شرکت فولاد آلیاژی ایران

شرکت آلیاژی ایران
شرکت فولاد آلیاژی ایرانReviewed by نویسنده مرکز آهن on Dec 5Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد

بیش از ربع قرن قبل در سال ۱۳۶۳ تصمیمی مبنی بر تاسیس کارخانه فولاد آلیاژی ایران به مساحت ۱۰۰ هکتار ارائه گردید. این طرح به سرعت مورد تصویب وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت. مطالعات و ارائه طرح های راه برداری و راه اندازی کارخانه از سال ۱۳۶۸ اغاز شد. چند سال بعد از انجام مناقصات و فراهم سازی پیش نیازهای تاسیس، در سال ۱۳۷۲ برنامه تامین تجهیزات خطوط تولیدی آغاز و تا اواخر سال ۷۳ به طول انجامید دو سال بعد تجهیزات تهیه شده نصب و بهره وری از کارخانه و تولیدات نورد سبک به صورت رسمی در سال ۷۶ کلید خورد. بعد از تکمیل تجهیزات و فازهای کارخانه عملیات حرارتی و نورد سنگین در سال ۷۷ فعالیت های خود را آغاز نمود و این کارخانه به جمع فولادسازان ایرانی پیوست.

فولاد آلیاژی ایران

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد آلیاژی ایران

تحلیل بنیادی شرکت فولاد آلیاژی ایران

شرکت فولاد آلیاژی ایران در زمره بزرگ ترین تولیدکنندگان داخلی و منطقه خاورمیانه فعالیت های خود را در سال ۱۳۸۷ به مرحله بهره برداری نهایی رساند و تاکنون توانسته نسبت به تولید محصولات فولادی-آلیاژی موفق عمل کند. عواملی چون بهره گیری از دانش روز، توجه به سطح کیفی محصولات و نطارت های دقیق، خطوط تولید مطابق با استانداردهای بین المللی، استفاده از دستگاه های مجهز و کادر فنی مجرب نامی نیک از مجموعه به جای گذاشته است. عمده محصولات فولاد آلیاژی ایران در مصارفی چون ماشین آلات، خودروسازی، صنایع، لوازم و تجهیزات پزشکی، ساختمان سازی و… مورد استفاده قرار می گیرد. جناب آقای علیرضا چایچی یزدی مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی یزد و آقایان یدالله طاهر نژاد، منوچهر غروری، علیرضا چایچی یزدی و محمد ابرهیم قدیریان از اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد خلیج فارس

مجموعه فولاد ایران

فازهای مجموعه آلیاژی یزد

فاز اول فولاد آلیاژی ایران شامل واحد فراوری قراضه است که در چند سال اخیر کلید خورده. ظرفیت اسمی برآورد شده از این فاز ۳۰۰ هزار تن می باشد. تولید محصولات فولادی چون میلگرد با ظرفیت سالیانه ۲۵۰ هزار تن یکی دیگر از فازهای مجموعه است که در آن شمش به محصولات فولادی مورد نظر تبدیل می شود. طرح تولید لوله های بدون دزر با ظرفیت اسمی ۷۰۰ هزار تن در سال نیز جزء پروژه های عظیم این مجموعه می باشد. مواد اولیه و فرایندهای تولیدی از جمله عواملی هستند که در بهای تمام شده محصولات فولادی تاثیرگذار هستند.

فروش فولاد آلیاژی

محصولات فولاد آلیاژی یزد

شرکت فولاد آلیاژی ایران با ظرفیت تولید ۵۵۰ هزار تن در سال تولید کننده انواع مقاطع در اشکال متنوع است. از جمله مهم ترین محصولات تولیدی این مجموعه می توان به مواردی چون مقاطع نورد گرد، تسمه، کلاف، مقاطع چهار گوش، شمش و بیلت اشاره کرد. میکرو آلیاژ، ابزار سرد و گرم و محصولات ضد زنگ سایر خدمات این مجموعه هستند.

 • مقاطع نوردی گرد در ابعاد ۱۲ الی ۲۰۰ میلی متر
 • مقاطع چهار گوش سایز ۴۰ تا ۱۰۰ میلی متر
 • تسمه با پهنای ۱۸ تا ۱۵۰ و ضخامت ۴ تا ۶۰ میلی متر
 • تولید کلاف بر اساس درخواست خریدار با ابعاد ۱۲ تا ۲۳ میلی متر
 • مقاطع ریختگی شامل بلوم، شمش هرمی و شمش گرد

قیمت محصولات فولاد آلیاژی ایران

از مهم ترین تجهیزات و دستگاه های این مجموعه عظیم می توان به کوره قوس الکتریکی، کوره پاتیلی،  ماشین های ریخته گری مداوم، کوره گامی و ریخته گری شمش اشاره کرد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

دستاورد و افتخارات شرکت فولاد ایران

این مجموعه با سابقه کاری درخشان و طولانی مدت خود توانسته گواهی نامه، تندیس و جوایز متعددی را اخذ نماید از جمله:

 • گواهی نامه کیفیت ISO 9001-2008
 • گواهی نامه ISO 14001-2004 سازگاری با محیط زیست
 • گواهی های مدیریت انرژی، کیفیت، بهداشت، ایمنی و رضایت مندی مشتری
 • دریافت تندیس کیفیت سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از مدیران اروپا
 • برگزیده سال ۱۳۹۲ به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور
 • دریافت مدرک استاندارد و تایید صلاحیت آزمایشات فنی و شیمیایی
 • برگزیده صنعت سبز سال ۱۳۸۰
 • صادرکننده برتر استان یزد در سال های متوالی ۸۷ تا ۹۲
 • صنعتگر برتر سال ۱۳۸۳
 • کسب عنوان صادرکننده برتر کشور
 • واحد نمونه صنعتی در سطح استان و کشور
 • و…

خط مشی و چشم اندازهای مجموعه فولاد آلیاژی

افزایش بهره وری، ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل، رسیدن به برترین کیفیت، سازگاری با محیط زیست، مشتری محوری و افزایش مبادلات با سود کم از استراتژی های برتر و قابل ستایش فولاد آلیاژی یزد است.

بخش فروش فولاد آلیاژی در نظر دارد با برنامه ریزی های دقیق سهم ۶۵ درصدی از بازار داخلی و با هدف قرار دادن منطقه خاورمیانه و کشورهای شمالی آفریقا سهم ۳۵ درصدی بازار صادرات آهن آلات و آلیاژ را به خود اختصاص دهد.

این مجموعه در ۲۴ کیلومتری جاده فولاد آلیاژی یزد واقع شده و رسیدن به ظرفیت تولید ۱.۲ تن و فروش فولاد آلیاژی به میزان ۶۵ درصد در بازار داخلی را در لیست برنامه های خود تا سال ۱۴۰۱ قرار داده است. تولید با کیفیت ترین محصولات فولادی ازجمله میلگرد، تسمه، چهار گوش و شش گوش و… با بهره گیری از دانش و استانداردهای روز توسط پرسنل مجرب مجموعه و تکمیل زنجیره مواد اولیه بازار داخلی از دیگر اهداف دست یافتنی این مجموعه است. امید است این امر تحقق یافته و موجب سربلندی ایران عزیزمان در آن سوی مرزها گردد.

یک نظر در مورد «شرکت فولاد آلیاژی ایران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید