صنایع آذر فولاد امین

قيمت میلگرد كارخانه آذر فولاد امين
صنایع آذر فولاد امینReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 12Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

کارخانه آذر فولاد امین تیکمه داش

در اوایل سال ۱۳۹۰ زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در منطقه تیکمه داش برای تاسیس یک خط تولید فولادی در نظر گرفته شد و دو خط تولید با هدف ذوب و نورد آهن به مرحله اجرایی رسید. این مجموعه AFA Steel یا صنایع آذر فولاد امین نام گرفت.

این کارخانه در سه فاز به بهره برداری رسید. فاز اول شامل تاسیس کارخانه تولید میلگرد گرید A2 و A3 با ظرفیت سالیانه ۳۰۰ هزار تن، فاز دوم راه اندازی و تجهیز خط تولید کارخانه با ظرفیت سالیانه ۴۰۰ هزار تن شمش و در نهایت فاز سوم شامل تولید میلگرد با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال است.

کارخانه آذر فولاد امین

انواع محصولات تولیدی صنایع آذر فولاد امین

این کارخانه تولید کننده  انواع میلگرد گرید A2 و A3  فولاد امین  می باشد. میلگرد گرید A3  فولاد امین از نوع آج دار بوده. آج های این محصولات حالت هفت و هشت یا جناغی دارد و تشخیص آن سخت نیست.  وجود در صد کربن بالا در ترکیبات تشکیل دهنده موجب شده محصولی ترد و شکننده ولی با استحکام بالا تولید شود. به دلیل ترد بودن تغییر شکل نسبی آن ۱۴ درصد است و بر همین اساس در مواردی که نیاز به تغییر شکل میلگرد وجود دارد گرید A3 امین فولاد را توصیه نمی کنیم. از طرفی عملیات جوشکاری روی این محصول ممنوع است و تنها برای مقاوم سازی ساختمان مورد است قرار می گیرد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آلیاژی ایران

دفتر فروش آذر فولاد امین

گرید A2 میلگرد فولاد امین نیز از نوع آج دار بوده و سطح تنش و مقاومت کششی پایین تری نسبت به گرید A3 دارد. درصد کربن موجود در ترکیبات شیمیایی آن پایین تر بوده به همین دلیل نسبتا نرم تر و درصد تغییر شکل آن بیشتر است. برای مصارف ساختمانی، مقاوم سازی و مواردی که به میلگرد نیمه ترد نیاز داشته باشید این گرید کارایی دارد. شایان ذکر است میلگردهای گرید A2 فولاد امین تنها در دو سایز ۸ و ۱۰ برای فروش به بازار عرضه می شوند.

تشخیص اصالت محصولات مجتمع آذر فولاد

برای تشخیص میلگرد اصل مجتمع فولاد امین می توانید علامت انحصاری حک شده روی آن را مورد ارزیابی قرار دهید. نشان انحصاری afa روی شاخه میلگرد نشانی از اصالت این محصول است.

علامت اختصاری حک شده بر روی میلگرد

در مورد کیفیت محصولات این کارخانه جای نگرانی نیست چون میلگردهای سایز ۸ و ۱۰ گرید A2 و میلگردهای سایز ۱۲ تا ۳۲ گرید A3، بر اساس استاندارد INSO 3132 به مرحله تولید می رسند. سرعت رشد و پیشرفت این کارخانه چشم گیر است به طوری که دو سال بعد از تاسیس موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد، پروانه بهره برداری از وزارت صنعت و معدن و گواهی نامه ISO9001:2008 از TUV-GROUP آلمان شد این گواهی نامه ها نیز تضمینی بر کیفیت محصولات تولیدی صنایع آذر فولاد امین هستند.

استانداردهای میلگرد آذر فولاد امین

سایر استانداردهای محصولات تولیدی صنایع آذر فولاد امین به شرح زیر است:

  • DIN 488-2:2009
  • ISO 6935 -2:2007
  • GOST 5781-82:1993
  • JIS G 3112:2010
  • BS 4449:2009
  • ASTM A 615: 2005

کارخانه به آخرین دستگاه های روز تجهیز شده و بیش از نیمی از دستگاه ها توسط پرسنل همین مجتمع تهیه و مونتاژ شده اند. مجتمع دارای آزمایشگاهی برای کنترل کیفیت است از طرفی محصولات طبق استانداردهای ملی و بین المللی به مرحله تولید می رسند و سپس گواهی کیفیت کالا صادر می گردد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آذربایجان میانه

خرید میلگرد صنایع آذر امین

آزمایشگاه و واحد کنترل کیفیت میلگرد فولاد امین

این محصولات بعد از تولید به واحد کنترل کیفیت منتقل شده و آزمایشات متعددی روی آن ها صورت می گیرد. به عنوان مثال خواص مکانیکی محصول بررسی شده و توسط مسئول فنی آزمایشگاه و مدیر کنترل کیفی مورد آنالیز شیمیایی قرار می گیرد. اندازه محصولات، علائم و مشخصات، شکل ظاهری، وزن محصول، خواص مکانیکی چون حداقل تنش، حداقل مقاومت کششی، درصد ازدیاد طول، خم و باز خم، نسبت مقاومت کششی به مقاومت تسلیم، تست خمش وترکیبات شیمیایی  محصول مورد ارزیابی کامل قرار می گیرند. گزارشی از نتیجه کل آزمایشات و نواقص آن ها تهیه و مشخص می شود که محصولات تولیدی با استانداردهای ملی مطابقت دارند یا خیر.

کنترل کیفیت میلگرد آذر فولاد

صنایع آذر فولاد امین طی سال های اخیر به خوبی درخشیده و موفق شده بخشی از نیازهای فولادی داخل و کشورهای منطقه را تامین کند. پیشرفت سریع، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، تجهیزات روز و کادر برجسته موجب شده تا این مجتمع جایگاه خوبی را در میان رقبای سرخت خود به دست آورد.  این کارخانه در آذربایجان شرقی، کیلومتر ۱۲ بستان آباد واقع گردیده است. برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد آجدار صنایع آذر امین با بخش فروش مرکز آهن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید