خط ویژه 35155-031

قیمت میلگرد خرمدشت

کارخانه میلگرد خرمدشت

قیمت میلگرد خرمدشت در بازار فولاد

میلگرد خرمدشت به‌صورت شاخه‌ای یا کلاف در شرکت فولاد خرمدشت تاکستان تولید و به بازار مصرفی عرضه می‌گردد. این شرکت در سال ۱۳۸۸ در تاکستان، شهرک صنعتی خرمدشت تأسیس گردید و در سال ۱۳۹۱ باهدف تولید ۲۷۳ هزار تن مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این محصول از ماده اولیه کم‌کربن و با آلیاژ کم تهیه می‌گردد و تحت استاندارد ملی ایران و روسیه است که از نوع آجدار و با گرید A2 و A3 و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر می باشد. میلگردآجدار A2 فولاد خرمدشت تاکستان ۱۲ متر طول داشته و دارای استحکام کششی ۵۰۰ و مقاومت تسلیم ۳۴۰ نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد.

ردیفسایزحالتآنالیزمحل تحویلکارخانهواحدقیمت
۱۱۰شاخه اجدارA2کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۲۱۲شاخه اجدارA2کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۳۸شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۴۵۰
۴۱۰شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۵۰
۵۱۲شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۵۰
۶۱۴شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۷۱۶شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۸۱۸شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۹۲۰شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۱۰۲۲شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۱۱۲۵شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰
۱۲۲۸شاخه اجدارA3کارخانهخرم دشتکیلوگرم۴۳۰۰

این محصول با صفت مشخصه آج ۳۴۰ بوده و ترکیب شیمیایی آنها شامل ۳۲/۰ کربن، ۶/۰ سیلیسیم، ۳/۱ منگنز و ۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد است. این نوع میلگرد از نوع خشک یا ترد بوده و آج های آن به شکل مارپیچی یا فنری است که در مصارف ساختمانی استفاده شده و برای خاموت زنی در صنعت نیز کاربرد دارد. همچنین از آن در آهنگری نیز استفاده می گردد. میلگرد با گرید A3 دارای حداقل استحکام ۶۰۰ و تنش تسلیم ۴۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع است. ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار با گرید A3 دارای ۳۷/۰ کربن، ۶/۰ سیلیسیم، ۶/۱ منگنز و ۰۴۵/۰ فسفر و گوگرد است.

صفت مشخصه این نوع میلگرد آج ۴۰۰ است و به دلیل خشکی و تردی بالای آن نمی توان به هیچ عنوان در موارد آهنگری از آن استفاده نمود. برای آرماتورهای طولی در فونداسیون از این نوع محصول استفاده می گردد. در گرید A2 بعد از مرحله آج زنی هیچ عملیات دیگری صورت نمی گیرد اما در نوع A3 بعد از آج زنی معمولا بوسیله آب پاشیدن توسط دستگاه عملیات خنک کردن انجام می شود و همین امر باعث می شود تا ظاهر تیره و سیاهی نسبت به نوع A2 داشته باشد.

افت تقاضا در بازار فولاد بعد از تجربه تقاضای هیجانی در این بازار

فراز و نشیب ها در زنجیره تولید محصولات فولادی طی ماه های اخیر بر اثر نوسانات ارزی و افت ارزش پول ملی وارد فاز جدیدی شده و باعث گردیده تا ساختار و شکل این صنعت با تغییرات زیادی مواجه گردد. بخشی از این تغییرات متوجه بازار سنتی بوده و منجر به تغییر الگوی مصرف همگام با این تحرکات شده است. بالا رفتن قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت میلگرد خرمدشت در یک مقطع زمانی خاص و کاهش روز افزون ارزش پول ملی، سفته بازان و واسطه گران را با انگیزه خرید بیشتر از محصولات فولادی به منظور ایجاد سرمایه گذاری در این بازار مواجه نمود.

میل گرد 10 خرمدشت

این تقاضای کاذب در آن زمان سبب شد تا اکنون با از تب و تاب افتادن، بازار با معضل کاهش تقاضا مواجه گردد. در حال حاضر تقاضای واقعی به شدت با افت روبرو شده و اثرات آن به خوبی قابل لمس می باشد. از سویی دیگر با گذشت چند هفته از التهابات ارزی و کمرنگ شدن این تحرکات همچنان تاثیر بومرنگی آن مانند آتش زیر خاکستر باقی مانده بود.

امید فعالان بازار به کاهش قیمت مسکن با کاهش نوسانات ارزی

در حالی که چند ماهه گذشته قیمت مسکن همگام با تحولات بازار ارز روند صعودی را طی می نمود و بازار جذابی برای سرریز سرمایه های سرگردان گردیده بود، اما رشد صد در صدی آن پتانسیل خرید مردم را به شدت کاهش داد و در این میان تعداد پروژهای ساخت و ساز نیز افت نمود. خبرهای جدید از بازار مسکن حاکی از آن است که به طور حتم شاهد کاهش چشمگیر قیمت مسکن خواهیم بود. با کاهش تحرکات بازار ارز و حرکت آن به سمت قیمت مطلوب و بهینه، به طبع آن می توان به ایجاد آرامش در بازارهای موازی مانند بازار مسکن امیدوار بود.

قیمت مسکن در حال حاضر دچار حباب غیر منطقی می باشد. با افزایش قیمت مصالح، پروژه های عمرانی و ساخت و ساز نیز مقرون به صرفه نبوده و کاهش عرضه طی این مدت به وضوح دیده می شود. امید آن می رود تا با منطقی تر شدن قیمت ارز تا ۱۳ آبان، بازار های دیگر نیز مجددا آرامش یافته و سطح عرضه و تقاضا متعادل گردد.

کاهش تاثیر عوامل روانی و افزایش قدرت عوامل واقعی در بازار فولاد

یک خبر مهم در بازار فولاد طی روزهای اخیر افزایش قیمت قراضه بوده است که به طور حتم خود به عنوان تهدید مهمی برای تولید کنندگان فولادی به شمار خواهد آمد. قیمت قراضه به مرز ۳۰۰۰ تومان رسیده و قطعا رشد این محصول بر نرخ محصولات فولادی در زنجیره تولید تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. با وجود آن که تلاش می شود تا با تثبیت نرخ ارز آرامش مجددا به بازار های کالایی از جمله بازار فولاد بازگردانده شود اما تاثیر عوامل مهمی چون نوسانات و کمبود مواد اولیه را نبایستی در این بازار فراموش نمود.

عوامل ریشه ای تر مانند کمبود منابع اولیه و نوسانات قیمتی آنها تاثیر عمیق تری بر این بازار خواهند گذاشت.از نظر فعالان ورود به فصل سرد و کاهش موجودی انبارها در کاهش قراضه و افزایش قیمت آن تاثیر بسزایی داشته و به همین دلیل طی روزهای آینده بایستی شاهد رشد مجدد در بازار فولاد بعد از تجربه یک روند کاهشی باشیم.

تماس بگیرید