خط تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

خرید ورق گالوانیزه مبارکه
خط تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهانReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 18Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

معرفی واحد تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان از بزرگ ترین واحدهای صنعتی اصفهان در کشور است که پس از انقلاب اسلامی راه انداری و تاسیس شد. این شرکت از تولیدکنندگان برتر محصولات فولادی به صورت نورد گرم و سرد با هدف رسیدن به ظرفیت سالیانه ۱۱.۵ میلیون تن است. این مجموعه در راستای تحقق اهداف، برخی برنامه ریزی های خود را به مرحله اجرایی رسانده و برخی دیگر در مرحله تکمیلی قرار دارند که نهایتا همگی موجب رشد و شکوفایی هر چه بیشتر مجموعه و پایان وابستگی های اقتصادی در حوزه فولاد خواهند شد. مفتخریم که فولاد مبارکه اصفهان با تلاش شبانه روزی پرسنل مجرب و تولیدات استاندارد و با کیفیت خود در زمره برترین تولیدکنندگان ایران و منطقه قرار گرفته است. ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان از جمله محصولاتی است که از ابتدای تاسیس و راه اندازی خط تولید هدف گذاری شده بود. این محصول با هدف عرضه ورقی اقتصادی و به صرفه با حداقل زنگ ضدگی و خوردگی در مصارف صنعتی وساختمانی  به مرحله اجرایی رسید. از جمله مصارف محصول نامبرده می توان به لوازم خانگی، ساختمان سازی، صنایع فلزی، ماشین آلات، خودروسازی و… اشاره کرد.

خرید ورق گالوانیزه شرکت فولاد

آشنایی کامل با مراحل خط تولید ورق گالوانیزه

فرآیند گالوانیزاسیون از نام دانشمند ایتالیایی لویجی گالوانی اقتباس شده است. غوطه وری در حوضچه مذاب از بهترین و اقتصادی ترین روش های گالوانیزه کردن ورق آهنی است. مجتمع فولاد مبارکه نیز ورق گالوانیزه خود را به روش غوطه وری گرم به مرحله تولید می رساند. این روش نسبت به سایر روش ها اقتصادی و مقرون به صرفه تر است از طرفی موجب استحکام، افزایش ضخامت پوشش و بهبود میزان چسبندگی گالوانیزه و پایه خواهد شد. خط تولید گالونیزه فولاد مبارکه اصفهان در یک بخش جداگانه واقع شده کلاف هایی وارد خط شده و به یکدیگر جوش خورده، یک نوار بلند و پیوسته را تشکیل می دهند. برای اینکه کیفیت و کارایی ورق نهایی وضعیت مطلوبی داشته باشد باید قبل از روی اندود کردن، ورق را چربی زدایی کرد.

حتما بخوانید :   ورق گالوانیزه چیست؟

ورق مجموعه فولاد مبارکه اصفهان

مراحل چربی زدایی و تمیزکاری ورق به این صورت است که سطح محصول به وسیله مواد قلیایی و ابزارهایی چون برس و اسپری پاش با آب گرم شسته می شوند. دمای محصول تنظیم شده و آماده ورود به حمام روی مذاب می شود سپس یک لایه نازک روی هر دو سطح ورق را فرا می گیرد. ورق ها با ضخامت های متفاوتی ارائه می شوند پس در این مرحله باید توسط جت هوا ضخامت پوشش روی را تنظیم کرد. بعد از آن آب روی سطح ورق پاشیده می شود تا دمای آن تقلیل یابد و سپس وارد تانک آب شده و کاملا با محیط هم دما خواهد شد. در نهایت ورق در مجاورت دمای گرم خشک می شود.

مراحل ساخت ورق گالوانیزه

تعیین ضخامت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

تنظیم ضخامت ورق تنها به این مراحل محدود نمی شود بلکه دستگاه هایی وظیفه کنترل ضخامت پوشش ورق را برعهده دارند حتی میزان زبری و صافی سطح محصول نیز به کمک دستگاه های مخصوصی که وظیفه نورد پوسته ای را بر عهده دارند انجام می شود. تمامی مراحل به صورت اتوماتیک توسط ماشین آلات انجام می شود برای جلوگیری از سفیدک  و شوره زدن محصولات در انبار، فرآیند کروماته انجام می شود به این صورت که محلولی حاوی کروم بر روی سطح ورق پاشیده و صبر می کنند تا به همان حالت خشک شود. بعد از اتمام پروسه های ذکر شده در صورت درخواست مشتری ورق به دستگاه های روغن کاری منتقل شده و روغن محافظ روی سطح ورق اسپری می شود محصول تولیدی پس از بازرسی و تست کیفیت برای ارائه به بازار بسته بندی می شود. تصویر زیر کلیه فرآیندها از ابتدای خط تولید تا کلاف پیچ را نمایش می دهد.

حتما بخوانید :   میلگرد حرارتی در سقف تیرچه بلوک

مراحل ساخت ورق در فولاد مبارکه

مشخصات فنی خط تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

به صورت کلی می توان گفت تولید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به روش غوطه وری گرم می باشد. کلاف سرد خام، ورق ورودی به خط تولید است و ضخامت ورق های تولیدی  بین ۰.۲۵ تا ۲ میلی متر می باشد عرض ورق ها نیز از ۷۵۰ تا ۱۵۱۰ میلی متر متغیر است. کلاف خروجی دارای قطر داخلی ۵۰۸ تا ۶۱۰ میلی متر و قطر خارجی آن ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر با وزنی بین ۳ تا ۲۰ تن است. روی هر ورق لایه روغنی حدود ۲ گرم بر متر مربع قرار می گیرد و وزن پوشش هر دو سطح ورق گالوانیزه اصفهان چیزی حدود ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم بر متر مربع می باشد. کیفیت ظاهری سطح شیت معمولی و ظرفیت تولید سالیانه مجموعه حدود ۲۰۰ هزار تن می باشد.

گالوانیزاسیون ورق فولادی

استانداردها و عمده ترین کاربردهای ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

محصولات با استانداردهای ASTM ،JIS-G3302 ،EN10142/91 و EN10142/01 در سه کیفیت تجاری CQ، شکل دهی قفلی LFQ و کششی DQ به مرحله تولید می رسند.

استاندارد انواع ورق فولادی

محصولات تولید شده بیشترین کاربرد را در مصارف زیر دارند:

  • قطعات ماشین های کشاورزی
  • ناودان و لوله ها
  • مخزن و تانک های ذخیره آب
  • قطعات مورد استفاده در آشپزخانه مثل کابینت های ضد زنگ
  • ساخت لوازم برقی مثل بخاری، یخچال، کولر، لباسشویی، ماکرو ویو و…
  • هواکش و دودکش
  • قطعات داخلی خودرو
  • قطعات ماشین های کشاورزی
  • سقف فلزی، پانل، تابلو برق و…

عوامل متعددی چون ابعاد محصول، ضخامت و جنس، سایز و وزن ورق گالوانیزه در تعیین قیمت محصول دخیل هستند. برای اطلاع از جزئیات و آخرین قیمت ورق گالوانیزه صادراتی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید