شرکت فولاد کاویان اهواز

شرکت فولاد کاویان
شرکت فولاد کاویان اهوازReviewed by Admin on Jan 29Rating:
۱.۵ (۳۰%) ۲ تعداد رای ها

شرکت فولاد کاویان تاریخچه تاسیس

شرکت فولاد کاویان درسال ۱۳۷۲ درشهر اهواز ۹ کیلومتری جاده خرمشهر تاسیس گردید. در سال ۱۳۷۴ با توجه به سیاستهای کلان دولت وقت شرکت فولاد کاویان با ادغام در مجتمع فولاد اهواز و گروه ملی صنعتی فولاد ایران توانست بعنوان یکی از کارخانجات مهم شرکت فولاد خوزستان و تولید کننده ورق فولادی نامگذاری گردد. این واحد تولیدی به عنوان اولین واحد تولید کننده ورق های سنگین فولادی با ظرفیت تولید ۸۴۰ هزار تن انواع ورق فولادی در سال، مورد بهره برداری قرار گرفت. از جمله اهداف توسعه طلبانه این شرکت می توان به تلاش برای بالا بردن کیفیت زندگی کارکنان و پرسنل آن به همراه تضمین کیفیت همراه با رعایت ایمنی و حفظ محیط زیست اشاره داشت. مدیر عامل فعلی این کارخانه تولیدی آقای رسول دانیال زاده می باشد.
از ورق های نورد گرم فولاد کاویان می توان برای ساخت بدنه کشتی ها، پل های فلزی، مخزن، واگن و غیره استفاده نمود.اسلب های نازک، جهت ساخت کوپلینگ، انواع فلنج، زنجیر، چرخ دنده و دیگر قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.

فیمت ورق کاویان اصفهان آهن

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد کاویان اهواز

این شرکت در راستای برآورده کردن رضایت مشتریان استراتژی ارتقای کیفیت محصولات خود را مد نظر قرار داده و به همین دلیل نه تنها بوسیله بازرسی کنترل کیفی، محصولات خود را در سراسر خطوط تولید مورد سنجش دقیق قرار می دهد بلکه با استفاده از مدرنترین و مجهزترین آزمایشگاه ها توانسته تمامی آزمایشات مورد نیاز مشتریان خود را پوشش دهد.
شرکت فولاد کاویان هم‌اکنون به عنوان یک واحد مستقل به صورت سهامی عام تحت پوشش شرکت توسعه سرمایه‌گذاری معادن و فلزات قرار دارد.
این واحد تولیدی در سایه استخدام پرسنل مجرب و توانمند و مدیران خلاق توانسته سطح تولیدات خود را به میزان ۴۵۰ هزار تن در سال برساند و امیدوار است در سایه حمایت دولت بتواند ظرفیت تولیدات خود را بیش از این افزایش دهد.

حتما بخوانید :   فولاد هیربد زرندیه

مراحل تولید ورق فولادی در خطوط تولید شرکت فولاد کاویان

مواد اولیه مورد نیاز تولید ورق در این کارخانه از تولیدکنندگان داخل و خارجی تامین می گردد. اسلب ها در کوره های پیش گرم شارژ می شوند و وقتی به دمای حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد رسیدند، از کوره ها تخلیه شده و سپس از طریق غلتک ها به بخش پوسته زدایی حمل می شوند. در این بخش با جت های فشار قوی آب با فشار ۱۸۰ پوسته زدایی شده و به بخش نورد ارسال می گردد. در این مرحله ضخامت مواد اولیه از طریق پاس های رفت و برگشت کاهش می یابد. ضخامت نهایی محصولات بوسیله اشعه گاما در اتمام مراحل نورد مورد سنجش و اندازه گیری قرار می گیرد.
سپس اسلب ها تبدیل به ورق شده و سپس ماشین موج گیر برای از بین بردن عدم صافی و موج بر روی سطوح ورق عبور داده می شود. بعد از این مرحله ورق به بخش برش فرستاده می شود تا به طول های مشخص برش داده می شود و در نهایت محصولات نوردی برای خنک شدن به بسترهای خنک کننده ارسال می شوند. درزمان تولید محصول، کیفیت ظاهری و ابعادی بوسیله اندازه گیری پارامترهای لازم کنترل می گردد.

آشنایی با تجهیزات مدرن خطوط تولید شرکت فولاد کاویان

شرکت فولاد کاویان دارای تجهیزات مدرن در خطوط تولید خود می باشد که بواسطه آنها توانسته انواع ورق فولادی با بهترین کیفیت را تولید و به بازار مصرفی عرضه نماید. این شرکت دارای دو کوره گامی با اعمال حرارت از بالا و به ظرفیت ۱۰۰ و ۲۰۰ تن می باشد. ایستگاه آب فشار قوی شامل مخزن آب و هوا با ستون التراسوتیک، پنج پمپ فشار قوی و دو کمپرسور است که برای عملیات پوسته زدایی از روی ورق فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.
بسترهای خنک کننده در این شرکت بمنظور خنک کردن محصولات نورد شده به کار می روند. ظرفیت هر بستر خنک کننده جهت تحمل وزنی بیش از ۱۸۰ تن محصول به کار می رود و روش گام زدن بسترها بصورت عرضی می باشد.
همچنین این واحد تولیدی دارای تصفیه خانه صنعتی برای تصفیه پسماندهای صنعتی می باشد.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد کیان کاشان

بررسی و ارزیابی محصولات تولیدی شرکت فولاد کاویان

ورق سیاه فولاد کاویان محصول نورد گرم در ضخامت ۴ تا ۸ میلیمتر و ضخامت اسلب نازک از ۴۱ میلیمتر تا ۱۵۰ میلیمتر میباشد. عرض محصولات تولیدی این شرکت حداکثر ۱۲۰۰ میلیمتر است.
ورق سیاه فولاد کاویان تحت استانداردهای DIN17100 تهیه و تولید می گردد. از آنجا که در حال حاضرقیمت دلار دچار نوسان می باشد، قیمت ورق سیاه روز فولاد کاویان نیز با عدم تعادل مواجه گردیده است.
ورق سیاه به دو نوع ساختمانی و صنعتی تقسیم می شوند و از فولاد کم کربن تهیه و تولید می گردند. این نوع ورق فولادی به راحتی قابلیت جوشکاری داشته و فرآیند عملیات حرارتی آن را تقویت می نماید. فولاد نورد گرم نسبت به فولاد نورد سرد دارای سطح نازکتری بوده و در برابر خوردگی می تواند به خوبی مقاومت نماید. ورق سیاه فولاد کاویان قابلیت برش در قطعات کوچکتری را داشته و برای مصارف صنعتی و ساختمانی موارد استفاده فراوانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید