خط ویژه 35155-031

۱۲ نشانه تشخیص میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن امروز
۱۲ نشانه تشخیص میلگرد ذوب آهن اصفهانReviewed by نویسنده مرکز آهن on Jan 23Rating:
۳.۷ (۷۳.۳۳%) ۳ تعداد رای ها

آنالیز میلگرد ذوب آهن اصفهان

طی اعصار گذشته دانشنامه فولاد ایران با کشورهای متمدن و پیشرفته در یک راستا قرار داشت و متخصصین ایرانی در زمره برترین های جهانی قرار داشتند اما در قرون گذشته با توجه به میزان رشد دانش  وتکنولوژی و همچنین سیر صعودی تحولات، ایران نیز در رده وارد کنندگان برخی محصولات فولادی قرار گرفت تا بتواند پاسخگوی نیازهای بازار با توجه به آخرین تحولات جهانی باشد. تاسیس اولین مجتمع های فولادی با هدف رفع نیازمندی های فولادی و عدم وابستگی به واردات صورت گرفت و از این میان کارخانه ذوب آهن اصفهان، عنوان دومین مجتمع بزرگ تولیدی کشور را کسب نمود. امروزه برخی محصولات فولادی از جمله میلگرد ذوب آهن اصفهان در زمره برترین محصولات فولادی کشور قرار دارد به طوری که سیاست گذاری های بازار تا حدوددی از قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان تبعیت می کند. در ادامه به تشریح کامل این محصول پرطرفدار مجموعه ذوب آهن خواهیم پرداخت.

دفتر فروش میلگرد ذوب اهن اصفهان

شایان ذکر است عمده محصولات ذوبی از جمله میلگرد، از طریق بورس کالا به فروش می رسد.

جهت اطمینان از اصالت محصول خریداری شده می توان خصوصیات پلاک های الصاقی، تعداد و جنس پلاک ها و همچنین علائم حک شده روی شاخه ها را بررسی نمود. بعضا دیده می شود در طراحی پلاک های تقلبی بسیار ماهرانه عمل شده که کار تشخیص را پیچیده می سازد بر همین اساس می توان با بررسی جزئیات پلاک ها سریعا محصولات تقلبی را تشخیص داد. در خصوص نرخ محصول نیز باید بدانید قیمت میلگرد ذوب آهن در بورس کالا بر اساس میزان عرضه ی کارخانه و تقاضای خریدارن تعیین می گردد.

حتما بخوانید :   جوشکاری ورق گالوانیزه چه تاثیری بر مقاومت آن دارد؟

۱۲ علامت میلگرد ذوب آهن اصفهان

اکثریت افراد برای تشخیص میلگرد اصلی از نوع تقلبی آن، علائم حک شده روی شاخه ها و پلاک های الصاقی را بررسی می کنند اما گاها در تولید پلاک ها نیز تقلباتی صورت می گیرد. فارغ از علائم اختصاری حک شده روی شاخه محصول، میلگرد ذوب آهن اصفهان بعد از بسته بندی دارای نشانه های خاصی است که خریدار با توجه به آن ها می تواند تشخیص دهد آیا این بسته بندی متعلق به کارخانه ذوب آهن اصفهان است یا خیر؟ بنابراین باید نشانه های زیر را بررسی نمود:

 1. پنج تسمه دور تا دور شاخه ها با هدف بسته بندی محصول قرار گرفته است.
 2. سه حلقه خاموت اطراف شاخه ها مشاهده می شود که حمل و نقل شاخه ها را تسهیل می بخشد.
 3. خاموت ها به صورت دو رشته در سایز ۱۲ و یا به صورت چند رشته ۵.۵ هستند.
 4. علامت اختصاری ESCO به صورت برجسته روی شاخه محصولات درج شده که نشانه ای دال و معروف برای تشخیص اصالت محصول است.
  علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن
 5. وزن بسته بندی محصولات اصولا مابین ۵ الی ۵.۵ تن می باشد.
 6. دو پلاک از جنس پلاست با مفتول سایز ۲ به بسته بندی الصاق شده که یکی کنار تسمه ها و دیگری در انتهای شاخه ها قرار دارد.
 7. ابعاد پلاک های الصاقی ۱۱.۵*۷.۵ یا ۱۰*۷.۵ و همواره ثابت می باشد.
 8. پلاک های الصاقی روی شاخه محصولات دارای رنگ آمیزی خاص مجموعه ذوب آهن اصفهان می باشد.
 9. پلاک به صورت هر دو طرف سفید یا یک رو سفید و دیگری زرد رنگ می باشد.
 10. مواردی چون شماره بسته بندی، وزن محصول، طول شاخه ها و بارکد روی پلاک الصاقی مندرج است.
 11. اصولا روی بخش سفید رنگ پلاک های دو رو، مواردی چون علامت تجاری مجموعه، نوشته ای دال بر ساخت ایران و وب سایت ذوب آهن نیز درج شده است.
 12. در پلاک هایی که دو طرف آن سفید می باشد، تنها روی یک سو، اطلاعات درج شده.
حتما بخوانید :   چه میلگردی بخریم؟

انالیز میلگرد ذوب آهن

محصولات تولیدی این مجموعه شامل تیرآهن، نبشی، میلگرد، ریل و… جهت تکمیل سبد فولادی کشور می باشد. میلگرد ذوبی اصفهان با توجه به محبوبیت و کیفیت بسیار بالا طرفداران بسیاری دارد و علی رغم تفاوت قیمت آن با محصولات مشابه اکثریت قریب به اتفاق خریداران ترجیح می دهند این محصول را تهیه نمایند از همین رو اقداماتی از سوی سودجویان و برخی تولیدکنندگان غیر مجاز با ایجاد علائم تجاری تقلبی و سعی در فروش چنین محصولاتی صورت می گیرد بر همین اساس تشخیص میلگرد تقلبی از اصل و بررسی اصالت محصولات ذوب آهن اصفهان حائز اهمیت می باشد. چندین علامت مشخص دال بر اصالت محصول وجود دارد که در صورت آشنایی با آن ها هیچ خریدای دچار اشتباه نخواهد گردید. جهت اطلاع از قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان امروز می توانید از جداول مربوطه و کارشناسان فروش مرکز آهن کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید