آیا تقاضای زیاد ورق فولادی سبب افزایش قیمت شده ؟

قیمت ورق سیاه اصفهان
آیا تقاضای زیاد ورق فولادی سبب افزایش قیمت شده ؟Reviewed by Admin on Sep 18Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

کاهش موجودی ورق سیاه در انبار کارخانجات فولادی در چین

طی روزهای اخیر، خبرها حاکی از آن است که میزان موجودی ورق فولادی در کارخانجات چین کاهش یافته، اما با این وجود قیمت ورق سیاه در بازار چین همچنان ثابت باقی مانده است. با این وجود قیمت این محصول در بخش شرقی کشور چین تحت تاثیر کاهش موجودی ها دچار نوسان گردیده است.
قیمت ورق روغنی در بازار داخلی چین با ۱۰ یوان افزایش نسبت به قیمت اعلام شده قبلی، به میزان ۴۳۶۰ تا ۴۳۷۰ یوان و معادل ۶۳۸ تا ۶۳۹ دلار به ازای هر تن می باشد.
قیمت ورق سیاه امروز شمال چین با داشتن ثبات نسبت به قیمت قبلی به میزان ۴۲۵۰ تا ۴۲۶۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردید. از نظر فعالان بازار در چین با کاهش موجودی این محصول به میزان ۱۲۳۰۰ تن در انبار کارخانجات، موجب ایجاد روند صعودی بر روی نمودار قیمت ورق سیاه گردیده است. سیگنال افزایشی قیمت ها نشان از عدم تعادل بین عرضه و تقاضا داشته و در حالی که میزان عرضه کاهش یافته، اما تقاضا همچنان ثابت باقی مانده و به همین دلیل قیمت ورق سیاه در بازار چین روند افزایشی داشته است.
شاخص هفتگی قیمت در بازار صادراتی چین برای ورق سیاه به میزان ۶۸/۵۷۴ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۳۲/۰ دلار به ازای هر تن افت داشته است.
با کاهش صادرات محصولات فولادی در کشور چین، مشکلات زیادی بر سر راه ایجاد لیست قیمت ورق سیاه چین بوجود خواهد آمد. به گونه ای که به سهولت می توان نوسانات پیشنهاد قیمتی از سوی مبادی مختلف در کشور چین را مشاهده نمود. به عنوان مثال یکی از فولاسازان چینی نرخ ورق سیاه صادراتی خود به مقصد کره جنوبی را به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام نموده است و این در حالی است که فولادساز دیگر در شمال چین ورق سیاه تولیدی خود را به قیمت ۵۹۳ دلار به مقصد فیلیپین با حجم ۱۵۰۰ تن به فروش رسانده است.

حتما بخوانید :   روند کاهشی قیمت ورق گالوانیزه حقیقت داشت ؟

قیمت ورق سیاه
بررسی و ارزیابی نرخ ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا روند باثباتی را داشته است، ولی از نظر فعالان بازار قیمت این محصول در روزهای آتی افزایش خواهد یافت. از همین رو خریداران در بازار داخلی اروپا ترجیح میدهند تا در حال حاضر بازار را رصد نمایند و تا کاهش قیمتها سیاست صبر را پیشه سازند. البته در حالی که میزان تقاضا برای ورق گالوانیزه در بازارهای داخلی اروپا افزایش یافته است، احتمال صعود نرخ این محصول نسبت به افت آن بیشتر بوده و فولادسازان تمایل دارند تا در حال حاضر قیمت آن را وارد فاز افزایشی نمایند. از سویی دیگر با کاهش واردات در نتیجه تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا، دست فولادسازان برای افزایش قیمت ها بازتر شده و راحت تر می توانند پیشنهادات قیمتی خود را افزایش دهند.
این روند نشان دهنده تابعیت قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی اروپا نسبت به تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا می باشد و طی روزهای آتی به احتمال زیاد قیمت ها در بازارداخلی اروپا افزایش خواهد داشت.
شاخص قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال اروپا در محدوده ی ۶۵۰ تا ۶۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت قبلی اعلام شده روند با ثباتی را داشته است.شاخص قیمت ورق گالوانیزه وارداتی شمال اروپا در محدوده ی ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده و نسبت به قیمت قبلی با ثبات بوده است.

همچنین شاخص قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی جنوب اروپا بین ۶۳۰ تا ۶۴۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده که نسبت به قیمت قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. ارزیابی هفتگی از قیمت این محصول در بازار وارداتی جنوب اروپا در محدوده ی ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار به ازای هر تن نسبت به قیمت قبلی افزایش داشته است.

حتما بخوانید :   بررسی قیمت در بازار آهن آلات ایران و جهان

کاهش نرخ پیشنهادی ورق سیاه چین از سوی فولادسازان چینی

میانگین قیمت های پیشنهادی برای ورق سیاه صادراتی چین به میزان ۵۷۵ دلار به ازای هر تن میباشد. با وجود آن‌ که میزان سطح تقاضا در کشور چین کاهش یافته است، اما قیمت های ارائه شده از سوی فولادسازان برای ورق سیاه عادلانه بوده و منطقی می باشد.البته در این میان شنیده ها حاکی از آن است که برخی مبادی فولادی در چین در حال کاهش دادن قیمت های پیشنهادی خود هستند و بدین طریق طی روزهای آتی میزان سفارشات ثبت شده افزایش خواهد یافت. قیمت های پیشنهادی ارائه شده از سوی برخی مبادی به دلیل نیاز به فروش سریع در سطح ۵۷۲ دلار به ازای هر تن می باشد.
در حال حاضر میانگین قیمت ارائه شده از سوی اکثر واحدهای تولیدی در چین به میزان ۴۱۴۰ یوان به ازای هر تن میباشد که نسبت به قیمت قبلی ۴۶ یوان افت داشته است.

بررسی و ارزیابی روند قیمت سنگ آهن در گوشه و کنار جهان

قیمت سنگ آهن وارداتی چین درروز جمعه هفته گذشته روند با ثباتی را طی نمود و بازار معاملاتی سنگ آهن چین فعلا در آرامش به سر می برد. آخرین قیمت سنگ آهن پیشنهادی با خلوص ۶۲ درصد از سوی استرالیا به میزان ۵/۶۸ دلار به ازای هر تن CFR می باشد و بازار سنگ آهن استرالیا نیز طی روزهای اخیر چندان رونقی نداشته است. در حالی که میزان تولید محصولات میانی و نهایی در فصل سرد از سوی چینی ها هنوز مشخص نیست، بنابراین در خرید سنگ آهن محتاطانه عمل می نمایند. البته در تابستان سال جاری، تولیدات چین در ماه آگوست به دلیل وجود یک سری از محدودیت ها به میزان ۱/۱ درصد افت داشت و به سطح ۳۳/۸۰ میلیون تن رسیده است.
از سوی دیگر در حالی که میزان تقاضا برای محصولات فولادی در بازار داخلی چین به ثبات رسیده است، از نظر فعالان بازار قیمت سنگ آهن در این کشور با نوسانات محدودی مواجه خواهد شد و در ثبات باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید