کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان
کارخانه ذوب آهن اصفهانReviewed by Admin on Sep 15Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

شرکت ذوب آهن اصفهان سهامی عام

شرکت ذوب آهن اصفهان در سال ۱۳۴۶ در منطقه ای موسوم به دشت طبس واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان تاسیس گردید. بعد از اتمام عملیات اجرایی ساخت واحدهای مختلف کارخانه در سال ۱۳۵۰ با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت.
در دوران بعد از انقلاب این واحد بزرگ تولیدی توانست با بکارگیری تمام امکانات خود و با تلاش شبانه روزی پرسنل زحمتکش و مدیران مبتکر خود ظرفیت تولید را به بیش از ۲ میلیون تن در سال افزایش دهد.
این شرکت در راستای اهداف توسعه طلبانه خود دو محور اصلی را مد نظر قرار داده و بر اساس این دو محور فعالیت های خود را ادامه می دهد. اولین محور شامل پروژه های حفاظت از محیط زیست می باشد که در نظر دارد با نصب آسپیراسیون بر روی کوره بلند شماره ۱ خود میزان غبار و گاز CO2 خروجی را تا میزان استاندارد کاهش دهد.
از سویی دیگر در راستای این هدف پروژه تصفیه خانه پساب صنعتی غیر سمی و مشعل های سوزاننده ی گازهای کک و کوره بلند و پروژه پنجگانه زیست محیطی را در دست اقدام دارد.
محور دوم طرح های توسعه طلبانه این مجموعه تولیدی در راستای توسعه، بازسازی و نوسازی واحد های مختلف می باشد که از آن جمله می توان به پروژه تولید ریل، گوگرد زدایی از چدن مذاب و غیره را اشاره کرد.
انواع محصولات این شرکت شامل محصولات ساختمانی و صنعتی مانند تیرآهن بال نیم پهن موازی IPE، تیرآهن بال پهن موازی H، تیرآهن بال باریک شیب دار IPN، میلگرد، مفتول، نبشی، ناودانی، شمش های ساختمانی و محصولات فرعی آن شامل بخش کک و مواد شیمیایی، بخش کوره بلند و بخش فولاد سازی، آرگ معدن و ریل ملی است. سهامداران حقوقی شرکت ذوب آهن اصفهان شامل سازمان تامین اجتماعی اصفهان، شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان، سازمان خصوصی سازی سهام ترجیحی و شرکت سرمایه گذاری سازمان فرهنگیان هستند. اگر به دنبال قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان هستید کلیک کنید.

حتما بخوانید :   گروه صنعتی فولاد یزد

مجتمع ذوب آهن اصفهان

میلگرد تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان

شرکت ذوب آهن اصفهان در بخش نورد خود دارای چهار گارگاه نورد شامل کارگاه نورد ۳۰۰، کارگاه نورد ۳۵۰ ، کارگاه نورد ۵۰۰ و کارگاه نورد ۶۵۰ است. در کارگاه نورد ۳۵۰ انواع میلگرد ساده و آجدار به ظرفیت ۳۳۰هزار تن در سال تولید می شود. محصـولات شاخـه ای در خـط مستقیم کارگاه از سایز ۱۶ تا ۳۲ و محصولات کلاف در خط سیـم از سایز ۵/۵ تا ۱۲ تولیـد می شوند . همچنین در این کارگاه امکـان تولیـد کلاف های صنعتی به منظور استفاده در صنایع کششی وجود دارد.کارگاه نورد ۳۰۰ در این شرکت از نوع سبک و مداوم می باشد. ظرفیت اسمی آن ۷۰۰ هزار تن در سال می باشد و انواع میلگرد ساده و آجدار را تولید می نماید. میلگرد تولیدی این شرکت در دو نوع ساختمانی و صنعتی می باشد.
میلگردهای صنعتی این شرکت در سایزهای ۵/۵ تا ۱۴ میلیمتر و بیش از ۱۴ میلیمتر بر اساس رعایت استانداردهای مندرج و به سفارش مشتری تولید می گردند. سطح مقطع میلگرد صنعتی بین ۷۶/۲۳ تا ۹/۱۵۳ میلیمتر مربع و وزن هر متر از این نوع میلگرد بین ۱۸۷/۰ تا ۲۱/۱ کیلوگرم می باشد.
میلگرد ساختمانی این شرکت در دو نوع ساده و آجدار و در دو شکل آج دوکی و آج یکنواخت تحت استاندارد ملی ۳۱۳۲ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می شود.
میلگرد ساده با گرید A1 و با مشخصه آج ۲۴۰ و انواع آجدار در دو نوع گرید A2 و A3 تهیه و تولید می شوند. میلگرد آجدار مارپیچ با مشخصه آج ۳۴۰ و آج ۳۵۰ با گرید A2 و میلگرد آجدار جناغی با مشخصه آج ۴۰۰ و آج ۴۳۰ با گرید A3 است. نوع دیگری از میلگرد در این شرکت با نام میلگرد آجدار مرکب نیز تولید می شود که دارای مشخصه آج ۵۰۰ و آج ۵۲۰ می باشد.
تمامی میلگردهای ساختمانی تحت استانداردهای ASTM A615، JIS G3112 و GOST 5781 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می شوند.
ترکیبات شیمیایی میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولیدی این شرکت شامل ۴۳/۰-۳۴/۰ کربن،۶۵/۰-۶۰/۰ سیلیسیم، ۸۸/۱-۸۱/۰ مننگز،۰۵۵/۰-۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد و ۰۱۴/۰ نیتروژن است.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آلیاژی ایران

علامت میلگرد ذوب آهن
قطر اسمی میلگرد ساده و آجدار تولیدی این شرکت بین ۸ تا ۳۶ میلیمتر است. قطر زمینه میلگردهای آج ۳۴۰ و آج ۴۰۰ یکنواخت بین ۵/۳۴-۵/۷ میلیمتر بوده و وزن محاسباتی برای هر متر میلگرد آجدار و ساده این شرکت بین ۹۹/۷-۳۹۵/۰ کیلوگرم است.

معرفی گواهینامه های شرکت ذوب آهن اصفهان

این شرکت در راستای کوشش و تلاش کارکنان و مدیران پر همت خود توانسته گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه را از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران اخذ نماید. همچنین برای تولیدات خود گواهینامه های ENISO 9001:2008، OHSAS18001:2007،ISO14001:2004،ISO10015:1999، ISO9001:2008 را دریافت نموده است.
از سویی دیگر این شرکت بزرگ گواهینامه مصرف محصولات ذوب آهن در آلمان از شرکت TUV، گواهینامه تائید کیفیت از شرکت BID اسپانیا و گواهینامه کیفیت پاریس را نیز از آن خود ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید