کنترل شرایط بازار فولاد ایران در دوران تحریم با استفاده از ایده پردازی

قیمت میلگرد امروز
کنترل شرایط بازار فولاد ایران در دوران تحریم با استفاده از ایده پردازیReviewed by Admin on Jul 15Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

انجام مذاکرات با اروپا روزنه‌ای برای گذر از تحریم

با توجه به آن‌که در آخرین روزهای تیرماه قرارگرفته‌ایم و به دومین مرحله از آغاز تحریم‌ها نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، بحث مهندسی این شرایط هرروز بیش‌ازپیش احساس می‌گردد. با لغو برجام و اجرای مجدد تحریم‌ها مسلماً شرایط بازار فولاد تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و بر روی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد امروز تأثیر بسزایی خواهد داشت. در این میان بایستی تا قبل از رسیدن به این مرحله شرایط بازار فولاد مدیریت‌شده و تحت کنترل درآید.

باوجود تبعاتی که درگذشته نه‌تنها بازار فولاد بلکه بازارهای دیگر در ایران متحمل گردیدند، بایستی هر چه زودتر چاره‌ای اندیشید تا مجدداً قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی به خاطر تحمیل تحریم‌ها دچار آشفتگی نگردد. به عقیده برخی از فعالان بازار لزوم مذاکرات هر چه زودتر از سوی دولت با کشورهای اروپایی احساس می‌گردد؛ زیرا با خروج آمریکا از برجام و آغاز مجدد تحریم‌ها صادرات و واردات محصولات فولادی به ایران دستخوش تحولات عظیمی خواهد گردید. با انجام این مذاکرات با اروپا، طبعاً از آسیب‌های وارده در دوران تحریم کاسته خواهد شد و بازار فولاد دستخوش طوفان‌های ناشی از آن نمی شود و قیمت میلگرد و تیرآهن روند رو به بهبودی را طی خواهد نمود.

البته برای بهبود وضعیت در روزهای تحریم تنها راه نجات مذاکره با اروپا نخواهد بود. در این شرایط بیش از هر چیز دیگری نیاز به خلاقیت و ایده پردازی احساس می‌شود. در غیر این صورت با آغاز تحریم‌ها و ادامه آن صادرات فولاد ایران دستخوش التهابات شدید و جبران‌ناپذیری خواهد شد و سطح معاملات در این بازار به‌شدت افت خواهد نمود.

حتما بخوانید :   آیا افزایش قیمت محصولات فولادی تا 1 ماه آینده تداوم دارد؟

نقش دولت در شرایط تحریم و کمک به بهبود اوضاع بازار فولاد ایران

نقش دولت برای بهبود بازار فولاد در شرایط تحریم، اخذ و انتقال و اجرایی کردن ایده‌ها است. در این زمان بایستی دولت با گروه‌های موردنظر مذاکراتی را جهت انتقال ایده‌ها انجام دهد و درنهایت در صورت امکان اجرایی شدن، آن‌ها را عملیاتی نماید. البته در این میان دولت اظهار داشته که در شرایط تحریم متحدانی را برای خود در میان کشورها دارد ولی آنچه در اینجا مهم است سهم این متحدان در یاری‌رساندن به کشور در دوران تحریم است. یکی دیگر از موارد مطروحه برای کاهش اثرات تحریم بر بازار فولاد و قیمت میلگرد در این دوران، تقسیم سهام شرکت‌های فولادی ایرانی در میان متحدان با ایران است که این خود می‌تواند آن‌ها را در مقابل خطر تحریم‌ها محافظت نماید.

قیمت میلگرد امروز

شرط شراکت کشورهای متحد با ایران در شرایط تحریم

سهیم شدن این کشورها با شرکت‌های فولاد ایرانی تنها به این شرط خواهد بود که آن‌ها خطرات ناشی از دوران تحریم را نیز متقبل شوند و در ضررهای ناشی از آن با ایران سهیم گردند. تنها در این صورت است که این سهام معنا خواهد داشت و در واقع ایران در طی دوران تحریم تنها نبوده و از سوی این کشورها موردحمایت قرار خواهد گرفت. این گفته در مورد مذاکرات ایران با اروپا نیز مصداق داشته و ضمانت اروپا برای حمایت از ایران در مقابله با تحریم تنها در صورتی معنا و مفهوم خواهد داشت که ریسک‌ها و ضررهای ناشی از این دوران را بپذیرد و کشور را در این برهه تنها رها نکند.

حتما بخوانید :   تعیین سرنوشت بازار فولاد با تعیین برنده زورآزمایی بین دولت و خصولتی ها

نقش اجرای ایده‌های خلاقانه در برابر دنیا

لزوم این ایده‌ها و ایده پردازی‌ها برای نجات بازار فولاد ایران در شرایط تحریم و جلوگیری از التهابات ناشی از آن بر قیمت میلگرد ، تیرآهن و سایر محصولات فولادی است. با انجام این خلاقیت‌ها و اجرایی شدن این ایده‌ها توسط فعالان بازار خطرات وارده به بازار اقتصادی یک کشور، برای همگان به نمایش درخواهد آمد. به‌هرحال با ارائه چنین ایده‌های خلاقانه‌ای، درنهایت جهان خواهد دانست که با تصمیمات یک‌سویه از جانب دولت آمریکا چه بر سر اقتصاد یک مملکت و بازارهای کالایی آن بخصوص بازار فولاد خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید