عدم تعادل در عرضه و تقاضا در بازار آهن آلات اروپا

قیمت میلگرد
عدم تعادل در عرضه و تقاضا در بازار آهن آلات اروپاReviewed by Admin on Jul 21Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

بررسی مشکلات عرضه  آهن آلات در بازار اروپا

قیمت میلگرد امروز شمال اروپا به میزان ۱۵ یورو به ازای هرتن نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. نمودار قیمت میلگرد بازار داخلی شمال اروپا در محدوده ی ۵۵۰ تا ۵۶۰ یورو می باشد که روند افزایشی نسبت به قیمت قبلی به میزان ۵۳۵ تا ۵۶۰ یوروداشته است. از مسائل فعلی موجود در بازار آهن آلات اروپا می توان به کاهش عرضه و مشکلات حمل و نقل آهن آلات در بازار اشاره نمود.

به دلیل نیاز برخی از مبادی تولید کننده میلگرد به تعمیر، در حال حاضر تولید متوقف شده و میزان عرضه آهن آلات در بازار کاهش یافته است. از سویی دیگر با وجود تعطیلات، میزان حمل و نقل و باربری آهن آلات کاهش یافته و این خود سبب کاهش عرضه محصولات فولادی به بازار شده است. در اروپا سطح عرضه و تقاضا متعادل نبوده و با وجود افزایش تقاضا، میزان عرضه در حال کاهش یافتن است. خریداران و تولیدکنندگان در حال حاضر کمتر دست به معامله می زنند و بیشتر به دنبال نتیجه تصمیمات کمیسیون اروپا مبنی بر وضع تعرفه های وارداتی هستند.

قیمت میلگرد وارداتی اروپا بعد از چهار ماه به جای اولیه خود بازگشت

واردات میلگرد در چها ماه گذشته تاکنون روند پرفراز و نشیبی را طی نموده است به طوری که در ابتدا افت واردات مشاهده گردید و طی دو ماهه بعد از آن افزایش زیادی یافت و مجددا در ماه گذشته تقریبا به سطح معادل چهار ماه گذشته رسیده است. دلیل مهم کاهش واردات آهن آلات به اروپا در اثر التهابات بازار و ابهام در شرایط موجود می باشد.

حتما بخوانید :   توافق سه کشور ایران، ترکیه و روسیه برای حذف دلار از معاملات

شاخص قیمت میلگرد وارداتی شمال اروپا با ۱۰ یورو افزایش در محدوده ی ۵۱۰ تا ۵۴۰ یورو به ازای هر تن ثبت شده است. نتایج تصمیمات کمیسیون اروپا بر روی سطح تقاضای میلگرد وارداتی تاثیر گذاشته و در حال حاضر افت نموده است.

قیمت میلگرد روز

کاهش تغییرات قیمت سنگ آهن چین از سال گذشته تاکنون

میزان واردات سنگ آهن چین در ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال قیل به میزان ۱/۱۲ درصد افت داشته است به طوری که در سال گذشته واردات سنگ آهن به میزان ۷۰/۹۴ میلیون تن بوده است و در سال جاری به ۲۴/۸۳ میلیون تن رسیده است. واردات سنگ آهن در شش ماهه اول سال جاری نسبت به نیمه اول سال قبل به میزان ۶/۱ کاهش داشته و به ۶۹/۵۳۰ میلیون تن رسیده است.

قیمت سنگ آهن در ماه ژوئن سال جاری ۲۶/۶۶ دلار بوده و تنها ۱۶ درصد افزایش نسبت به ماه ژوئن سال گذشته به میزان ۱۰/۵۷ دلار داشته است. قیمت سنگ آهن در ماه می ۳۲/۶۶ دلاربوده که تغییرات اندکی نسبت به ماه ژوئن داشته است.

کاهش قیمت محصولات مفتولی در بازار صادراتی چین

با افزایش عرضه نسبت به تقاضا در حوزه سیم مفتولی صادراتی چین، قیمت آن افت نموده است. شاخص قیمت سیم مفتولی صادراتی چین با روند نزولی از قیمت ۵۶۵ تا ۵۷۵ دلار به ازای هر تن به قیمت ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

با کاهش تقاضا در بازار داخلی چین، قیمت های پیشنهادی فولادسازان چینی برای بازار صادراتی کاهش یافته است. سیم مفتولی با ۱۲۰ یوان افزایش طی هفته اخیر در محدوده ی ۴۱۵۰ تا ۴۲۰۰ یوان یوان معامله می گردد.

حتما بخوانید :   از محدودیت های قیمت آهن تا ورشکستگی کارخانجات فولادساز

کاهش قیمت پیشنهادی ورق صادراتی چین

قیمت ورق صادراتی چین از هفته گذشته تاکنون بدون تغییر باقیمانده است. شاخص قیمت ورق صادراتی چین با ۱۰ دلار کاهش در محدوده ی ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن ثبت شده است. قیمت ورق پیشنهادی فولادسازان چینی با ۵ دلار کاهش از ۶۲۵ دلار به ۶۲۰ دلار به ازی هر تن رسیده است. البته از نظر خریدارن این قیمت ها تا ۶۱۵ دلار نیز باید روند کاهشی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید