قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

ورق گالوانیزه امیرکبیرکاشان

نگاهی اجمالی به شرکت فولاد امیر کبیر کاشان

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان با نام تجاری شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان در ۱۵ اسفند ماه ۱۳۷۴ احداث و در سال ۱۳۷۹ به بهره برداری رسید.این شرکت با اخذ مجوز احداث کارخانه ورق گالوانیزه گرم شروع به فعالیت در زمینه تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم به صورت مداوم نمود.

خط گالوانیزه این شرکت دارای گنجایش تولید ۱۰۰,۰۰۰ تن در سال بوده و قابلیت تولید ورق گالوانیزه مسطح با ضخامت ۰.۲۵ الی ۱.۲۵ میلیمتر و عرض ۶۰۰ الی ۱۲۵۰ میلیمتر و ورق فرم دار با حداقل طول ۱.۵ و حداکثر ۱۲ متر ،ضخامت ۰.۴ الی ۰.۸ و عرض متغیر را داراست. گنجایش فعلی خط تولید این کارخانه بیش از ۱۳۰,۰۰۰ تن در سال است.

فولاد امیر کبیر کاشان اولین شرکت فعال در حوزه تولید ورق در ایران بوده و محصولات گالوانیزه خود را در سه قالب کلاف،ورق مسطح و ورق فرم دار عرضه می کند.انواع مختلف ورق از جمله ورق گالوانیزه،ورق آنیل شده،ورق فولادی و ورق اسید شویی در زمره تولیدات این شرکت قرار دارند.

کلاف گالوانیزه طی فرآیندی خاص با استفاده از برش های مختلف به ورق گالوانیزه تبدیل می شود.

عملیات صورت گرفته روی ورق گالوانیزه کاشان

ورق های گالوانیزه جهت حفاظت از خوردگی تحت عملیات شیمیایی غیر فعال سازی ،روغنکاری و یا هردو قرار می گیرند.شرکت امیر کبیر کاشان از روش شمیایی کروماته استفاده میکند تا از سطح ورق گالوانیزه در مقابل رطوبت محافظت نموده و خطر پدید آمدن شوره سفید را کاهش دهد.به طور معمول وزن پوشش کروماته ۱۵ الی ۲۰ میلی گرم بر متر مربع در هر دو طرف ورق می باشد.میزان جرم پوشش نباید کمتر از ۴۰% میزان تعیین شده در حالت تست یک نقطه ای باشد.شرکت امیر کبیر کاشان جرم پوشش را طبق نیاز مشتری و با توجه به استاندارد JIS G 3302 بین ۹۰ الی ۲۷۵ گرم بر متر مربع ارائه می کند.

انواع ورق گالوانیزه با در نظر گرفتن موارد مصرف

  • ورق گالوانیزه سخت یا HardFull که دارای خاصیت انعطاف پذیری پایین اما استحکام و تحمل بار بالا بوده،این نوع از ورق برای ساخت پروفیل و پوشش سقف به کار برده میشود.
  • ورق گالوانیزه تجاری یا Commercial قابلیت انعطاف پذیری و استحکام مناسبی داشته و برای مصارف عمومی مانند پوشش سقف موجدار،کابینت،کانال و لوازم خانگی می باشد.
  • ورق گالوانیزه تجاری و نورد سطحی سرد شده یاPassSkin+Commercial از استحکام کمتر،کشش معمولی،انعطاف پذیری خوب و قابلیت رنگ پذیری برخودار بوده و بابت مواردی چون قطعات داخل اتومبیل و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ورق گالوانیزه کششی یا Drawing دارای استحکام کمتر،کشش خوب،قابلیت خمش بسیار عالی و انعطاف پذیری خوبی بوده و در شکل دهی قطعات پیچیده ،قطعات داخلی اتومبیل و پرسکاری استفاده می شود.
  • کششی و نورد سطحی شده یا PassSkin+Drawing با استحکام کمتر،کشش عالی،انعطاف پذیری عالی،قابلیت خمش بسیار خوب و قابلیت رنگ پذیری عالی مناسب برای قطعات داخلی و تمام قطعات خارجی اتومبیل می باشد.

ورق گالوانیزه کاشان از استاندارد های ISIR,EN,DIN,JIS,ASTM و ISO پیروی میکند و کیفیت آن با انجام تست یک نقطه ای و سه نقطه ای بررسی می شود.

تماس بگیرید