خط ویژه 35155-031

نحوه اجرای سقف با ورق گالوانیزه کرکره ای

فروش ورق کرکره ای سقفی
نحوه اجرای سقف با ورق گالوانیزه کرکره ایReviewed by نویسنده مرکز آهن on Jan 23Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

ارزانترین سقف ساختمان

در دهه های اخیر ایده پوشش سقف به کمک ورق ها با هدف محافظت از آن در برابر گرما، بارندگی یا رطوبت  شکل گرفت و کم کم شاخ و برگ هایی به آن اضافه شد. با پیشرفت تکنولوژی و تحولات بازار فولاد، دستگاه های متعددی جهت فورمینگ ورق ها و شکل دهی در اشکال گوناگون روانه بازار شد. به این ترتیب امروزه طیف وسیعی از ورق ها بازار را در بر گرفته است که هر کدام کارایی، شکل و ویژگی های خاص خود را دارند. انواع ورق کرکره سقفی نیز عموما با هدف محافظت از سقف نصب و اجرا می شوند.

با توجه به جایگاه ویژه ای که این دسته از محصولات به دست آورده اند،  قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای سقفی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.  در خصوص این محصول این گونه می توان گفت که ورق کرکره سقفی همان ورق گالوانیزه ای است که در ظاهر تغییر یافته اما ماهیتی ضد فرسایش و مقاوم در برابر رطوبت دارد. همان طور که ذکر گردید شکل ظاهری ورق ها توسط دستگاه و قالب های تعبیه شده روی آن ها صورت می پذیرد.

اجرای سقف با ورق گالوانیزه

پایه ورق کرکره سقفی از جنس گالوانیزه می باشد بر همین اساس در برابر بارندگی و رطوبت مقاوم بوده و دیرتر دچار فرسایش خواهد شد همین امر موجب گردیده این دسته از ورق ها در مناطقی که میزان بارندگی بالا است محبوب واقع گردند. نصب و اجرای ورق کرکره ای بسیار ساده و سریع اما حین پیاده سازی باید نکات ریزی را رعایت نمود تا در مراحل بعدی سقف دچار لغزش نگردد در ادامه به تشریح مفصل نکات نصب و اجرای انواع ورق کرکره سقفی خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید :   نحوه تشخیص میلگرد میانه

قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای سقفی

سقف ارزان و مقاوم

در حال حاضر فروش ورق کرکره ای گالوانیزه سقفی در بازار بسیار رواج یافته از اهم ویژگی های ورق کرکره ای گالوانیزه سقفی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقرون به صرفه
  • مقاوم در برابر بارندگی
  • وزن کم
  • سهولت نصب
  • طول عمر مناسب
  • مقاومت بالا

شایان ذکر است با توجه به تنوع ورق هایی که امروزه به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرند، انتخاب ورقی که بتواند پاسخگوی نیاز متقاضی باشد مستلزم بررسی جزئیاتی چون ضخامت، استاندارد و کارایی ورق ها می باشد.

نحوه اجرای سقف شیروانی فلزی

تنوع رنگ بندی در پوشش هایی که برای سقف مورد استفاده قرار می گیرد موجب گردیده متقاضیان در انتخاب خود به صورت کاملا باز عمل نمایند اما همچنان باید به این نکته دقت داشت که بر اساس شرایط محیطی، نوع استفاده و مکان اجرا باید ورقی مناسب انتخاب نمود. اصولا ضخامت این دسته از ورق ها بین ۰.۳ الی ۱ و عرضی حدود ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر در نظر گرفته می شود.  طول ورق کرکره ای گالوانیزه سقفی بنابر نیاز خریدار می تواند برش داده شود اما برش ورق در طول بالا موجب بروز مشکلاتی چون پیچیدگی نصب و شکست در طول ورق می گردد.

انواع سقف های جدید ساختمانی

امروزه کارخانجات سراسر کشور به منظور رفع نیازهای بازار داخلی نسبت به تولید ورق و فورمینگ آن اقدام می کنند بنابراین تا حدودی نیاز کشور به واردات این دسته از محصولات کاهش یافته است با این وجود ورق های موجود در بازارهای جهانی با تنوع طرح  ورنگ، همچنان متقاضیان خاص خود را دارند. دسته های متنوعی از ورق ها به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرند از جمله آن ها می توان به انواع ورق موجدار، ذوزنقه ای، ورق دامپا و سفالی اشاره نمود.

حتما بخوانید :   شناخت اصالت میلگرد از روی علامت حک شده بر روی آن

با توجه به تنوع آب و هوایی در اقسی نقاط کشور، در انتخاب انواع ورق به منظور پوشش سقف باید تمام جوانب را بررسی نمود به عنوان مثال استفاده از ورق سقفی گالوانیزه برای  مناطق مرطوب و پر بارش بسیار مناسب است. در گذشته از ورق های آهنی استفاده می شد که طول عمر بسیار پایینی داشتند و به سرعت دچار فرسایش می شدند اما به مرور با ظهور ورق های گالوانیزه سقفی این مشکل رفع گردید.

ضوابط طراحی سقف شیبدار

در حال حاضر  این دسته از ورق ها با توجه به اینکه مقاوم و مقرون به صرفه هستند جایگاه بسیار مطلوبی را در میان محصولات فولادی به دست آورده اند. کم کم با پیشرفت صنعت فولاد ورق های فولادی رنگی نیز رواج یافتند که نسبت به محصولات هم رده خود از زیبایی ظاهر برخوردارند. در نصب و اجرای این ورق ها باید دقت داشت لبه ها به صورت یکپارچه روی یکدیگر قرار گیرند و اتصالات روی سطوح بالایی درج شوند.

قیمت ورق کرکره ای سقف

همواره دقت داشته باشید در صورت تمایل به پوشش سقف با این دسته از ورق ها از مشاورین بازار فولاد کمک گرفته و با توجه به محیط، شرایط آب و هوایی و محل نصب ورق مناسب خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید