امیر کبیر خزر

با وجود اینکه زمان زیادی از تاسیس و راه اندازی این مجموعه نمی گذرد اما با تلاش شبانه روزی خود توانسته افتخارات و گواهی نامه های متعددی را کسب و قدرت و پشتکار خود را به اثبات برساند. از جمله افتخارات فولاد خزر می توان به کسب عنوان کارآفرین برتر سال ۱۳۸۶  و ۱۳۸۹ اشاره کرد. شرکت فولاد امیر کبیر خزر در سال ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ توانست عنوان تولیدکننده برتر استان را کسب کند. شایان ذکر است که فولاد خزر در زمینه صادرات نیز موفق عمل کرده و در سال ۱۳۹۱ از سوی اتاق بازرگانی رتبه برنزین دریافت نمود.

حتما بخوانید :   شرکت کیان پرشیا

انواع محصولات شرکت فولاد امیر کبیر خزر

محصولات تولیدی مجموعه امیر کبیر خزر شامل میلگرد های آجدار گرید A3، A2 و A4 در سایز ۸ تا ۳۲ و مطابق با استاندارد ملی ۳۱۳۲ می باشد. طبقه بندی محصولات تولیدی به شرح زیر است:

 • میلگرد ساده با مشخصه ساده ۲۴۰ و حداقل استحکام ۲۴۰ و حداقل کشش ۳۶۰
 • میلگرد آجدار مارپیچ با مشخصه آج ۳۴۰ دارای حداقل استحکام ۳۴۰ و حداقل کشش ۵۰۰
 • میلگرد آجدار جناغی با مشخصه آج ۴۲۰ دارای حداقل ۴۲۰ تا ۵۴۵ و حداقل کشش ۶۰۰
 • آجدار مرکب با مشخصه آج ۵۰۰ دارای حداقل تسلیم ۵۰۰ و استحکام کششی ۶۵۰

میلگرد امیرکبیر خزر

فولاد امیر کبیر خزر با هدف بهبود جایگاه مجموعه و پیشرفت سازمان، افزایش آگاهی و دانش روز کارکنان نسبت برگزاری کارگاه ها و جلسات آموزشی در بازه های زمانی مرتب اقدام نموده و در همین راستا سعی دارد با بهره گیری از آخرین دانش روز دنیا محصولاتی با کیفیت برتر تولید و روانه بازار کند. تربیت و پروش متخصصان، بهره گیری از مدل EFQM، خدمات مشاوره ای، استفاده از تجهیزات مدرن و… مواردی است که در رشد مجموعه تاثیر به سزایی داشته و در راس امور قرار دارند.

چشم انداز و خط مشی کارخانه امیر کبیر گیلان

دستیابی به موفقیت و پیشرفت تا رسیدن به چشم اندازها نیازمند تلاش، پشتکار فراوان و حمایت دولت و سازمان های مربوطه است از همین رو مدیران و مسئولان مربوطه تنها نباید بر برنامه ریزی متکی باشند بلکه این برنامه ها نیازمند متخصصان و حمایت هایی است که بر آن ها جامه عمل بپوشانند. پیچیدگی  وابعاد مختلف مجموعه نیازمند مدیریت دقیق و پیاده سازی سیستم های حرفه ای و هدف گذاری های کوتاه و بلند مدت است. مفتخریم که شرکت فولاد امیر کبیر خزر تا کنون توانسته موفق عمل کند و محصولات با کیفیتی را به بازار فولاد ارائه دهد. برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد فولاد امیرکبیر خزر یا مسائل مرتبط با صادرات میلگرد با مجموعه فروش مرکز آهن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید