خط ویژه 35155-031

صادرات آهن آلات

صادرات آهن آلات از اصفهان

صادرات آهن آلات از اصفهان

در دولت های یازدهم و دوازدهم میزان صادرات آهن آلات به حداکثر خود رسید. طبق پیش بینی های انجام شده میزان صادرات فولاد در سال ۹۷ تا ۱۲ میلیون تن تخمین زده شده است. شایان ذکر است یکی از شروط صادرات، ارائه محصول در بورس کالا و تامین نیازهای داخلی می باشد سپس می توان میزان مازاد محصولات را به سایر کشورهای متقاضی صادر کرد. از طرفی میزان تولیدات فولادی کشور نسبت به قبل افزایش یافته و نیاز مصرف کنندگان داخلی تامین خواهد شد برهمین اساس در صادرات آهن آلات نیز مشکلی وجود نخواهد داشت. مرکز آهن با هدف عرضه و فروش فولاد ناب به کشورهای منطقه، همکاری های خود را با فولادسازان برتر ایرانی بیش از پیش گسترش داده است.

 

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت مرکزآهن از شرایط جدید و نحوه صادرات آهن آلات با خبر شوید همچنین با شماره تماس ۰۳۱۳۵۱۵۵ داخلی ۲ مستقیما با کارشناس صادرات ارتباط برقرار کنید

 

برترین شرکت های صادرکننده محصولاتی چون میلگرد

از آن جایی که ایران جزء صادرکنندگان قدر محصولات فولادی است و تولیدکنندگان به نامی چون ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و…دارد می تواند در بازار صاردات آهن آلات به خوبی بدرخشد. شایان ذکر است که ذوب آهن اصفهان پیشتاز این عرصه و در زمره بزرگترین شرکت های صادرات میلگرد ایرانی قرار دارد. باعث افتخار است که میلگرد صادراتی اصفهان به ۲۵ کشور دنیا ارسال می شود.

جهت تعیین نرخ محصولات صادراتی علی الخصوص قیمت روز میلگرد باید فاکتورهای متعددی از جمله سایز، شرکت تولیدکننده، وزن، کیفیت و… را در نظر داشت. با توجه به وضعیت فعلی و افزایش میزان تولیدات، بازار صادرات آهن آلات آینده ای رو به رشد و امیدوارکننده خواهد داشت. بر همین اساس مرکز آهن با یک CRM بسیار قوی سعی دارد ضمن گسترش همکاری های خود با تولیدکنندگان و شرکت های صادرات میلگرد گامی در این عرصه برداشته و سهمی در معرفی هر چه بیشتر محصولات ناب ایرانی به بازار جهانی داشته باشد.

جزئیات صادرات محصولات فولادی مرکز آهن

مراکز تجاری جهت صادرات محصولات فولادی با هدف ارتقاء تخصص کارشناسان و بازرگانان ملزم به گذراندن دوره های سازمان توسعه تجارت ایران می باشد مرکز آهن با ارتقاء دانش خود و با جذب برترین کارشناسان و بازرگانان حوزه آهن آلات توانسته فعالیت های خود را در حوزه بازاریابی و صادرات با رعایت امور گمرکی و ترخیص کالا، قوانین واردات و صادرات، انعقاد قراردادهای بین المللی، چهارچوب های حقوقی و… آغاز کند که تمام این دستورالعمل ها از سوی اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران تعیین شده اند. جدا از بحث فنی و دانش مورد نیاز باید به ظرایف و حساسیت های بازارهای خارجی، اصول و چهارچوب های آن دقت داشت. چهارچوب های بازاربین الملل در مقایسه با بازار داخلی تفاوت هایی دارد که عدم توجه به آن ها موجب پیش روی سرمایه های مالی و محصولات تا مرز نابودی خواهد شد بنابراین تنها مراکزی که از دانش کافی و چهارچوب های بازار فروش آگاهی داشته باشند می توانند از این میدان رقابتی سربلند خارج شوند. مرکز آهن با آینده نگری بازار فولاد ایران، برنامه ریزی های فروش، متدهای علمی و نرم افزارهای فروش پیشرفته، شناسایی برترین مراکز تولیدکننده فولاد و همکاری با آنان توانسته در حوزه اعتمادسازی کاملا موفق عمل کند.
از طرفی با تشکیل کادر مجرب فروش توانسته در حوزه بازاریابی که اولین و مهم ترین گام در حوزه صادرات آهن آلات است و با شناخت بازار داخلی و خارجی، مذاکرات فروش، استعلام موسسات بین المللی، شناسایی رقبا، ارائه محصولات برتر کشور و… از سایر مراکز فروش آهن پیشی بگیرد.

نظارت مرکز آهن از صدرو پروفرما تا ارسال محصول

بعد از شناسایی بازار هدف، کارشناسان مالی شرکت پروفرما یا پیش فاکتوری شامل مشخصات مرکز آهن و محصول صادراتی برای خریدار خارجی ارسال خواهند کرد بعد از توافقات اولیه، محصولات برترین فولادسازان ایرانی مطابق با استاندارد، قوانین و چهارچوب های سازمان توسعه تجارت و زیر نظر متخصصان مرکز بسته بندی و انبار می شوند. بارگیری محصولات صادراتی نیز زیر نظر برترین کارشناسان صورت گرفته و در نهایت به مرحله تعیین ارزش گمرکی خواهد رسید. بهای محصول صادراتی در داخل کشور به همراه هزینه های مازاد چون بیمه، حمل و نقل، باربندی و… محاسبه می گردد. در نهایت کلیه مجوزهای لازم از مراکزی چون وزارت صنعت، سازمان ملی استاندارد و… دریافت می گردد که تضمین کننده کیفیت محصولات صادراتی مرکز آهن است. کالا پس از انتقال به گمرک پلمپ شده و بیمه حمل و نقل بین المللی می شود. در صورت درخواست خریدار می توان گواهی بازرسی کالا صادر نمود که کالا توسط موسسات مورد توافق بررسی و کیفیت آن تایید گردد.
بعد از سنجش کیفیت توسط خریدار، فاکتور فروش صادر و به تایید اتاق بازرگانی می رسد تصویر بارنامه و فاکتور نهایی فروش به صورت الکترونیکی برای خریدار ارسال می گردد. در نهایت جواز خروجی دریافت و بعد از بارگیری از گمرک به سمت مقصد روانه خواهد شد. تمامی این مراحل توسط کارشناسان خبره مرکز آهن صورت گرفته و فرآیندهای بسته بندی تا ارسال نهایی کاملا تحت کنترل هستند.

هیات های تجاری مرکز آهن در امر صادرات

یکی از تکنیک های بسیار هدفمند و ثمربخش در حوزه صادرات، اعزام هیات های تجاری به کشورهای هدف برای مذاکره و انجام معاملات تجاری است. مرکز آهن متشکل از بازگانان و کارشناسان فنی حوزه فولاد سعی برآن داشته تا در چهارچوب آیین نامه های مربوطه اقدام نماید. از طرفی شعب و نمایندگان برون مرزی نیز می توانند در سرمایه گذاری های خارجی و برگذاری اجلاس ها نقش بسیار مهمی ایفا کنند. اعتبار مرکز فروش، تخصص، مهارت، پرسنل و.. موارد بسیار ارزشمندی هستند که یک مرکز صادرکننده را از رقبای خود متمایز می سازند.

مروری بر وضعیت فولاد ایران تا ۱۴۰۴

همان طور که ذکر شد در دو دولت گذشته تلاش هایی برای افزایش ظرفیت های تولیدی فولاد ایران صورت گرفت که انصافا موفق عمل کرده و منجر به افزایش ظرفیت صادرات محصولات فولادی نیز گردید. بر اساس آمار به دست آمده میزان صادرات فولاد نسبت به سه سال گذشته، هشت برابر شده است با توجه به شرایط کنونی، موفقیت های به دست آمده و چشم انداز تولیدات اقداماتی در راستای توسعه ظرفیت های رقابتی به مرحله اجرایی رسیده است. مفتخریم که ایران رتبه سیزدهم در جدول رده بندی تولیدات فولادی جهان را به خود اختصاص داده است. بر اساس افزایش ظرفیت ها نیاز به توسعه خطوط و توان تولید تا سال ۱۴۰۴ پیش بینی می شود. برخی تولیدکنندگان مانند کویر کاشان برای رسیدن به سطح سایر رقبا باید تجهیزات و تکنولوژی های خود را ارتقاء دهند. بر اساس آمار موجود وضعیت بازار صادراتی میلگرد ایران رو به بهبود است و با توجه به بازار داخلی و سیاست های فعلی نمی توان قیمت دقیقی برای آن پیش بینی کرد. سهم مرکز آهن در این بازار، صادرات محصولات تولیدکنندگان برتر میلگرد است.

وضعیت صادرات محصولات فولادی به کشورهای منطقه با وجود تحریم ها

به جز مشکلات داخلی، تحریم ها نیز یکی از موانع پیش روی بازاریان فولادی است و مسیر صادرات محصولات فولادی از جمله میلگرد را درگیر خود ساخته. نگرانی های مرتبط با دلالان بین المللی نیز کمرنگ شده زیرا با توجه به شرایط کنونی دلالان بدون نام و رسم نمی توانند نسبت به فروش حجم زیادی از تولیدات فولاد ایرانی در بازار بین الملل اقدام کنند. تمهیداتی برای توافق با برخی کشورهای منطقه از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت گرفته و با ایجاد انگیزه های فروش آهن آلات ایرانی با نام و برند خود می توان به نتایج بسیار خوبی دست یافت. برخی کشورها چون عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان، گرجستان، عمان، کویت و… از دیرباز جزء بهترین مشتریان برای صادرات آهن آلات و محصولات فولادی از جمله میلگرد و بازار هدف مرکز آهن هستند.

خوشبختانه به طور مستقیم با کشورهایی چون آمریکا معاملات فولادی نداریم، بر همین اساس تحریم ها نمی توانند حوزه صادرات آهن آلات ایران را فلج کنند. به گفته مدیریت فولاد ناب تبریز تحریم ها و خروج ایران از برجام تاثیر چندانی بر حوزه های فولادی چون فروش میلگرد صادراتی نداشته است. روابط و مراوادات صادراتی ایران با کشورهای منطقه همچون گذشته در جریان است و از این جهت جای هیچ گونه نگرانی نیست. بر اساس آمار به دست آمده بیشترین حجم از فروش، مربوط به صادرات میلگرد ایرانی بوده که توانسته رشد ۹۵ درصدی را تجربه کند. بعد از آن ورق سیاه، تیرآهن، ورق گالوانیزه و ورق روغنی در رده بندی های بعدی صادرات محصولات فولادی قرار دارند.

تماس بگیرید