مجتمع فولاد صنعت بناب

مجتمع فولاد صنعت بناب
مجتمع فولاد صنعت بنابReviewed by Admin on Sep 15Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

تاریخچه تاسیس مجتمع فولاد صنعت بناب ( شاهین بناب )

 مجتمع فولاد صنعت بناب در سال ۱۳۸۱ تاسیس گردید و در سال ۱۳۸۳ مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجتمع تولیدی دارای یک واحد ذوب با کوره قوس است و چهارخط تولید نورد که در حال حاضر دو خط از خطوط تولیدی در حال اجرا می باشند.شرکت های تابعه مجتمع فولاد صنعت بناب شامل مجتمع فولاد شاهین بناب، فولاد صنعت بناب، فولاد صنعت شهریار، فولاد صنعت سهند و گسترش فولاد شهریار می باشد.
این واحد تولیدی در آذربایجان شرقی، بناب، شهرک صنعتی قرار گرفته است. از اهداف توسعه طلبانه این مجتمع می توان به تولید اقتصادی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات فولادی، تکمیل پروژه های نیمه تمام و زنجیره تولید فولاد و ورود به فرابورس و عرضه سهام شرکت به مردم اشاره نمود.
شرکت فولاد صنعت بناب در سال ۱۳۸۴ تاسیس و در سال ۱۳۸۵ مورد بهره برداری قرار گرفت. این واحد تولیدی دارای دو خط تولید نورد است. کارخانه فولاد صنعت شهریار در سال ۱۳۸۷ تاسیس گردید و در سال ۱۳۸۹ مورد بهره برداری قرار گرفت و دارای واحد ریخته گری و ذوب پیوسته در حال توسعه می باشد. فولاد صنعت سهند در سال ۱۳۸۷ تاسیس و در سال ۱۳۸۹ مورد بهره برداری قرار گرفت و دارای دو خط تولید نورد است.
گسترش فولاد شهریار در سال ۱۳۸۶ تاسیس گردید و عملیات اجرایی آن تاکنون به بهره برداری نرسیده است. این واحد تولیدی دارای واحد ذوب و ریخته گری پیوسته، احیا، مستقیم، خط پروفیل سنگین و خط پروفیل نیمه سنگین است.
محصولات تولیدی این مجتمع شامل انواع میلگرد، نبشی، ناودانی و تیرآهن می باشند که بر طبق آخرین استانداردهای و گواهینامه های معتبر ملی و جهانی تولید و به بازار مصرفی عرضه می شوند.
سهامداران حقیقی این مجتمع شامل بانک گردشگری، شرکت تجاری بین المللی هم وطا آریا، شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران، شرکت سرمایه گذاری نگین و شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان می باشند.

حتما بخوانید :   شرکت سیرجان حدید جنوب

قیمت میلگرد شاهین بناب

تولیدات کارخانه فولاد صنعت بناب

میلگرد شاهین بناب از نوع شاخه آجدار در دو نوع گرید A2 و A3 بوده و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر تهیه و به بازار مصرفی توزیع می گردد.ترکیبات شیمیایی این نوع میلگرد شامل ۳۷/۰-۲۸/۰ کربن، ۳/۰-۱۵/۰ سیلیسیم، ۸/۰-۵/۰ منگنز،۰۴/۰ فسفر،۰۵/۰ گوگرد، ۳/۰ کروم، ۳/۰ نیکل و ۳/۰ مس می باشد.

مقدار تنشی که در آن بدون افزایش بار تغییر طول فولادی زیاد میشود، تنش تسلیم یا مقاومت تسلیم یا مقاومت جاری شدن می‌نامند و حد اکثر مقاومت کششی یا تنش گسیختگی، از تقسیم حداکثر بار ثبت شده در آزمایش کشش بر سطح مقطع اولیه به دست می‌آید. میلگرد A2 از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است و میلگرد A3 نیز از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. این دو نوع میلگرد برای عملیات جوشکاری پیشنهاد نمی شوند و تنها روش مجاز و قابل استفاده برای جوشکاری میلگردها به یکدیگر جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد است که با استفاده از اعمال فشار حین حرارت دادن با گاز اکسیژن و استیلن صورت می‌پذیرد.
میلگرد A2 یا همان آج ۳۴۰ از نوع میلگرد آجدار مارپیچ است و در رده سختی از نوع میلگردهای نیمه سخت می باشد. میلگرد A3 با مشخصه آج ۴۰۰ از نوع میلگرد آجدار جناقی است و در رده سختی در یبن میلگردهای سخت قرار می گیرد.

مجتمع فولاد شاهین بناب

انواع استاندارهای اخذ شده برای محصولات تولیدی مجتمع فولاد شاهین بناب

در سایه تلاش و همت مدیران و پرسنل این مجتمع تولیدی انواع محصولات فولادی آن بر طبق استاندارهای معتبر جهانی تولید می شوند. نبشی این واحد تولیدی بر اساس استاندارد DIN EN 10056- 1:1998، GOST 8510: 1986 و ISO 657- 5: 1976 تولید می شود. نبشی بال مساوی این مجتمع در سایز ۴۰*۴۰ تا ۶۰ *۶۰ می باشد.
میلگرد شاهین بناب بر اساس استاندارد DIN488-1:2009،GOST 5781-82:1993 و ASTM A615/A615M:2005 تهیه می شود.
استانداردهای تولیدی ناودانی شامل DIN 1026-1:2009، DIN EN10279:2000 و GOST 8240:1989 است. ناودانی لبه گرد بال شیب دار این مجتمع تولیدی در سایزهای ۱۲ تا ۱۶ میلیمتر است.
در نهایت تیرآهن این مجتمع تولیدی بر اساس استاندارد DIN1025 تهیه و تولید می گردد. در مجتمع تولیدی انواع تیرآهن بال نیم پهن موازی و تیرآهن نیمه سبک را در سایزهای ۱۴ تا ۲۰ تولید می نماید.
گرد آلیاژی این مجتمع در استاندارهای DIN1013-1، INSO 14692 و ISO 16124 تهیه و تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید