قیمت ناودانی

قیمت ناودانی در بازار

لیست قیمت ناودانی

قیمت ناودانی (channel beam) که پروفیل های باز از جنس فولاد کربنی با سطح مقطع U و C شکل می باشند را بر اساس وزن و ابعاد مشخص می کنند. این محصول به سه روش پرسی، فابریک نورد گرم و نورد سرد تولید می شود.

  1. تولید به روش پرسی: به این صورت می باشد که بعد از قرار گرفتن ورق فولادی در دستگاه پرس، محصول نهایی تولید می شود.
  2. تولید به روش فابریک نورد گرم Hot rolling : به طور کلی نورد یکی از متداول ترین شیوه های شکل دهی به فلزات می باشد. در تولید به شیوه نورد گرم بعد از قرار دادن بلوم یا شمش فولادی در داخل کوره های حرارتی نورد، اجازه می دهند شمش ها به درجه حرارت مشخص برسند، سپس از سه قفسه نورد به نام قفسه نورد ابتدائی، نورد میانی و نورد انتهایی عبور می دهند تا در پایان طی کردن این سه مرحله، به شکل و فرم نهایی برسد. در انتها محصول توسط قیچی صنعتی گرم به طول های مورد نظر برش داده می شود.
  3. تولید به شیوه فابریک نورد سرد Cold rolling : به طور کلی نورد سرد بیشتر برای کاهش ضخامت محصول تولید شده به شیوه نورد گرم مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه نورد سرد شامل بخش هایی از قبیل اسیدشوئی، بخش تاندوم میل، واحد نورد دو قفسه ای، بخش شستشوی الکترولیتی، بخش تمپرمیل، واحد قعل اندود و کارگاه غلطک می شود.

ناودانی انبار اصفهان

ردیفسایز ناودانی(cm)طول شاخه(m)واحدوزنآنالیزمحل‌تحویلقیمتid
۱۶۶کیلوگرم۲۴-۳۰st37انبار اصفهان۴۶۷۰۵۷۰۰۰
۲۸۶کیلوگرم۳۰-۴۰st37انبار اصفهان۴۶۷۰۵۷۰۰۱
۳۱۰۶کیلوگرم۴۰-۵۰st37انبار اصفهان۴۶۵۰۵۷۰۰۲
۴۱۲۶کیلوگرم۵۰-۶۵st37انبار اصفهان۴۶۵۰۵۷۰۰۳
۵۱۴۶کیلوگرم۶۸-۷۵st37انبار اصفهان۴۶۵۰۵۷۰۰۴
۶۱۶۱۲کیلوگرم۱۷۰st37انبار اصفهان۴۶۵۰۵۷۰۰۵
۷۱۸۱۲کیلوگرم۱۹۶st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۰۶
۸۲۰۱۲کیلوگرم۲۲۱st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۰۷
۹۲۲۱۲کیلوگرم۲۵۲st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۰۸
۱۰۲۴۱۲کیلوگرم۲۸۸st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۰۹
۱۱۱۶۶شاخه۸۵st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۱۰
۱۲۱۴۶شاخه۱۳۵st37انبار اصفهانتماس بگیرید۵۷۰۱۱

ناودانی ابهر

ردیفسایز ناودانی(cm)وزنطول شاخه(m)واحدآنالیزمحل‌تحویلقیمت
۱۸۴۰۶کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۲۱۰۴۸۶کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۳۱۲۶۰۶کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۴۱۴۷۳۶کیلوگرمst37کارخانه ابهر۴۴۰۰
۵۱۶۸۵۶کیلوگرمst37کارخانه ابهر۴۴۰۰
۶۸۸۰۱۲کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۷۱۰۹۷۱۲کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۸۱۲۱۲۰۱۲کیلوگرمst37کارخانه ابهرتماس بگیرید
۹۱۴۱۴۵۱۲کیلوگرمst37کارخانه ابهر۴۴۰۰
۱۰۱۶۱۶۹۱۲کیلوگرمst37کارخانه ابهر۴۴۰۰

ناودانی آریان فولاد

ردیفسایز ناودانی(cm)وزنطول شاخه(m)واحدآنالیزمحل‌تحویلقیمت
۱۱۰۴۸۶کیلوگرمst37کارخانهتماس بگیرید
۲۱۲۴۸۶کیلوگرمst37کارخانهتماس بگیرید

پروفیل های باز U و C را با توجه به ارتفاع محصول نامگذاری می نمایند که منظور از این ارتفاع همان فاصله میان دو بال پروفیل می باشد. طول این محصول بین ۰.۳ تا ۱۲ متر و ارتفاع بین ۳ تا ۴۰ سانتی متر و طبق سه استاندارد اروپائی DIN-1026 ، استاندارد ناودانی مقاوم در برابر خوردگی DIN EN ISO 12966-3 و استاندارد فرانسه NF A 45-255 در دو نوع زیر تولید می گردد:

  1. ناودانی U با بال های موازی بر اساس استاندارد UPE
  2. ناودانی C با بال های مخروطی شکل بر اساس استاندارد UNP

انواع ناودانی
استاندارد انواع ناودانی

ناودانی ها از نظر شکل ظاهری دو نوع ساده و مشبک دارند:

  • مشبک: پایه و اساس تولید، به شیوه گرم بوده که در صورت لزوم محصول را به شیوه نورد گرم و یا سرد گالوانیزه می کنند. عمده مصارف نوع مشبک در ساخت قفسه های فولادی، نمای ساختمان و ساخت سازه های فولادی می باشد.

ناودانی مشبک

  • ساده :اساس تولید این نوع محصول هم بر پایه شیوه نورد گرم بوده و برای گالوانیزه کردن از دو روش نورد گرم و سرد استفاده می کنند. این محصول از ابعاد ۸ تا ۱۶ و در ارتفاع بین ۳۰ تا ۴۰۰ میلی متر تولید می شود. به طور کلی این محصول از نظر وزن دو نوع سبک و سنگین دارد با این حال شما می توانید جزییات دقیق وزن محصول را در جدول وزن ناودانی مشاهده کنید.

ناودانی ساده

ناودانی سنگین UNP (ناودانی اروپائی)

ضخامت و وزن ناودانی های سنگین زیاد بوده و تولید آن بر اساس استاندارد اروپائی DIN-1026 می باشد. در اکثر کشورها این محصول به شیوه نورد گرم بین گریدهای ۸۰ تا ۱۸۰ تولید می شود. به علاوه قابل ذکر است ناودانی های وارداتی به کشور ما بر اساس استاندارد اروپائی DIN-1026 بین گریدهای ۴۰ تا ۴۰۰ در کشور ترکیه تولید می شود. از همین رو قیمت بالاتری دارد. از کاربردهای نوع سنگین می توان به استفاده در بادبندها، تیر و ستون ساختمان و ساخت خرپا اشاره کرد.

مشخصات ناودانی سبک

به نوعی از این محصول که وزن آن کمتر از استاندارد موجود در جدول اشتال ناودانی باشد، ناودانی سبک می گویند. از این نوع در صنعت کامیون سازی، ساخت سازه های دریایی، ساخت ماشین آلات و ساخت و ساز و… استفاده می کنند. مشخصات ابعادی این محصول را با برخی حروف انگلیسی به اختصار نمایش می دهند که به شرح زیر می باشد:

 G: وزن هر متر از محصول
Tg: ضخامت بال
B: عرض بال
T: ضخامت جان
H: ارتفاع محصول

قیمت ناودانی در بازار و عوامل موثر بر آن

فولاد یکی از پرمصرف ترین فلزات در ساخت مقاطع و پروفیل ها از جمله ناودانی بوده که از سنگ آهن، چهارمین عنصر موجود در پوسته زمین ساخته می شود. تمامی کشورهای تولید کننده فولاد دارای منابع طبیعی سنگ آهن نبوده و ناچار به وارد کردن آن از سایر کشور ها می باشند. بنابراین عوامل داخلی و خارجی بر قیمت تمام شده فولاد بسیار تاثیر دارد. این عوامل به شرح زیر می باشد:

قیمت ارز : ارز عنصر اصلی در تعیین قیمت نهایی محصول است. چرا که اگر به هر کدام از عوامل موثر بر قیمت نهایی مانند قیمت نفت، هزینه های حمل و نقل، تورم جهانی، قیمت مواد اولیه دقت شود می بینیم که تمامی این عوامل وابستگی کامل به نرخ ارز دارند. پس بدیهی است که قیمت ارز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت تمام شده محصولات فولادی داشته باشد.

قیمت نفت : نفت یکی از عناصر مهم در واحد های صنعتی تولید فولاد برای تبدیل سنگ آهن به فولاد می باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که نفت تاثیر گذارترین عامل بر قیمت تمام شده فولاد است. در واقع قیمت نفت به گونه ای ست که افزایش آن باعث نرخ افزایشی در اقتصاد کشورهای تولید کننده و کاهش آن باعث افزایش نرخ در اقتصاد کشورهای مصرف کننده می شود.

قیمت مواد اولیه تولید آهن : همانگونه که ذکر شد سنگ آهن از مواد خام اولیه تولید فولاد به حساب می آید. حدود ۹۸ درصد از سنگ آهن های استخراج شده در جهان برای تولید فولاد به واحد های صنعتی تولید فولاد فرستاده می شود. یکی از تاثیرگذار ترین عوامل موثر در این مورد کشور چین می باشد چراکه این کشور بزرگ ترین وارد کننده سنگ آهن و همچنین بزرگ ترین تولید کننده فولاد در جهان به حساب می آید.

هزینه حمل و نقل : جالب است بدانید در کشور چین، که از تولید کنندگان مطرح فولاد در جهان به حساب می آید منابع سنگ آهن با عیار پایین موجود می باشد، همچنین دو کشور ترکیه و کره جنوبی که از تولید کنندگان فولاد هستند فاقد منابع طبیعی سنگ آهن بوده بنابراین این کشور ها ناچار به وارد کردن سنگ آهن می باشند. پس هزینه ی حمل و نقل مورد ی ست که بر قیمت نهایی محصول تولید شده تاثیر گذار می باشد. علاوه بر آن خوب است بدانیم حجم سنگ آهن ها معمولا ۴ برابر محصول نهائی است. این عامل خود بر افزایش هزینه های حمل و نقل و در نتیجه افزایش قیمت نهایی محصول موثر می باشد.

تورم جهانی : به طور کلی به افزایش نامتناسب قیمت ها تورم گفته می شود. تورم یکی از بزرگ ترین مشکلات کشور های در حال توسعه می باشد. حالا چرا تورم در کشور های درحال توسعه می تواند بر قیمت نهائی فولاد تاثیر گذار باشد؟
کشور های توسعه یافته برای کاهش هزینه های تولید، نیروی کار ارزان و کاهش هزینه های کلی خود اقدام به تاسیس واحدهای تولیدی در کشور های در حال توسعه کرده اند. به علاوه بیشترین بازار مصرفی فولاد در کشور های در حال توسعه برای گسترش زیر ساخت ها، صنعت خودرو سازی، راه سازی، حمل و نقل و… می باشد. بنابراین قیمت نهایی محصول به شدت تحت تاثیر عوامل داخلی این گونه کشور ها قرار می گیرد.

ناودانی در بازار

قیمت روز ناودانی

به دلیل وجود نوساناتی در بازار فولاد و ارز و تبعیت این دو از یکدیگر برای اطلاع از قیمت روز ناودانی بهتر است با کارشناسان واحد فروش در مرکز آهن تماس بگیرید. همچنین می توانید تحلیل ها و خبر های بازار فولاد را در سایت و کانال تلگرام مرکز آهن دنبال کنید. به طور کلی قیمت این محصول تاثیر مستقیمی از قیمت فولاد دارد و با توجه به توضیحات بالا قیمت فولاد متاثر از عواملی از قبیل قیمت سنگ آهن و هزینه های حمل و نقل و… می باشد. در کشور ما عوامل دیگری از جمله روابط سیاسی و قیمت ارز هم بر قیمت فولاد و تولیدات آن تاثیر گذار است. ناودانی های اروپائی و ناودانی اسپیرال تولید ایران نسبت به سایر ناودانی های موجود در بازار قیمت بالاتری دارد.

تماس بگیرید