قیمت ورق کاویان

قیمت ورق کاویان

قیمت ورق سیاه فولاد کاویان

بر اساس تجربیات گذشته، عرضه مواد اولیه در بورس کالا تاثیر زیادی را بر قیمت محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان به همراه خواهد داشت. به گفته منابع مطلع علت اصلی لغو عرضه بورس ورق طی روزهای اخیر ناشی از عدم شفاف سازی جزئیات مربوط به عرضه و عدم ارتباط صحیح میان بورس با مصرف کننده نهایی ذکر شده است. در حالی که مجوز ورود افراد حقیقی به بورس با داشتن پروانه معتبر ساخت و ساز صادر گردیده است، اما به دلیل عدم شفاف سازی در ارائه جزئیات مربوط به چگونگی عملیات خرید توسط اشخاص حقیقی، عرضه های بورس طی هفته جاری لغو گردید.

ردیفضخامت(mm)حالتابعاد(m)کارخانهمحل تحویلقیمت
۱۲۵شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۲۰شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۱۰شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۴۱۵شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۵۳۰شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۶۳۵شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۷۴۰شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۸۱۲شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۹۸شیت۶*۱/۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۰۱۰شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۱۱۵شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۲۲۰شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۳۲۵شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۴۳۰شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۵۳۵شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۶۴۰شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۷۸شیت۶*۱/۲۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۸۱۰شیت۶*۱/۵۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۱۹۱۲شیت۶*۱/۲۰فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۰۲۰شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۱۲۵شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۲۳۰شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۴۲۰رول۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهران۵۸۱۰
۲۳۳۵شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۴۴۰شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۵۲۰رول۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۶۲۵رول۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۷۲۵رول۱.۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۸۳۵رول۱.۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۲۹۴۰رول۱.۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۵۳۰رول۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهرانتماس بگیرید
۳۰۱۲شیت۶*۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۱۱۰شیت۶*۱/۴۰فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۲۱۰شیت۶*۱/۳۰فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۳۲۰شیت۶*۱/۳۵فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۶۴۵رول۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهرانتماس بگیرید
۳۴۲۰شیت۶*۱/۱فولادکاویان اهوازانبار اهوازتماس بگیرید
۳۷۵۰شیت۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهرانتماس بگیرید
۳۸۲۵شیت۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهران۵۸۱۰
۳۹۲۰شیت۶*۱.۵فولادکاویان اهوازانبار تهران۵۸۸۰
۴۰۱۵شیت۶*۱.۲۵فولادکاویان اهوازانبار تهرانتماس بگیرید
۴۱۲۵شیت۶*۱.۵فولادکاویان اهوازانبار تهران۵۸۸۰
۴۲۳۰شیت۶*۱.۵فولادکاویان اهوازانبار تهرانتماس بگیرید

البته در این میان تلاش وزارت محترم صمت برای ایجاد دستورالعمل تنظیم بازار و تعیین نرخ پایه در بورس در کاهش قیمت محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان و اختصاص عرضه محصولات نهایی تعزیراتی به مصرف کننده نهایی قابل تقدیر بوده است، اما به دلیل شفاف نبودن فرآیند خرید اشخاص حقوقی در بورس کالا این عرضه فعلا به تعویق افتاده است.

براساس گزارشات موثق از سوی فعالان بازار فولاد تعداد زیادی متقاضی برای کالاهای تعزیراتی عرضه شده در بورس وجود دارد که به دلیل ابهام در نحوه خرید از آن، فعلا نمی دانند که با چه راهکار و مکانیزمی معاملات خود را در بورس انجام دهند.

 در حال حاضر نهاد تشخیص دهنده ی مصرف کننده نهایی برای خرید از بورس مشخص نشده است و نحوه خرید آنها از بورس نیز تاکنون در هاله ای از ابهام باقی مانده است. بهتر است برای مشخص شدن روند خرید این اشخاص از بورس با توجه به این که دامنه وسیعی از متقاضیان را در برمی گیرد هر چه زودتر چاره ای اندیشیده شده و وظیفه تعیین مصرف کننده نهایی از غیر را به عهده ی یک سازمان کنترل کننده و بازرس در این امر قرار داد تا همانند گذشته حق مصرف کننده واقعی ضایع نگردد.

 

 ارائه راهکارهای تشخیص مصرف کننده نهایی و توزیع عادلانه محصولات تعزیراتی

 بعد از ایجاد راهکار برای این روند بایستی هر چه زودتر از طریق رسانه های عمومی اطلاع رسانی انجام گردد. تمامی این موارد در نهایت بر قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت ورق فولاد کاویان اهواز تاثیر گذار خواهد بود. البته در این میان از تجربیات گذشته برای شناسایی مصرف کننده نهایی می توان استفاده نمود.

در سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۵ برای شناسایی مصرف کننده نهایی از پروانه های صادرشده برای ساخت و ساز از سوی شهرداری ها استفاده می گردید و هم اکنون نیز با استفاده از همین روند برای شناسایی مصرف کننده نهایی می توان استفاده نمود.

همچنین برای توزیع آسانتر محصولات فولادی می توان مجددا از تعاونی ها و اتحادیه های صنفی آهن که زیر نظر وزارت صمت و سازمان تعزیرات حکومتی به فعالیت خود ادامه می دهند استفاده نمود. در گذشته دولت با اختصاص سهمیه معین برای هر استان محصولات را از طریق این تعاونی ها توزیع می نمود.

اکنون نیز می توان محصولات فولادی تعزیراتی را زیر نظر وزارت صمت و سازمان تعزیرات از سوی بورس به این واحدهای مردمی توزیع نمود و سپس از طریق این تعاونی ها محصولات فولادی با قیمت مناسب و مصوب به مصرف کننده واقعی و نهایی انتقال خواهد یافت. با این روند قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت ورق کاویان متعادل خواهند شد.

احتمال ایجاد رانت در تعاونی سازی محصولات فولادی تعزیراتی

مطابق با تجربیات گذشته و دوران جنگ نمی توان توزیع محصولات و کالاها را از طریق تعاونی سازی به حال خود رها نمود و آنها را کنترل نکرد. به واسطه دلایل متعدد و بدون داشتن نگاهی مغرضانه به سمتی خاص، در حالی که حوزه های مختلف اقتصادی کشور به واسطه نوسانات ارزی در حال جنگ با یکدیگر هستند را نمی توان بدون کنترل به حال خود رها نمود.

اگر کنترل های لازم بر سیستم توزیع انجام نشود و این بخش به حال خود رها گردد موجبات ایجاد رانت توسط شبه دولتیها و فولادسازان بزرگ فراهم خواهد گردید و در نهایت با وجود آن که قصد اولیه برای ایجاد تعاونی خدمت به قشر ضعیف مردم بوده اما در این میان بدون کنترل بر این بخش بیشترین آسیب را همین قشر ضعیف و مصرف کننده نهایی خواهند دید.

این موضوع به ایجاد آشوب در جامعه منجر خواهد شد و باعث می شود تا مردم مجبور شوند میان بد و بدتر یکی را انتخاب کنند. با وجود عدم کنترل در شرایط جنگ اقتصادی، زمینه سواستفاده و احتمال ایجاد رانت در تمامی بخش های بازار بوجود خواهد آمد.

 در چنین شرایطی رانت درحوزه نورد، رانت میان دلالان و آهن فروشان و رانت صادراتی مشاهده خواهد شد.

قیمت ورق فولاد کاویان

راه حل های وزارت صمت بازار پر آشوب فولاد را آرام نمود

با تلاش قاطعانه و مصمم وزارت صمت در اجرای دستورالعمل تنظیم بازار فولاد و در پی آن کاهش قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت ورق کاویان اهواز طی روزهای اخیر و اجرای تصمیمات اتخاذ شده از سوی این وزارتخانه با وجود فشارهای بسیار از جهات مختلف و اجرای عرضه های متناوب بورس برای محصولات تعزیراتی سبب شد تا اعتماد از بین رفته مردم کمی تعدیل شود.

 با عملکرد موفقیت آمیز دولت در اجرای دستورالعمل تنظیم بازار فولاد در شرایط ملتهب کنونی مقداری امیدواری به بازار فولاد تزریق گردید. از سویی دیگر با جدیت سازمان تعزیرات حکومتی برای کنترل و کشف و ضبط محصولات فولادی احتکار شده در انبارها طی روزهای گذشته و سرازیر شدن کالاها بورس تعزیراتی در عرضه های جدید، نشان موفقیت دولت در بازار فولاد طی روزهای اخیر است.

البته این توفیق زمانی بیشتر خودنمایی خواهد کرد که تقاضاهای کاذب هیجانی در بازار محصولات فولادی رام شده و در مواجهه با کالاهای تعزیراتی در بورس رقابت های منفی دیده نشود. البته همانگونه که در عرضه بورس روز دوشنبه نیز مشاهده گردید از چهار مورد کالای عرضه شده، سه مورد آنها در فضایی آرام و بدون رقابت مورد معامله قرار گرفتند و این نشان دهنده آن است که بازار فولاد رو به آرام شدن پیش می رود و در نهایت این موضوع بر کاهش قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت ورق کاویان اهواز تاثیر خواهد داشت.

بازسازی اعتماد سلب شده مردم به دولت با تلاش قاطعانه آنها در اجرای اصلاحات

از سویی دیگر انتظار آن می رود تا دولتمردان قاطعانه برای اجرای اصلاحات تا آرام شدن جو ملتهب بازار از پای ننشینند و به تلاش خود ادامه دهند. با اجرای دقیق دستورالعمل های تنظیم بازار از سوی نهادهای اجرایی و با کنترل دقیق از سوی سازمان تعزیرات حکومتی اعتماد سلب شده مردم در طول این مدت به دولت بازسازی خواهد شد.

اعتمادی که در اثر ضعف و بی توجهی نهادهای اجرایی و دولتی در طول این مدت با وجود نوسانات شدید قیمت محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان از بین رفته بود و این مصرف کننده نهایی بود که بیشترین آسیب را از این وضعیت برخود دید. البته با تلاش کنونی دولتمردان برای بازگشت ثبات در وضعیت اقتصادی، سبب خواهد شد تا مردم به اقتدار و صداقت دولت در اجرای تعهداتش امیدوار شده و ابهامات و بی اعتمادی ها از میان برود.

در حالی که مردم به دلیل تغییرات لحظه ای قیمت ها امنیت اقتصادی نداشته و معاملات از سوی مصرف کننده نهایی به شدت کاهش یافته بود، اما میزان تقاضاهای هیجانی و کاذب در بازار افزایش یافته و سبب شده بود تا بازار سرگردان این اوضاع شود. در شرایط حال حاضر میزان تقاضای کاذب و غیر واقعی کاهش یافته و احساس امنیت در معاملات و تقاضاها بوجود آمده است.

در این میان قیمت های کاذب محصولات فولادی نیز متعادل شده و تا رسیدن به ثبات این روند ادامه خواهد داشت. تمامی موارد ذکر شده نشان دهنده موفقیت دولت در حوزه فولاد بوده است که سبب شده تا قیمت های افسار گسیخته و بدون منطق در بازار محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان اهواز متعادل گردند.

مخالفان اصلاحات شرایط بازار فولاد چه کسانی هستند؟

در حالی که با تلاش وزرات صمت در اجرای مصوبات و دستورالعمل های تنظیم بازار و عملکرد قاطعانه سازمان تعزیرات حکومتی، اغتشاشات و التهابات از بازار فولاد کاهش یافته و اوضاع رو به آرامش پیش می رود اما این روند به نفع کسانی نبوده که در شرایط پیشین و با وجود گل آلود بودن آب به نفع خود ماهی می گرفتند. در این بین این افراد با ایجاد رانت در زنجیره خروجی بورس سودهای زیادی را از آن خود نمودند.

با ادامه عرضه های بورس با قیمت ارزان و مصوب به مصرف کننده نهایی و نظارت دقیق بر نحوه اجرای این عرضه ها، فعالیت این گروه برای ایجاد رانت در بازار محکوم به شکست خواهد گردید.

البته با تداوم اجرای دستورالعمل تنظیم بازار از سوی دولت و اجرای بی چون و چرای ان بدون وجود فساد اداری، این افراد نیز بالاخره تسلیم شده و در نهایت شکست را می پذیرند و مجبوربه رعایت دستورالعمل تنظیم بازار خواهند گردید.

البته دراین میان این عده حتی با تلاش های رسانه ای فراوان سعی در بی اثر کردن ومقابله با مکانیسم کنترلی دولت طی روزهای اخیر داشته اند و در صدد آن بودند تا قیمت محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان را در بازار فولاد افزایش دهند اما همانگونه که به روشنی نیز دیده شد تلاش این عده تاکنون بی اثر مانده است.

ورق کاویان

نکات قابل تامل از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص بازار فولاد

اولین نکته در برخورد قاطعانه با رانت دراین حوزه است که متاسفانه طی ماه های جاری به صورت ویروس فراگیر شده است و دومین نکته در اجرای مجازات ها نسبت به رانت خوارها می باشد. در این سخنرانی مقام معظم رهبری بیان نمودند که هر دوطرف رانت گیرنده و رانت دهنده بایستی مجازات شوند اما در این میان پرداخت کننده رانت و ارز دولتی بایستی بیش از گیرنده رانت مورد مواخذه و تنبیه قرار بگیرد.

 

رانت خورای و رانت گیری بزرگترین مشکل امروز بازار فولاد

در ایام کنونی مسائل و مشکلات بسیار زیادی گریبانگیر بازار فولادی شده است و سبب شده تا بیش از هر زمان دیگری نیاز به کمک برای برطرف شدن التهابات خود داشته باشد. در این میان دولت با آزمون و خطا و راه حل های خود تا حدی توانسته بر پیکره زخمی بازار فولاد مرهمی بگذارد؛ اما تعدادی نیز با منفعت طلبی های خود روز به روز اوضاع بازار را وخیم تر از قیل می نمایند.

مهم ترین مشکل امروز بازار فولاد وجود رانت و رانت خواری در آن است. در بورس کالا بیشترین نرخ رانت دیده می شود به گونه ای که به جای عرضه کالا، عرضه رانت وجود دارد. با وجود آنکه بورس کالا با عرضه های دستوری اداره می گردد اما در این میان خصولتی ها عرضه کننده محصولات فولادی بوده و تعدادی خریدار از پیش تعیین شده نیز به عنوان مشتری هستند که در حقیقت در این نوع عرضه ها که قیمت محصولات فولادی مانند قیمت ورق کاویان اهواز با نرخ پایین می باشد سبب می شود تا تنها متقاضیان غیر واقعی سود بالایی را نصیب خود نمایند و در این میان مصرف کننده واقعی بیشترین ضرر و آسیب را خواهد دید.

بی توجهی دولتمردان به پدیده تزریق رانت در بازار فولادی

دومین مشکل موجود در بازار فولاد مساله بی توجهی دولت با رانت دهندگان و تزریق کنندگان رانت در این حوزه است که از سوی دولت و ناظرین تاکنون مورد بی توجهی قرار گرفته است.

 در حالی که آخرین دستورالعمل های عرضه بورس کالا الزام به فروش محصولات به مصرف کننده نهایی بوده است اما بایستی دید بسترهای لازم برای اجرای این دستورالعمل نیز بوجود آمده است یا خیر؟ امید آن می رود تا هرچه زودتر با تصمیم گیری صحیح، از بروز معضل رانت در حوزه فولاد برای همیشه جلوگیری شود و بدین ترتیب قیمت ورق فولاد کاویان و سایر محصولات فولادی متعادل شده و تکلیف فعالین این حوزه روشن گردد.

فولاد کاویان اهواز

عدم ایجاد مکانیزم های لازم برای معاملات خرد در بازار بورس کالا

یکی دیگر از مشکلات موجود در عرضه های بورس کالا عدم تدبیر و دوراندیشی برای تهیه زیر ساخت های لازم در عرضه کالا بار خرده ریز به مصرف کننده نهایی می باشد. با وجود قوانین دست و پاگیر و تشدید بوروکراسی در نظام خرید از بورس، مصرف کننده نهایی و شرکت های ساختمانی که در حجم پایین تری نیاز به محصولات فولادی دارند، از خرید مستقیم در بورس صرفه نظر می نمایند.

این موضوع به کرات در بازار فولاد مشاهده شده، به طوری که تجار و فعالان بازار آهن و فولاد برای رفع مایحتاج خود حاضرند تا از بازار آزاد با قیمت بالا خرید نمایند تا اسیر مشکلات بازرسی ها و تعزیرات و مالیات و از این دست بوروکراسی های اداری شوند.

با وجود تمامی مشکلات مطرح شده، دستورالعمل تنظیم بازار مبنی بر کنترل قیمت تاکنون نتوانسته به هدف نهایی خود که حمایت از حقوق مصرف کننده بوده است برسد و در حقیقت برآیند آن برای مصرف کننده نهایی تاکنون صفر بوده است.

در این میان این وزارت صمت است که برای کنترل قیمت محصولات از جمله قیمت ورق کاویان اهواز بایستی تدبیری بیاندیشد تا بیش از این شاهد رانت خواری و زایل شدن حق مصرف کننده نهایی نباشیم.

تماس بگیرید