شرکت صنایع فولاد کرمان

قیمت آنلاین میلگرد کرمان
شرکت صنایع فولاد کرمانReviewed by Admin on Oct 15Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

کارخانه فولاد بردسیر کرمان اولین مجتمع فولادی جنوب شرق کشور

شرکت صنایع فولاد کرمان در سال ۱۳۶۹ در مجاورت شهرستان بردسیر در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان تاسیس گردید. فاز اول این کارخانه در سال ۱۳۸۰ برای تولید محصولات نورد گرم با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر ظرفیت آن به میزان ۲۲۰ هزار تن ارتقا یافته است. فاز دوم این کارخانه با ظرفیت ۴۲۰ هزار تن انواع شمش در سال ۱۳۹۴ مورد بهره برداری قرار گرفت.

در حال حاضر این شرکت توانسته انواع شمش فولادی با ظرفیت ۴۴۰ هزار تن در سال تولید و به بازار مصرفی عرضه نماید. در سال ۱۳۹۱ سهام این واحد تولیدی به شرکت پویش صالحین که سهامداران آن خانواده معظم شهدا هستند واگذار گردید. محصولات کرمان فولاد شامل انواع بیلت فولادی و میلگرد است. در حال حاضر مدیر عامل این شرکت آقای دکتر علیرضا عکاف زاده می باشد. شرکت فولاد بردسیر کرمان بعد از ۲۵ سال فعالیت به عنوان یکی از تکمیل کنندگان زنجیره تولید در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد.

تولیدات واحد شمش با ایجاد زمینه فرصت شغلی برای ۲۵۰ نفر به عنوان ماده اولیه برای کارخانه نورد مورد استفاده قرار می گیرد. این کارخانه در راستای شعار اشتغالزایی خود توانسته سهم بسزایی را در ایجاد فرصت شغلی برای جوانان این منطقه داشته و معضل بیکاری را تا حدی مرتفع نماید. با استخدام ۱۷۶ نفر نیروی کارآزموده در واحد نورد، کل پرسنل این شرکت به تعداد ۴۳۶ نفر رسیده است که ۸۰ درصد از این نیروها را افراد بومی ساکن شهرستان بردسیر تشکیل می دهند.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد کیان کاشان

شرکت صنایع فولاد کرمان به عنوان یکی از تولید کنندگان محصولات فولادی استاندارد در جهت کاهش میزان آلودگی محیط زیست اقدام به احداث کارخانه جذب گرد و غبار برای حفظ محیط زیست شهرستان بردسیر کرمان نموده است.

بررسی روند تاسیس کارخانه جذب گرد و غبار فولاد کرمان

این کارخانه از نوع بک هاوس بوده و از ابتدای طرح جامع فولادسازی در دستور کار مدیریت این شرکت قرار گرفت. این طرح توسط یک شرکت ایرانی اجرا گردید و با توجه به وجود توانایی های بالقوه موجود در استان کرمان و با نظر مساعد مدیریت عالی سازمان بر استفاده حداکثری از صنایع درون استانی، مقرر شد با نظارت کامل تیم کارشناس فنی کارخانه، کلیه عملیات طراحی، ساخت، راه اندازی و مهندسی پروژه، توسط شرکت مهندسی انجام شده و ساخت، نصب و راه اندازی به یکی از صنایع درون استانی سپرده شد. عملیات اجرایی این کارخانه در زمستان سال ۱۳۹۳ آغاز گردید و در سال ۱۳۹۴ نصب تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی لازم صورت گرفت.

کارخانه میلگرد بردسیر کرمان

بررسی گواهینامه های دریافتی شرکت صنایع فولاد کرمان

فولاد بردسیر کرمان با التزام به قوانین و استاندارد های مدون ملی و بین المللی و بهره گیری از نیروی انسانی متخصص، کارآمد و پیشرفته ترین دستگاهها و تجهیزات و همچنین واحدهای تولیدی و آزمایشگاههای کوانتومتری، متالوگرافی، خواص مکانیکی و کالیبراسیون و بکارگیری تکنولوژی های روز در زمینه ی فن آوری اطلاعات و بکارگیری روش ترمکس برای افزایش استحکام در میلگردهای تولیدی به تولید و فعالیت می پردازد و تا کنون در موارد بسیاری موفق به دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی در زمینه های مختلف شده است.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آلیاژی ایران

گواهی نامه استاندارد ملی ایران جهت محصولات تولیدی با شماره ۳۱۳۲؛ گواهی نامه انطباق معیار مصرف انرژی از سازمان ملی استاندارد ایران؛ و گواهی نامه های استاندارد جهانی مدیریت کیفیت ISO9001-2000؛ استاندارد جهانی مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO18001OHSAS؛ استاندارد جهانی مدیریت زیست محیطی ISO14001-2004؛ رعایت حقوق مصرف کننده ۱۳۹۴؛ رعایت حقوق مصرف کننده ۱۳۹۵؛ دریافت تندیس از همایش رضایت مندی مشتری و دریافت تندیس واحد نمونه و فعال در سال ۱۳۸۷ از سوی اداره کار و امور اجتماعی استان کرمان نیز در کارنامه ی شرکت صنایع فولاد کرمان وجود دارند و نشان از موفقیت آن در عرصه ی کشوری دارند.

معرفی محصولات و تولیدات شرکت صنایع فولاد کرمان

محصولات این شرکت شامل انواع بیلت فولادی و میلگرد است. در ادامه به بررسی جزئیات فنی هر کدام از این محصولات خواهیم پرداخت.

  • بیلت فولادی

بیلت فولادی این شرکت در سایز ۱۵۰*۱۵۰ میلیمتر و در گریدهای ۵sp،st37،Gr60 تولید می گردد و برای تهیه میلگرد در کارخانه نورد مورد استفاده قرار می گیرد. در این کارخانه امکان تولید انواع شمش در مقاطع ۱۰۰*۱۰۰، ۱۲۵*۱۲۵ و ۱۳۰*۱۳۰ نیز فراهم می باشد.

  • میلگرد

میلگرد کرمان فولاد بردسیر در سایز ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر می باشد و از تکنولوژی ترمکس برای تولید آن استفاده می شود. میلگرد آجدار این شرکت در سایز های ۸ تا ۳۲ میلیمتر و در گرید های AII و AIII می باشد. روش ترمکس اینگونه است که شمش فولادی مورد استفاده دارای کلاس آنالیز شیمیائی پائین تری بوده و برای رسیدن به مقاومت مورد نیاز مطابق استاندارد ، محصول تولیدی را که دارای دمای بالایی می باشد از داخل لوله های آب عبور داده و به یکباره سطح بیرونی خنک می شود.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد تاکستان

در این حالت سطح میلگرد تا عمق مشخصی دارای مقاومت بالاتر( مثلاً ۴۰۰ ) می باشد اما مغز میلگرد دارای مقاومت پائینتری ( مثلاً حدود ۳۴۰ ) خواهد داشت .از این رو در بکارگیری این نوع میلگرد در سازه های تحت فشار و مناطق زلزله خیز باید احتیاط های لازم را به عمل آورد و در محاسبات آن دقت مضاعف اعمال گردد . قیمت تمام شده میلگردهای آلیاژسازی شده بالاتر از ترمکسی می باشد.

میلگرد آجدار این شرکت از نوع آجدار مارپیچ و آجدار جناغی است که دارای مشخصه آج ۳۴۰ و آج ۴۰۰ می باشد. میلگرد آجدار مارپیچ دارای حداقل تنش تسلیم ۳۴۰ نیوتن بر میلی متر مربع و میلگرد آجدار جناغی ۴۰۰ نیوتن بر میلی متر مربع است. حداقل مقاومت کششی میلگرد آجدار مارپیچ ۵۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع و برای میلگرد مارپیچ جناغی ۶۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع است.

حداقل ازدیاد طول نسبی برای میلگرد آجدار مارپیچ ۱۵ درصد و برای میلگرد آجدار جناغی ۱۲ درصد می باشد. سطح مقطع اسمی این میلگرد ها بین ۵۰.۳ تا ۸۰۴ میلیمتر مربع است و حداقل ارتفاع آج عرضی از وسط ۰.۵۲ تا ۲.۰۸ میلی متر است. پهنای آج عرضی حداکثر ۱.۶ تا ۶.۴ میلی متر و حداقل ۰.۸ تا ۳.۲ میلی متر است. آج طولی دارای پهنای اسمی ۳.۲-۰.۸ میلی متر است. وزن هر متر میلگرد تولیدی این شرکت به میزان ۰.۳۹۵ تا ۶.۳۱ کیلوگرم است.

2 نظر در مورد «شرکت صنایع فولاد کرمان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید