شرکت ذوب آهن اردبیل

مجتمع ذوب آهن اردبیل
شرکت ذوب آهن اردبیلReviewed by نویسنده مرکز آهن on Dec 23Rating:
۵ (۱۰۰%) ۲ تعداد رای ها

کارخانه ذوب آهن اردبیل

شرکت ذوب آهن اردبیل از بزرگ ترین واحدهای صنعتی استان است که در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار تاسیس شد این مجموعه در حوزه فولاد و آهن آلات فعالیت دارد و با بیش از یک دهه تلاش، زمینه ساز اشتغال بیش از ۳۰۰ نیروی فنی به صورت سه شیفت شده است. این مجموعه تولیدی در شهرستان نمین واقع در استان اردبیل قرار دارد. ذوب آهن اردبیل یک مجموعه تولیدی و صنعتی با هدف تولید میلگردهای ساده و آج دار با ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار تن و نبشی و تسمه با ظرفیت تولید سالیانه ۳۰۰ هزار تن است که در سال ۱۳۸۴ به مدیریت تقی بهرامی نوشهر تاسیس شد.

  کارخانه ذوب آهن اردبیل

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت ذوب آهن اردبیل

تاریخچه ذوب آهن اردبیل

شرکت ذوب آهن اردبیل یک دهه قبل با هدف تامین زنجیره فولادی کلنگ زنی شد و بعد از آماده سازی های لازم، نصب و راه اندازی ماشین آلات و تکمیل خطوط تولید با حضور اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن، به صورت رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید. با وجود این مجموعه و شرکت های فولادی خصوصی چیزی بالغ بر ۴ میلیون تن به میزان تولیدات سالیانه کشور افزوده خواهد شد. بر اساس پیش بینی های انجام شده با حمایت بخش های خصوصی و مسئولین ذی ربط میزان ظرفیت تولیدی این مجموعه قابلیت ارتقاء خواهد داشت.

فاز اول کارخانه ذوب آهن اردبیل موجب تولید ۴۰۰ هزار تن میلگرد ساده و آج دار، تسمه، ریل و نبشی شد. این مجموعه شامل ۵ فاز تکمیلی می باشد که با بهره برداری آن ها ظرفیت های تولیدی هر بخش ارتقاء خواهد یافت. برآورد می شود در پایان فاز پنجم، مجموعه قادر به تولید نبشی، شمش، انواع ورق های فولادی و میلگرد باشد و احتمال می رود با فراهم سازی بسترها و سرمایه گذاری های لازم، سبد تولیدات ذوب فولاد اردبیل نیز افزایش یابد. تاکنون برای راه اندازی کارخانه و تجهیزات آن بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

حتما بخوانید :   شرکت گروه صنعتی سپاهان اصفهان

محصولات مجتمع ذوب اردبیل

شرکت ذوب آهن اردبیل از بزرگ ترین مراکز صنعتی استان است که در حوزه آهن آلات و فولاد فعالیت دارد. از برترین محصولات در سبد تولیدات این مجموعه می توان به میلگرد ساده و آج دار اشاره نمود.

  • میلگرد ساده و آج دار در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر
  • تسمه در سایزهای ۵.۲ الی ۵.۵ میلی متر
  • نبشی ذوب آهن اردبیل سایز ۵.۲ الی ۵.۶ میلی متر

قیمت آنلاین میلگرد اردبیل

میلگردهای ساده مجموعه ذوب آهن اردبیل با مشخصه س ۲۴۰ با ۲۴ درصد شکل پذیری به ضخامت ۸ تا ۳۲ میلی متر برای مصارف صنعتی، به مرحله تولید می رسند. محصولات آج دار مطابق با استانداردهای روسیه به صورت گرید A2 و A3 برای مصارف ساختمانی و مسلح نمودن بتن کارایی دارد. درصد کربن به کار رفته در ترکیبات شیمیایی این دو گرید نسبت به محصول ساده بالاتر بوده و بر همین اساس تردتر هستند لذا از خم و باز خم محصول پرهیز گردد. انجام عملیات جوشکاری، تغییر شکل و خم نمودن محصول ساده هیچ گونه محدودیتی ندارد به همین دلیل برای مصارف صنعتی بهترین کارایی را از خود نشان می دهد.

زنجیره فولاد تیم ذوب آهن اردبیل

بخشی از سبد تولیدی ذوب فولاد اردبیل برای رفع نیازهای بازار داخلی و مابقی آن ها به کشورهایی چون عراق صادر می گردد. کارخانه ذوب آهن اردبیل از بخش های تولیدی-صنعتی استان اردبیل است که موجب اشتغال برخی صنعتگران و افراد بومی منطقه گشته با توجه به ماهیت و ظرفیت تولیدی، در آینده زمینه ساز فعالیت ۲۵۰۰ نفر نیرو به صورت مستقیم و ۵۷ هزار نفر به صورت غیر مستقیم خواهد شد. تلاش در جهت بقای مجموعه از برنامه های تکمیل و توسعه استان قرار دارد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آلیاژی ایران

شرکت صنعتی ذوب آهن اردبیل

چشم انداز و خط مشی های کارخانه فولاد اردبیل

این مجموعه با همت و تلاش شبانه روزی کارگران خود، توسعه خطوط ریخته گری و ذوب آهن، ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار تن در سال را در برنامه های آتی خود قرار دهد و در راستای تحقق آن در تلاش است. بخشی هایی از زنجیره تامین فولاد بازار داخلی توسط شرکت ذوب آهن اردبیل تکمیل شده و امید است شاهد ارتقاء رده بندی  فولادی ایران در بازارهای جهانی و هدف قرار دادن بازارهای جهانی برای مقوله صادرات کشور باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید