شرکت نورد آریان فولاد

کارخانه آریان فولاد قزوین
شرکت نورد آریان فولادReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 21Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

شرکت نورد آریان فولاد قزوین

در سال ۱۳۸۰ پس از مطالعات گسترده و با هدف محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰۰ متر مربع در جاده بوئین زهرا در نظر گرفته شد و پس از انجام آماده سازی های لازم این مجموعه در سال ۱۳۸۵ با مدیریت جناب آقای بهمن قاسمی به بهره برداری رسید. شرکت نورد آریان فولاد در اولین گام محصولات خود را در بازار بورس محصولات فلزی ارائه کرد. از موفقیت های این مجموعه می توان به تولید نبشی ۱۳۰*۱۳۰ برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اشاره کرد که نیاز ایران به این محصول را برطرف نمود. شرکت نورد آریان فولاد در نقطه ای قرار گرفته که با بازار فولاد تهران و از سوی دیگر با بازار شمال فاصله کمی دارد. این موقعیت جغرافیایی ناب در میزان مصرف انرژی، حمل و نقل و مسائل مرتبط تاثیر گذار است.

کارخانه آریان فولاد بوئین زهرا

تجهیزات و ماشین آلات مجموعه نورد آریان فولاد

دستگاه ها و ماشین آلات کارخانه نورد آریان از معتبرترین سازندگان جهانی چون مانیسمان آلمان، ژاپن و ایتالیا تهیه شده است که با برخورداری از تکنولوژی های برتر روز و با رعایت استاندارد تجهیزات فولادی تاثیر به سزایی در کاهش آلایندگی ها و صرفه جویی اقتصادی دارد.

محصولات تولیدی شرکت نورد آریان فولاد

مجموعه فولاد آریان با برخورداری از برترین دستگاه ها، تکنولوژی های روز، کادر مجرب، کارشناسان فنی، استانداردهای ملی و بین المللی در زمره تولید کنندگان مطرح قرار دارد. محصولات تولیدی مجموعه از کیفیت و خصوصیات مکانیکی خوبی برخوردار هستند. کیفیت و مشتری مداری در راس امور کارخانه قرار دارد. حدود ۱۰۰۰ نیرو در  فازهای تولید و توسعه کارخانه آریان فولاد قزوین مشغول به فعالیت هستند که به زودی با بهره برداری فازهای جدید حدود ۵۰۰ فرصت شغلی برای افراد بومی و غیربومی ایجاد خواهد شد بر همین اساس از بزرگ ترین کارآفرینان این منطقه شناخته می شود.

حتما بخوانید :   شرکت مجتمع فولاد خراسان

میلگرد آریان فولاد

محصولات تولیدی این مجموعه بر اساس استانداردهای ISO 9001، ISO 1001 و OHSAS 18001 تولید و شامل موارد زیر می باشد:

  • تیرآهن های سایز ۱۶ تا ۲۷ به صورت بال پهن و بال نازک H و I شکل
  • دو خط تولید میلگردهای ساده و آج دار گرید A2 و A3  از سایز ۱۰ الی ۳۲ با ظرفیت سالیانه ۶۰۰ و ۷۸۰ هزار تن
  • نبشی های بال مساوی و نا مساوی سایز ۲.۵ تا ۳۰
  • ناودانی سایز ۸ تا ۱۲
  • ریل آسانسور

تیرآهن های بال پهن و نبشی شرکت نورد آریان فولاد در ابعاد خاص از مجموعه محصولاتی هستند که برای اولین بار توسط این مجموعه در ایران تولید شدند.

میلگرد و محصولات آریان فولاد

واحد کنترل کیفی مجموعه فولاد آریان

کارخانه آریان فولاد از جمله فولادسازان خوب کشور و کارآفرین برتر منطقه با هدف رضایت مشتریان، دستیابی به کیفیت مطلوب و تحقق اهداف بلند مدت تولیدات خود را بر پایه استانداردهای فولادی بنا کرده و از همین رو با تاسیس واحدهایی برای کنترل سطح کیفی محصولات تولیدی و کمک گرفتن از دستگاه ها و تجهیزات مدرن و پرسنل متخصص گامی در تحقق این خط مشی برداشته است. آزمون های تست کیفیت محصولات فولادی در آزمایشگاه مخصوص توسط بازرسان کنترل کیفی انجام شده و نتیجه آن طی گزارشی اعلام می گردد. گزارشات به منزله گواهی نامه ای برای تضمین کیفیت، همراه با محصولات به خریدار ارائه می گردد. واحد کنترل کیفیت شرکت نورد آریان فولاد از جمله برترین و مجهزترین آزمایشگاه های کشور و دارای بخش های متعددی می باشد.

  • بخشی جهت کنترل کیفیت میلگردهای تولیدی مجموعه
  • بخش کنترل کیفیت وضعیت ذوب و ریخته گری
  • بخش بازرسی و کنترل نبشی و ناودانی
  • کنترل خطوط نورد مقاطع
  • آزمایشگاه متالوژی
حتما بخوانید :   مجتمع فولاد الیگودرز

بررسی کیفیت و قیمت میلگرد آریان فولاد

برای خطوط تولید میلگرد بازرسین QC در نظر گرفته شده که بر تولید محصولات نظارت کاملی دارند. در این فاز ابعاد، مشخصات، ضخامت و کلیه خواص ظاهری با استانداردهای ملی قیاس می شوند. در صورت تطبیق مشخصات با مقیاس های استاندارد نمونه هایی از محصول برای بررسی خواص شیمیایی و مکانیکی به آزمایشگاه کنترل کیفیت میلگرد ارسال می گردد.

کنترل ابعاد و استاندارد محصولات آریان فولاد

حین بسته بندی محصول، پلاک زنی و بارگیری بازرسانی حاضر و بر عملیات نظارت دارند. قیمت میلگرد آریان فولاد بر اساس ویژگی های محصول، سایز و نوع آن تخمین زده می شود. علامت اختصاری حک شده روی میلگرد آریان نشان از اصالت محصول می باشد که حین خرید باید به آن توجه داشت.

 علامت اختصاری میلگرد آریان فولاد

خطوط نورد مقاطعی چون نبشی، تیرآهن و ناودانی نیز توسط بازرسان کنترل می شود. در این بخش بازرسین سایز و مشخصات محصول را بررسی می کنند. ضخامت بال محصولات، وزن آن ها، سایز و ارتفاع در قیاس با استاندارد ملی قرار گرفته و سپس محصولاتی که دارای نواقصی باشند برای اصلاح به انبار ضایعات ارجاع داده می شوند. قیمت تیر آهن و نبشی آریان فولاد نیز همچون میلگرد به نوع، ضخامت و خصوصیات آن بستگی دارد. نمونه این محصولات جهت بررسی های بیشتر به آزمایشگاه متالوژی انتقال داده می شوند.

کنترل ابعاد و استاندارد محصولات آریان فولاد قزوین

از دیگر قسمت های شرکت نورد آریان فولاد می توان به بخش کنترل کیفی ذوب و ریخته گری اشاره کرد. با توجه به تاثیر مستقیم کیفیت مواد اولیه در کیفیت نهایی محصولات تولیدی، بررسی خطوط ذوب و ریخته گری در اولویت قرار دارد. در این بخش از شمش ها نمونه هایی تهیه و جهت بررسی ترکیبات شیمایی به آزمایشگاه مربوطه ارسال می گردند. بخش متالوژی مجموعه نیز در زمره برترین آزمایشگاه های سراسر کشور قرار دارد. خواص مکانیکی و شیمیایی محصولات به کمک تجهیزات خاص و بروز دنیا مورد بررسی قرار می گیرد.

حتما بخوانید :   شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

خواص فیزیکی و شیمیایی میلگرد

آزمون های خمش، کشش و سختی سنجی بر اساس استاندارهای ملی و بین المللی و به کمک دستگاه های فوق الذکر صورت می گیرد تا کیفیت نهایی محصولات تضمین شود. فعالیت های کارخانه آریان فولاد قزوین، توجه ویژه به مقوله کیفیت محصولات تولیدی و وجود بخش های متنوع کنترل کیفی نشانی از مطلوبیت محصولات و جلب اعتماد خریداران است.

یک نظر در مورد «شرکت نورد آریان فولاد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید