مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس اهواز

مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس اهوازReviewed by Admin on Oct 28Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

شرکت فولاد آتیه خلیج فارس بزرگترین مجتمع تولید کننده میلگرد آجدار در جنوب کشور

مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس در استان خوزستان، شهر اهواز، ابتدای بزرگراه خلیج فارس به بندر امام خمینی شهرک صنعتی شماره ۵ در سال ۱۳۹۵ مورد بهره برداری قرار گرفت. شاین مجتمع تولیدی از بدو تاسیس تاکنون بیش از ۹۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز خود را تماما با اتکا به توان و محصولات داخلی تهیه نموده و نصب تجهیزات و ماشین آلات نیز بدست متخصصان شایسته داخلی صورت گرفته است. این مجتمع تولیدی با هدف اشتغالزایی زمینه های شغلی متعددی را برای ساکنان بومی و غیر بومی بوجود آورده و تا حد بسیاری معضل بیکاری را این منطقه ریشه کن ساخته است.

هدف از تاسیس این واحد تولیدی رسیدن به خودکفایی و استقلال در ساخت و تولید مقاطع فولادی مانند میلگرد در منطقه می باشد. این مجتمع با داشتن کارکنان مجرب و مدیران توانمند و درسایه تلاش بی وقفه، توانسته محصولات و فرآیند های تولیدی خود را تحت استانداردهای ملی و بین المللی ارائه نماید. پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری به این واحد مجوز تولید میلگردهای فولادی گرم نوردیده برای تسلیح بتن با ویژگی آج ۴۰۰ تحت استاندارد ملی به شماره ۳۱۳۲ را ارائه داده است.

از سویی دیگر این مجتمع با داشتن گواهینامه ISO 9001:2015 در زمینه مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت محصولات تولیدی خود گام های مهمی را برداشته است. گواهینامه OHSAS 18001:2007 در زمینه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است که کلیه خطرات ناشی از ایمنی و بهداشت شغلی را شناسایی کرده و آنها را تحت کنترل قرارداده و با اقدامات موثر و اثر بخش آنها را حذف و یا کاهش می دهد. این مجتمع تولیدی با پیاده سازی الزامات این گواهینامه واحد های تولیدی خود را ایمن سازی نموده است. این واحد تولیدی موفق به اخذ گواهینامه ISO 14001:2015 گردیده است.

حتما بخوانید :   گروه صنعتی پرشین فولاد آریا

این گواهینامه در راستای پیاده سازی الزامات مربوط به فرآیندهای مدیریت زیست محیطی است و برنامه های مهمی را در رابطه با اهداف حفاظت از محیط زیست و چگونگی دستیابی به آنها را بیان می نماید. گواهینامه HSE: MS یک مدل ترکیبی ازدو گواهینامه ISO14001 و گواهینامه OHSAS18001 است که بر سیستم های مدیریت یکپارچه تاکید دارد که این واحد تولیدی با اخذ این گواهینامه توانسته سیستم مدیریتی خود را در تمامی واحدهای تولیدی و غیر تولیدی از لحاظ اهداف و چشم انداز آتی یکپارچه سازی نماید.

کارخانه میلگرد خلیج فارس

معرفی و آشنایی با محصولات تولیدی کارخانه فولاد آتیه خلیج فاس

محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع میلگرد آجدار به صورت آج دوکی و جناقی در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلیمتر و تحت استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ و استاندارد ASTM A615 آمریکا و BS 4449 انگلستان است که به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می گردد. میلگرد آجدار دوکی با گرید A2 و دارای صفت مشخصه آج ۳۴۰ می باشد. میلگرد آجدار جناقی با ظاهر هفت و هشت و با صفت مشخصه آج ۴۰۰ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

این محصول با بهره گیری از نیروهای متخصص و با تجربه داخلی و با اهمیت دادن به بهبود مستمر کیفیت در فرآیندهای تولید تهیه می شود. قیمت میلگرد آتیه خلیج فارس که از لحاظ کیفی دارای ویژگیهای منحصر به فردی است بهینه است و علاوه بر داشتن استحکام، وزن مناسبی نیز دارد. این مجتمع با استفاده از مواد اولیه مرغوب مانند شمش هایی با گرید ۵PS و GR60 که از لحاظ کیفیت درجه یک می باشند و با انجام کنترل کیفی در چهار سکوی کاری انبار شمش، قفسه های نورد، آزمایشگاه و انبار محصول توانسته محصولاتی با کیفیت مطلوب را به بازار مصرفی ارائه نماید.

حتما بخوانید :   شرکت ذوب آهن اردبیل

بررسی و ارزیابی مشخصات میکانیکی و فنی میلگرد آتیه خلیج فارس

از لحاظ استاندارد حداقل استحکام تسلیم برای میلگرد آجدار ۴۰۰ MPa و حداقل استحکام کششی آن ۶۰۰MPa و حداقل ازدیاد طول نسبی به میزان ۱۶ درصد است؛ اما میگرد آجدار تولیدی این مجتمع به لحاظ دارا بودن بهترین مواد اولیه از لحاظ کیفی و کنترل و تست مداوم آن در فرآیندهای مختلف تولیدی دارای استحکام تسلیم MPa507 و استحکام کششی ۶۵۰ MPa و ازدیاد طول نسبی به میزان ۲۱ درصد است. وزن هر متر از میلگرد آجدار در شرایط استاندارد حداکثر بین ۰.۳۸۰ تا ۶.۱۸۴ کیلوگرم و حداقل بین ۰.۳۶۴ تا ۶.۰۵۸ کیلوگرم است. وزن هر متر از میلگرد آجدار تولیدی این مجتمع بین ۰.۳۸ تا ۶.۱۰ کیلوگرم و برای هر شاخه ۱۲ متری ۴.۶ تا ۷۳.۲ کیلوگرم است.

وزن هر بندیل ۲۰۰۰ کیلوگرم بوده و در هر بندیل بسته به وزن هر شاخه بین ۴۳۴ تا ۲۷ عدد میلگرد آجدار وجود دارد. ترکیبات شیمیایی شمش مورد نیاز برای تولید محصولات این مجتمع براساس استاندارد ۵sp دارای ۰.۳۲ درصد کربن، ۰.۲۱ درصد سیلیسیم، ۰.۷ منگنز و گوگرد و ۰.۰۴ درصد فسفر است. شمش مورد نیاز بر اساس استانداردGR60 دارای ۰.۳۴ درصد کربن، ۰.۴ درصد سیلیسم، ۱.۴۷ درصد منگنز، ۰.۰۱ درصد گوگرد و ۰.۰۱۳ درصد فسفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید