قیمت ناودانی امروز

وزن استاندارد ناودانی

قیمت روز انواع ناودانی

پروفیل ها از مهم ترین مقاطع فولادی در ساخت و ساز هستند که اغلب به منظور ارتقاء سطح مقاومتی پایه پل، ستون یا ساخت درب و پنجره و… مورد استفاده قرار می گیرند. محصولات نامبرده بر اساس شکل ظاهری خود در دو دسته بندی پروفیل های باز و پروفیل های بسته تقسیم بندی می شوند. ناودانی از مقاطع باز در میان محصولات فولادی است که به دو صورت ساده و مشبک در بازار یافت می شود. ناودانی پروفیلی به شکل حرف U  است که اغلب در ساخت درب و پنجره یا مصارف صنعتی چون ساخت نیمکت، چهارچوب و… کاربرد دارد.

ابعاد استاندارد ناودانی

ناودانی بنابر نیاز بازار، سیاست تولید کننده، شرایط محیطی و نحوه تولید در انواع متنوعی تولید و روانه بازار می شوند. از انواع ناودانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ناودانی صنعتی
  • ناودانی گالوانیزه
  • سبک
  • آلومینیوم
  • و…

ورقی که خطوط تولیدی را تغذیه می کند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت محصولات نهایی دارد. به صورت کلی حداکثر ضخامت مورد نظر جهت تهیه محصولات ۴ میلی متر و طول ۰.۳ تا ۱۲ متر در نظر گرفته می شود. طیف وسیع انواع سایز ناودانی های تولید شده، گستره ای از انتخابات را پیش روی خریدار قرار می دهد.

مشخصات فنی انواع ناودانی

همان طور که پیش تر ذکر شد ناودانی ها به دو صورت مشبک یا ساده و بر اساس استاندارد پروفیل ناودانی تولید می شوند.

  • ناودانی مشبک جهت استفاده در سازه هایی با وزن کم، قفسه سازی، تعبیه در مناطق مرطوب و…. از ورق گالوانیزه تهیه می گردد.
  • ناودانی ساده با ارتفاع ۴۰۰-۳۰۰ از ورق گرم تولید و اغلب در پل سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

خریدار با توجه به نیاز خود باید ناودانی مناسبی را بر اساس نحوه تولید و ابعاد آن انتخاب نماید.

این دسته از محصولات نیز مانند نبشی دو شیوه تولیدی پرسی و فابریک دارند. در روش پرسی ورق فولادی مورد نظر در دستگاه فورمینگ قرار گرفته و بعد از پیاده سازی عملیات خم ورق شکل نهایی محصول ناودانی را به خود می گیرد. اما شیوه تولید در روش فابریک کاملا متفاوت است. به این صورت که ناودانی  از همان ابتدای پروسه تولید به صورت U شکل از خط تولید خارج می گردد بر همین اساس نیازی به عملیات فورمینگ وجود نخواهد داشت. شایان ذکر است با توجه به نحوه تولید کیفیت ناودانی های فابریک نسبت به نوع پرسی از سطح بالاتری برخوردار است.

با توجه به اهمیت و کاربرد ناودانی در ساختمان سازی انتخاب محصولی با کیفیت و مناسب محیط مورد استفاده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر همین اساس توصیه می گردد قبل از خرید محصول مورد نظر خود از نحوه تولید ناودانی، کیفیت، مجتمع تولید کننده، نوع محصول و… اطلاعات دقیقی کسب و سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

تماس بگیرید