شرکت تعاونی فولاد علویجه

فولاد علویجه
شرکت تعاونی فولاد علویجهReviewed by Admin on Oct 9Rating:
۴ (۸۰%) ۱ تعداد رای ها

کارخانه تعاونی فولاد علویجه، بزرگترین تعاونی تولید لوله و پروفیل در کشور

شرکت تعاونی فولاد علویجه در سال ۱۳۷۴ با وجود ۸ نفر عضو و با هدف تولید لوله و پروفیل فولادی در سه فاز ثبت گردید. این مجموعه فعالیت خود را زیر نظر اداره کل امور تعاونی های تولیدی وزارت تعاون آغاز نمود. فاز اول این تعاونی تولیدی در سال ۱۳۷۴ در اصفهان، شهرک صنعتی علویجه و با هدف تولید ۱۲ هزارتن انواع پروفیل باز مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه برای ۳۰ نفر به طور مستقیم زمینه اشتغالزایی را ایجاد نمود. فاز دوم این شرکت با افزایش مساحت آن و نصب ماشین آلات جدید در سال ۱۳۷۷ احداث گردید.

این فاز تولیدی فرصت های شغلی خود را تا ۶۰ نفر افزایش داد و میزان ظرفیت تولیدی خود را از ۱۲ هزار تن در سال به ۴۲ هزار تن جهت مصارف ساختمانی و صنعتی رساند. فاز سوم این شرکت در سال ۱۳۸۵ و با افزایش ۸ خط تولید به مجموعه خطوط تولیدی مورد بهره برداری قرار گرفت. با بهره برداری از این فاز تولیدی مجموعه پرسنل به تعداد ۱۶۵ نفر افزایش یافت و میزان تولید به ۲۰۰ هزار تن در سال در سه شیفت کاری رسید. این شرکت تعاونی در سال ۱۳۸۹ یک خط تولید لوله و پروفیل پیشرفته ایتالیایی را به منظور تولید لوله و قوطی های مبلی و صنایع فلزی خریداری نمود.

این خط تولیدی در سال ۱۳۹۱ احداث گردید و تا سال ۱۳۹۲، ۴ خط دیگر جهت تولید انواع پروفیل Z و فلزی افزوده و مورد بهره برداری قرار گرفت. در پایان سال ۹۲ این شرکت تعاونی در مجموع سه خط نواربری و دو خط تولید لوله و پروفیل را به مجموع خطوط تولیدی خود اضافه نمود و پرسنل خود را به تعداد ۲۰۰ نفر افزایش داد. مدیرعامل این تعاونی تولیدی در حال حاضر آقای امراله زمانی علویجه است.

حتما بخوانید :   فولاد امیر کبیر کاشان

معرفی افتخارات و گواهینامه های شرکت تعاونی فولاد علویجه

کارخانه فولاد علویجه در راستای شعار مشتری مداری خود و با تکیه بر تلاش کارکنان و تجارب مدیران موفق توانسته گواهینامه ISO 9001:2008 و OHSAS 18001:2007 و ISO 14001:2004 را در راستای مدیریت کیفیت و محیط زیست از شرکت MIC انگلستان دریافت نماید. همچنین موفق به دریافت گواهینامه تائید محصول اروپا CE شده است. این شرکت در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ نیز گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان را دریافت و موفق به اخذ تندیس برنز در سال ۱۳۹۰ گردید.

عنوان صادر کننده برتر در سال ۱۳۸۱ و لوح تقدیر از مدیر کل تعاونیهای تولیدی را دریافت نمود. اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری، لوح سپاس از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه شفافیت آماری، جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی در سال ۱۳۹۱، یادبود سومین همایش استاندارد ملی، لوح تقدیر شورای اسلامی شهر علویجه وعنوان تعاونی برتر در سال ۱۳۸۶ از سوی رئیس جمهور وقت از نمونه های افتخارات این شرکت در طی سال های فعالیت تولیدی آن می باشد.

کارخانه فولاد علویجه

بررسی و معرفی محصولات و تولیدات شرکت تعاونی فولاد علویجه

سبد محصولات تولیدی علویجه شامل انواع قوطی های مربعی، لوله های صنعتی، قوطی های مستطیل، پروفیل درب و پنجره و پروفیل باز می باشد. در ادامه به بررسی جزئیات هر کدام از این محصولات خواهیم پرداخت.

  • قوطی های مربعی

قوطی های مربعی این تعاونی تولیدی در سایزهای ۲۰*۲۰ تا ۹۰*۹۰ میلیمتر و در ضخامت ۱ تا ۴ میلیتر می باشند.

  • قوطی های مستطیلی
حتما بخوانید :   کارخانجات نورد و پروفیل ساوه

قوطی های مستطیلی این شرکت در سایز های ۲۰*۱۰ تا ۱۰۰*۴۰ میلیمتر می باشند و ضخامت آنها بین ۵/۱ تا ۴ میلیمتر است.

  • لوله های صنعتی

انواع لوله های صنعتی این شرکت در سایزهای ۱۹ تا ۱۱۴ میلیمتر و در ضخامت ۱ تا ۴ میلیمتر تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند. این لوله های صنعتی در انواع صنایع مادر مانند خطوط لوله گاز، نفت و پتروشیمی کاربرد دارند.

  • پروفیل درب و پنجره

انواع پروفیل درب و پنجره این شر کت در سایزهای ۷*۵ تا ۹*۵ میلیمتر و در ضخامت ۲ تا ۵/۲ میلیمتر تهیه و تولید می گردند.

  • انواع پروفیل باز

انواع پروفیل باز تولیدی این شرکت شامل چهارچوب فلزی فرانسوی، چهارچوب فلزی (۸۶-۱)، چهارچوب فلزی مکزیکی، پروفیل Z (20-16)، انواع نبشی ۳ و ۴ و زهوار می باشند. چهارچوب های فلزی در ضخامت های ۵/۱ تا ۵/۲ میلیمتر، انواع پروفیل Z در سایز ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیمتر و در ضخامت های ۵/۲ تا ۴ میلیمتر، انواع نبشی در سایزهای ۳ تا ۴ میلیمتر و زهوار در ضخامت ۵/۲ میلیمتر تولید می گردد. از جمله کاربردهای پروفیل های چهارچوب می توان به ساخت چهارچوب درب فلزی برای دربهای چوبی، ام دی اف و اچ دی اف اشاره کرد.

پروفیل های باز با مقطع Z در سقف سالن های بزرگ مثل سالن ورزشی، سوله، انبار و پارکینگ کاربردهای زیادی دارند. پروفیل ها درکشورهای متفاوت تمام جهان، با استانداردهای متفاوتی تهیه و ساخته می شوند. دربسیاری از کشورها از جمله ایران بر اساس استانداردهای اروپایی تولید صورت می گیرد. محصولات فولادی که منطبق بر استانداردهای اروپایی می باشند در تمام دنیا به صورت روزانه به بازار ها ارائه می شوند و اکثر مردم از آنها استقبال می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید