خط ویژه 35155-031

نحوه تولید ورق سیاه اکسین اهواز

انواع ورق اکسین اهواز
نحوه تولید ورق سیاه اکسین اهوازReviewed by نویسنده مرکز آهن on Feb 12Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

مشخصات فنی ورق اکسین خوزستان

ابتدا مواد اولیه جهت تولید ورق اکسین خوزستان وارد خطوط می شود. جهت انتقال محصولات فولادی جرثقیل های عظیمی در نظر گرفته  شده که هر کدام ظرفیتی معادل ۸۰۰ تن دارند. به واسطه چنگک های این دستگاه ها به سادگی می توان محصولات فولادی را منتقل نمود. اسلب ها به کوره هایی تحت عنوان پیشگرم با ابعاد ۳۴ در ۴ متر منتقل می شوند. در فاز بعدی مواد اولیه به غلطک ها هدایت خواهند شد این فرایند به صورت اتوماتیک صورت می گیرد. کوره های پیشگرم شامل ۴ ناحیه جهت آماده سازی اسلب هستند که به شرح زیر می باشد:

  1. فضایی در طول ۱۳ متر بدون وجود مشعل
  2. فضای پیش گرمایش
  3. محیط گرمایشی
  4. محیط هم دمایی

مشاهده نسخه pdf مقاله : نحوه تولید ورق اکسین اهواز

قیمت ورق اکسین خوزستان

به صورت کلی این گونه می توان گفت که حرارت دهی به اسلب  توسط مشعل های موجود در هر ناحیه صورت می پذیرد. حدود ۵۸ مشعل در این نواحی تعبیه شده که توسط گاز طبیعی شارژ می شوند. هوای مورد نیاز جهت سوخت مشعل های شرکت فولاد اکسین خوزستان به واسطه فن های نواحی هدایت می شوند و در نهایت تمامی این پروسه به کمک تجهیزات مخصوص و به صورت آنلاین بررسی می شود. حرکت اسلب از کوره های پیشگرم بسیار اهمیت دارد و پرسنل فنی در صورت وجود کوچک ترین خللی ممکن است با انفجار کوره مواجه شوند بر همین اساس دوربین هایی جهت کنترل عملیات کوره ها در نظر گرفته شده است.

حتما بخوانید :   میلگرد ساختمانی چیست

مشخصات اسلب فولادی

اسلب ها دارای مشخصات خاص خود هستند اصولا این محصولا در ضخامت ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلی متر، پهنایی حدود ۱۲۰۰ تا ۲۲۰۰ میلی متر با طول ۳۰۰۰ به بالا با هدف شارژ کوره تهیه می شوند.

پس از حرارت دیدن اسلب، نوبت به مراحل پوسته زدایی فرا می رسد. از آن جایی که در حرارت های بالا یک لایه اکسیدان سطح اسلب را فرا می گیرد، که با پاشیده شدن آب با فشار بالا لایه های موجود از سطح اسلب زدوده می شوند. بر اساس ضخامت اسلب فاصله محصول و آب تنظیم می شود. این فرایند پوسته زدایی نام دارد. در مرحله بعدی فولاد به سمت خطوط نورد هدایت می شود. این مرحله جهت تنظیم عرض و ابعاد ورق نهایی صورت می گیرد. محصول فولادی به صورت رفت و برگشت از میان دستگاه عبور داده شده و عرض آن تغییر می یابد. در این فاز نیز ممکن لایه های نازکی اکسید روی سطح محصولات را فرار گیرد بر همین اساس مرحله ای تحت عنوان پوسته زدایی ثانویه در نظر گرفته شده که همچون مرحله پیشین با پاشش آب روی سطوح مشکل مرتفع می گردد.

قیمت ورق اکسین اهواز

بررسی ورق اکسین اهواز

برخی سوال می کنند که چطور می توان ضخامت ورق ها را کنترل نمود تا به اندازه دلخواه برسد؟ ضخامت محصولات به صورت مرتب با کمک تجهیزات مربوطه اندازه گیری می شود. مواردی همچون طول، ضخامت و عرض محصول به صورت گزارشاتی با هدف کنترل و ارزیابی مانیتورینگ می شوند. این تجهیزات در سطح کشور مزیتی خاص محسوب می گردد.

حتما بخوانید :   انواع نبشی و 3 کاربرد آن در ساختمان سازی

در مراحل انتهایی دمای محصول فولادی به سرعت کاهش می باید تا برخی خواص در سطح ورق تغییر یابد. این پروسه شامل تجهیزات خاص خود به شرح زیر است:

  • لوله های جهت خنک کننده محصول: دوازده لوله وظیفه پاشش آب با فشار بالا را بر عهده دارند.
  • لوله هوا: خروج هوا با فشار موجب خشک شدن سطوح ورق می گردد.
  • لوله های ثانوی: ۲۶ لوله که پایین ورق ها قرار دارند و هدف از تعبیه آن ها شستن سطح زیرین ورق است.

نحوه شناسایی ورق اکسین اهواز

این ورق ها بعد از خنک شدن باید از دستگاه های تاب گیری عبور داده شوند تا در صورت وجد انحنا یا موج در طول ورق، اصلاح گردند. در فاز بعدی اعدادی تحت عنوان آیدی نامبر روی سطح ورق حکاکی می شود تا تشخیص آن سهولت یابد. از جمله ورق های سیاه محبوب اکسین اهواز در سطح بازار می توان به دو مورد زیر اشاره نمود :

  1. ورق اکسین st37
  2. ورق سیاه اکسین st52 اهواز

تست کیفیت ورق اکسین

به واسطه تست های غیر مخربی که روی سطح ورق اکسین اهواز صورت می گیرد می توان برخی موارد همچون ترک، حفره، ناصافی، خش و عیوب موجود روی سطوح را شناسایی نمود. زاویه لبه ورق ها، میزان مورب بودن و… بررسی و به کمک قیچی های مخصوص برش زده می شوند. در نهایت پس از تنظیم ابعاد ورق ها، محصولات با تسمه های مخصوص بسته بندی و برچسب زنی می شوند. به واسطه این برچسب ها می توان اطلاعاتی همچون قیمت ورق اکسین اهواز ، مشخصات، ابعاد، استانداردها و … را به اطلاع خریدار رسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید