شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

صنایع فولاد فایکو
شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکوReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 6Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

مجتمع فولاد البرز ایرانیان در سال ۱۳۹۳ شمسی در استان مازندران فعالیت های خود را آغاز کرد. این مجتمع با نام فایکو نیز معروف و در جاده ساری-مشهد تاسیس شده است. مجتمع فایکو با مدیریت آقای مهندس عقیل شریفی (نائب رئیس) و مهندس قاسم خلیل خلیلی رئیس هیئت مدیره، تولید کننده بخش عظیمی از مقاطع صنعتی و ساختمی با استانداردهای رایج است. فایکو با هدف دستیابی به برترین کیفیت و استاندارد، از بروزترین و پیشرفته ترین تجهیرات مدرن کمک گرفته و موفق به تولید ۱.۵ میلیون تن مقاطع فولادی به صورت سالیانه شده است. بخشی از محصولات شرکت فولاد البرز ایرانیان به منظور مصارف و نیاز داخلی روانه بازار می شود و مازاد محصولات به بازار جهانی صادر می گردد.

کارخانه فولاد فایکو ساری

محصولات تولیدی کارخانه فولاد فایکو ساری

کارخانه فولاد البرز ایرانیان محصولات متنوعی را به عرصه تولید رسانده که از برترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع میلگردهای ساختمانی در سایزهای متنوع
 • نبشی های بال مساوی و غیرمساوی در استانداردهای EQUAL . ANGLES و UNEQUAL .LEG . ANGLES از ارتفاع ۸۰ تا ۳۲۰ میلی متر
 • ناودانی های مدل UPN و UPE
 • تیرآهن های ساختمانی مدل IPE و IPN

ناودانی U شکل تولید کارخانه فولاد البرز ایرانیان

فایکو از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی U شکل UPN و UPE در کشور است. ظرفیت تولید محصول نامبرده حدود ۱۳۵۰۰۰ تن در سال می باشد. محصولات فایکو مطابق با استاندارد ملی ۱-۴۴۷۷و استانداردهای بین المللی DIN EN 1026-1:2009 و GOST 8240: 1997 در سایزهای مختلف تولید و روانه بازار می شوند.

حتما بخوانید :   گروه صنعتی پرشین فولاد آریا

معرفی تیرآهن فولاد البرز ایرانیان

تیرآهن های کارخانه فولاد فایکو بر اساس استانداردهای روز دنیا به دو صورت IPE و IPN با ظرفیت سالیانه ۱۵۰۰۰۰ برای تیرآهن های I شکل و ۱۵۰۰۰۰ تن برای تیرآهن های H شکل برای مصارف ساختمانی تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شوند. تخمین قیمت تیرآهن فایکو به مواردی چون استاندارد تولید، شکل و وزن آن بستگی دارد.

معرفی میلگرد کارخانه فولاد فایکو

از دیگر محصولات مرغوب و با کیفیت کارخانه فولاد البرز ایرانیان می توان به میلگرد فایکو اشاره کرد که برای فعالیت های ساختمانی بسیار مناسب هستند. با توجه به رشد روز افزون تولیدات فولادی و رقابت های تنگاتنگ میان تولیدکنندگان میلگرد، کارخانه های فولادی گواهینامه کنترل کیفیت خود را به عنوان تضمینی برای محصولات ارائه می کنند. کارخانه فولاد البرز ایرانیان دارای گواهی نامه کنترل کیفی محصولات فولادی از جمله میلگرد می باشد که نشان دهنده تعهد شرکت و تضمین کیفیت محصولات است.برای مشاهده قیمت روز میلگرد فایکو می توانید از جداول قیمت مرکز آهن کمک بگیرید.

قیمت میلگرد فایکو

میزان ظرفیت تولید سالیانه محصولات فایکو

محصولات فولادی فایکو در دو خط ۷۵۰ هزار تنی با ظرفیت کل ۱.۵ میلیون تن در سال به مرحله تولید می رسد. میزان تولیدات انبوه کارخانه فایکو بر اساس پروانه بهره برداری که مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته به شرح زیر می باشد:

 1. محصولات اصلی شامل میله و میلگردهایی از جنس فولاد آلیاژی (به غیر از فولاد ضد زنگ) با ظرفیت ۷۰۰۰۰۰ تن
 2. نوار نورد سرد فولاد کم آلیاژی – ساده کربنی و تسمه با ظرفیت ۷۰۰۰۰ تن
 3. تیرآهن فولادی I شکل ساده کربنی و کم آلیاژی به میزان ۱۵۰۰۰۰ تن
 4. مقاطع فولادی کم آلیاژ H شکل یا همان تیرآهن هاش به میزان ۱۵۰۰۰۰ تن
 5. ناودانی های Uشکل کم آلیاژ معادل ۱۳۵۰۰۰ تن
 6. مقاطع فولادی T شکل یا سپری به میزان ظرفیت سالیانه ۷۰۰۰۰ تن
 7. نبشی L شکل ۱۷۵۰۰۰ تن
حتما بخوانید :   کارخانه ذوب آهن اصفهان

شرکت فولاد البرز ایرانیان

کارخانه فولاد فایکو کیفیت و استاندرد را در راس امور خود قرار داده و بر همین اساس سعی بر آن داشته تا برای تولیدات خود از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه بهره ببرد. وجود بخش کنترل کیفی محصولات، انجام آزمایشات متعدد و آنالیز شیمیایی محصولات، بهره گیری از بروزترین تجهیزات دنیا، تولید محصولات با تکنولوژی های روز و… موجب شده اند کیفیت محصولات کارخانه فایکو مورد توجه مراکز پخش و مصرف کنندگان قرار گیرد. شایان ذکر است که خطوط تولید کارخانه فایکو به صورت تمام اتوماتیک و هوشمند است و محصولات تولیدی با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت دارند بر همین اساس کیفیت آن مورد تضمین می باشد.

شرکت فولاد البرز ایرانیان ساری

همان طور که ذکر شد کارخانه فایکو از مراکز معتبر تولید و عرضه مقاطع فولادی چون میلگردهای ساده و آجدار، نبشی ، ناودانی و تیرآهن در ابعاد، اشکال و مشخصات متنوعی است. با توجه به ظرفیت بالای سالیانه در زمره بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع گرم ایران و منطقه قرار دارد. محصولات بعد از خروج خط تولید تمام اتوماتیک به مرحله کنترل کیفی هدایت می شوند. پرسنل حاذق این بخش، محصولات را با بررسی خواص شیمیایی، مکانیکی و متالوژی مورد ارزیابی و آنالیز قرار می دهند تا از کیفیت محصولات تولیدی اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید