تلفن دفتر فروش 35155-031

031-33332323

پرچم انگلیسپرچم ایران

پیش بینی قیمت دلار طی روزهای آینده در بازار داخلی کشور

فروش ورق روغنی در اصفهان
Rate this post

بررسی لیست قیمت ورق روغنی در بازار فولاد

از هفته گذشته تاکنون قیمت دلار به شکل افسار گسیخته ای افزایش یافته و قیمت محصولات فولادی به طور مرتب روند صعودی را طی نموده است. در این میان قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه اصفهان به دلیل وجود ابهام شدید در بازار فولاد همچنان اعلام نشده و بسیاری از مبادی فروش ترجیح می دهند تا مشخص شدن شرایط بازار و تخلیه حباب دلار از انجام معاملات و اعلام قیمت های پیشنهادی خودداری نمایند.

قیمت ورق روغنی هفت الماس نیز از اواسط شهریورماه تاکنون روند صعودی ۵۰۰ تومانی داشته و از ۷۰۰۰ تومان به ۷۵۰۰ تومان افزایش یافته است. با وجود تاخیر دو ماهه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا، اما اکنون هفته ای دو تا سه بار محصولات فولادی در بازار بورس عرضه می شوند. با افزایش حجم عرضه این محصولات از طریق بورس و برداشته شدن سقف رقابت در این تالار، امید آن می رود تا قیمت ورق روغنی در بورس از متوسط ۶۵۰۰ به ۴۵۰۰ تومان کاهش یابد.

البته با وجود آزاد شدن سقف رقابت ها در بورس هم اکنون قیمت محصولات عرضه شده تقریبا نزدیک به قیمت فعلی است؛ اما با افزایش عرضه های بورس، کالاهای انبار شده توسط تولید کنندگان به بازار عرضه خواهند شد و این کالاها در بازار بورس ارزانتر از بازار آزاد خواهد بود. رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات با ابراز امیدواری نسبت به کاهش قیمت محصولات فولادی در عرضه های بورس خاطر نشان کرد که پیمانکاران در پروژه های ساخت و ساز بزرگ می توانند مایحتاج مورد نیاز خود برای ساخت و ساز از بورس کالا تهیه نمایند و پروژه های کوچکتر از واحدهای صنفی محصولات فولادی مورد نیاز خود را تامین نمایند.

حتما بخوانید :   رونمایی از بسته ارزی جدید دولت و تاثیر آن بر قیمت میلگرد و تیرآهن

حمایت دولت برای تامین مطالبات رانندگان کامیون در اعتصابات اخیر

در حالی که این روزها شایعه اعتصاب رانندگان کامیون همراه با افزایش قیمت دلار سبب آشفتگی و پریشانی واحدهای فروش و تولید گردیده است، اما رئیس این واحد صنفی اعلام نمود که در هر ساعت در حدود دو هزار بارنامه جدید صادر می شود و با ادامه این روند پیش بینی می شود که ناوگان حمل و نقل کشور مجددا به روال عادی خود بازگردد.

به طور طبیعی وجود مشکلات حمل و نقل در سطح کشور بر روی قیمت نهایی محصولات فولادی اثر گذار بوده و سبب افزایش قیمت انواع ورق روغنی خواهد گردید.  سازمان راهداری به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و فعالان حوزه حمل و نقل پیگیر مطالبات به حق رانندگان از جمله توزیع لاستیک، کاهش تعرفه واردات از ۲۶ به ۵ درصد، کاهش بهای لوازم یدکی، بیمه تکمیلی و سوابق آنها می باشد. در ادامه این روند امید آن می رود تا قبل از جدی شدن موضوع اعتصابات و ایجاد مشکلات ناشی از آن سریعا به خواسته های رانندگان رسیدگی شده و در نهایت از افزایش قیمت در بازار فولاد نیز ممانعت بعمل آید.

قیمت ورق روغنی در اصفهان

افزایش قیمت انواع ورق روغنی و کاهش سطح تقاضا در بازار فولاد

از نظر برخی از فعالان اقتصادی کاهش نرخ دلار و رسیدن آن تا کانال ۸ هزار تومان طی آینده ای نزدیک ممکن خواهد بود. با اختیاراتی که در چند روزه اخیر به بانک مرکزی داده شده است امید آن می رود تا التهاب ارز کاهش یابد. بازار فولاد طی روزهای گذشته آرام و بیرمق و ساکت آغاز شد و فعلا این وضعیت ادامه دارد. البته از نظر فعالان کشش این وضعیت و این سطوح قیمتی را ندارد و بالاخره این حباب ها تخلیه خواهند شد و وضعیت به حالت عادی باز خواهد گشت.

حتما بخوانید :   شرایط حاکم بر بازار فولاد، سناریوی از پیش تعیین‌شده

دلار ۱۷ هزار تومانی مورد تائید هیچ کارشناسی نمی باشد و حتی از نظر کارشناسان خارجی هم دلار بیش از ۱۰ هزار تومان در ایران در حال حاضر غیر کارشناسانه، بدون پشتوانه و غیر عملیاتی در حوزه تجاری است. به طور کلی طی روزهای اخیر تقاضا برای محصولات فولادی به شدت کاهش یافته است و لذا این موضوع انگیزه انباردارها را برای ادامه خرید و دپوی مازاد کاهش داده است.

به جرات می توان گفت روز گذشته در مجموع شاهد فعالیت های ضعیف برای خرید در بازار فولاد بودیم و حتی مبادی فروش نیز در اعلام قیمت ها و جهت دهی به بازار مردد بودند. در این میان برخی از فروشندگان برای جذب مشتری نسبت به قیمت های قبلی عقب نشینی نمودند اما تعداد اندکی نیز روند باثبات را در پیش گرفتنند و برخی نیز قیمت ها را افزایش دادند که در کل در شاخص کل این روند تاثیری نداشته و خود را نشان نداده است.

راهکار اساسی دولت برای کنترل بازار ارز و جلوگیری از افزایش بی رویه آن

با وجود آن که اعتصابات پایان یافته اما هنوز هم شواهد حاکی از آن است که وضعیت چندان به حالت عادی باز نگشته و این روند به شدت در چرخه کالا تاثیر داشته و آن را کند نموده است. نرخ های افزایش یافته مورد قبول مشتری نیست و همین موضوع باعث کاهش متقاضی در بازار فولاد گردیده است. اگر ارز صادر کنندگان کوچک و بزرگ در اختیار خودشان قرار بگیرد و وارد کننده ارز مورد نیاز خود را از این منبع تامین نماید و دولت نیز بر این روند نظارت داشته باشد به طور حتم ارز صادراتی از سوی صادر کنندگان به بازار برگشت داده خواهد شد.

حتما بخوانید :   اقتصاد پلیسی از سوی دولت خودش نیاز به یک پلیس خواهد داشت!

در بازه زمانی یکساله مشخص می شود که ارز صادراتی برای واردات چه کالایی اختصاص یافته است. اگر دولت اجازه دهد که عرضه و تقاضا، قیمت ها را مشخص نماید تقاضاهای خرد و اسکناس از این محل تامین شده و صادرکننده بزرگ ارز صادراتی خود را در اختیار صرافی ها قرار خواهد داد و صرافی ها نیز اسکناس را در بازار پخش خواهند کرد. این روند به گردش و احیاء ارز در بازار داخلی کمک خواهد نمود و در نهایت از جهش قیمت  و ایجاد تورم و افزایش قیمت کالاها جلوگیری خواهد کرد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پیش بینی قیمت دلار طی روزهای آینده در بازار داخلی کشور
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *