قیمت کارتن پلاست

خرید اینترنتی کارتن پلاست

انواع کارتن پلاست

امروزه با توجه به تکنولوژی های روز افزون محصولات جدیدی با خواص شیمیایی و ویژگی های خاص جایگزین موارد قبلی می شوند. برخی محصولات با توجه به ماهیتی که دارند سریعا جای خود را در بازار باز می کنند. یکی از این مواد محبوب کارتن پلاست می باشد که امروزه به جایگزین بسیار خوبی برای کارتن و مقوا تبدیل شده است. این محصول علاوه بر تنوع رنگی و زیبایی ظاهری که دارد نسبت به مقوا در برابر حرارت و رطوبت از خود مقاومت بالاتری نشان می دهد بر همین اساس برای بسته بندی، ساخت استند، مصارف کشاورزی، گلخانه، تولید جعبه و… مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن کارتن پلاست به چه عواملی بستگی دارد؟

وزن کارتن پلاست به حجم و ضخامت آن بستگی دارد. این محصول در ضخامت های متعددی به صورت سبک یا سنگین تولید و روانه بازار می شود. کیفیت محصول نیز با توجه نوع ترکیبات شیمیایی، روند تولید، کارخانه تولید کننده و… متفاوت است با ویژگی هایی چون بی بو، ضد اشتعال، مقاوم در دمای بین ۳۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد، ضد رطوبت، مقاوم در محیط های اسیدی، وزن کم، آنتی باکتریال، تنوع رنگ بندی، انعطاف پذیری بالا و… همراه است به همین به جای کارتن و مقوا یا برخی پوشش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید اینترنتی کارتن پلاست

چرا کارتن پلاست بخرم؟

  • وزن: شیت پلاست بسیار سبک است و وزن آن حدود ۱/۶ شیشه می باشد بر همین اساس برای مواردی چون تزئینات داخلی، ساختمان سازی و… کاربرد دارد.
  • تنوع در رنگ بندی: تنوع رنگ بندی محصول بسیار زیاد است به صورتی که می توان نسبت به سایر محصولات گزینه های بیشتری جهت انتخاب داشت.
  • انعطاف پذیری محصولات: میزان نرمی و انعطاف پذیری محصولات بالا است و می توان آن ها را از جهاتی خم نمود یا حالت داد. این محصولات برای جلوگیری از خراب شدن از طول رول می شوند. علاوه بر وزن کم و ظاهر رنگارنگ میزان مقاومت خوبی دارند و می توانند وزن اجسام سنگین را تحمل کنند. از محصول نامبرده اغلب در بسته بندی ها استفاده می شود چون مقاوم و با دوام هستند.
  • سازگار با محیط زیست: شستشوی شیت پلاست بر خلاف کارتن  ومقوا از کیفیت و مقاومت آن نمی کاهد از طرفی هیچ گونه بویی ندارد و در تولید آن از ترکیبات شیمیایی سمی استفاده نمی شود سازگار محیط زیست است و در سلامتی خللی وارد نمی کند به همین دلیل بهترین گزینه برای بسته بندی مواد خوراکی می باشد. محصول نامبرده را می توان به وسیله یک شیء تیز مثل کاتر در اشکال دلخواه برش داد. دستگاه برش مخصوص دایکات نام دارد با توجه به قابلیت بازیافت محصول، خورده ها بعد از برش به چرخه تولید باز می گردند.
  • مقاومت: بسته، استند یا محصولاتی که توسط کارتن پلاست تهیه می شوند در برابر نور خورشید مقاوم هستند و تغییر شکل، تغییر ماهیت، کاهش انعطاف پذیری و… در آن دیده نخواهد شد. محصول حتی اگر در دمایی فراتر از نور خورشید نیز قرار گیرد قابلیت اشتعال ندارد و تنها ذوب می شود بر همین اساس از سرعت پیش روی هنگام آتش سوزی جلوگیری به عمل خواهد آرود. از سوی دیگر در برابر ضربه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
  • عایق سبک: برخی شیت پلاست ها شفاف هستند اما از عبور گرما ممانعت می کنند استفاده از آن در ساختمان موجب صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. در برخی موارد دیده می شود که از محصول نامبرده در گلخانه یا استخر استفاده می شود چون مانع عبور گرما و رطوبت هستند حتی در هوای مرطوب نیز تغییر شکل در آن صورت نمی گیرد.

شایان ذکر است امکان سفارشی سازی محصول مذکور وجود دارد به طوری که بنابر درخواست مشتری در خط تولید می توان ترکیبات خاصی را مورد استفاده قرار داد که مقاومت محصول در برابر عبور آفتاب و ماوراء بنفش را افزایش دهد. به این شیت، کارتن پلاست uv گفته می شود.

شیت پلاست uv

روش های اتصال شیت پلاست خریداری شده چیست؟

ورق های پلاستیکی برای مصارف ساختمانی و اغلب صنعتی تهیه می شوند اصولا از آن ها استند یا جعبه هایی تولید می گردد که باید به یکدیگر متصل گردند تا میزان مقاومتشان در برابر تحمل وزن اجسام افزایش یابد. قطعات شیت پلاست برای تحمل اجسام سنگین به کمک منگنه به یکدیگر متصل می شوند. برای ساخت جعبه هایی که ظاهر و زیبایی آن ها مد نظر است می توان از چسب مخصوص کارتن پلاستیکی کمک گرفت. جالب است بدانید که در برخی موارد برای اتصال ورق ها از جوش یا پیچ استفاده می شود که البته نسبت به سایر روش های اتصال زمان بیشتری را می طلبند.

موقع خرید به چه فاکتورهایی دقت کنیم؟

همان طور که ذکر شد ورق ها به دو صورت سبک و سنگین برای کابردهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. نوع سبک برای بسته بندی محصولات پستی، سقف، دیوار پوش و نوع سنگین آن در صنایع مختلف مثل شناژبندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای تحمل سنگینی باید ضخامت و گراماژ شیت پلاست مورد ارزیابی قرار گیرد محصولاتی که ضخامت بالای ۱۰ میلی متر دارند می توانند وزن اجسام را به خوبی تحمل کنند. قیمت کارتن پلاست به ضخامت و وزن آن ها بستگی دارد ضخامت یک میلی متر دارای گراماژ ۳۰۰ و ارزان ترین نوع از محصول است. ضخامت های ۲ و ۳ میلی متر از پر طرفددارین شیت پلاست ها هستند و سایر ضخامت ها بنا بر درخواست خریداران تولید می شوند. محصول نامبرده اصولا به صورت رولی و در متر مربع و گاها به صورت ورقی با عرض ۱ الی ۲ متر به فروش می رسد.

خرید کارتن پلاست در تهران

با توجه به اینکه محصول نامبرده در میان مصرف کنندگان جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده و متقاضیان آن زیاد هستند تولیدکنندگان با روش ها، مواد اولیه، تکنولوژی  و تخصص های مختلف به تولید آن با درجه های کیفی مختلفی اقدام می کنند بنابراین کیفیت شیت پلاست های بازار متنوع هستند. نوع درجه یک آن عایق صوت و حرارت نیز می باشد. شایان ذکر است شیت پلاست از مواد پلیمری و بازیافتی تولید می شود نوع پلاستیکی با دوام تر از نوع کاغذی آن است. هنگام خرید شیت پلاستیکی به مواد اولیه، تولیدکننده و جنس آن دقت فرمایید. برای اطلاع از آخرین قیمت روز شیت پلاستیکی می توانید با کارشناسان مرکز اهن در تماس باشید.

تماس بگیرید