شرکت فولاد اکسین خوزستان

شرکت فولاد اکسین خوزستان
شرکت فولاد اکسین خوزستانReviewed by Admin on Jan 29Rating:
۴.۵ (۹۰%) ۲ تعداد رای ها

فولاد اکسین خوزستان

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۸۴ در شهر اهواز کیلومتر ۱۰ جاده بندر امام خمینی تاسیس گردید. این واحد تولیدی در سال ۱۳۸۸ مورد بهره برداری قرار گرفت و یک سال بعد به تولید انبوه رسید. با استقرار نظام سیستم های مدیریت در این شرکت در سال ۱۳۹۰، تولید از مرز ۳۰۰ هزار تن در سال گذشت و یک سال بعد ظرفیت تولید به دوبرابر یعنی ۶۰۰ هزار تن در سال رسید. با راه اندازی کوره های عملیاتی و تولید محصولات خاص ظرفیت تولید در سال ۱۳۹۲ به مرز ۶۵۰ هزار تن افزایش یافت.

در حال حاضر آقای کسری غفوری مدیر عامل این واحد تولیدی می باشد. فولاد اکسین امروزه با تولید محصولات خاص با ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارد. در سال ۱۳۹۳ شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان شرکت فولادی برتر ازسوی اداره استاندارد انتخاب گردید و میزان تولید ماهانه خود را به بیش از ۸۳۰۰۰ تن رساند.

سهامداران مجموعه اکسین شامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت لوله سازی اهواز و سهام ترجیحی پرسنل می باشند.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد اکسین خوزستان

ظرفیت اسمی تولید، سالیانه ۱۰۵۰۰۰۰ تن می باشد که حدود ۲۱۰ هزار تن از این محصولات قابلیت انجام عملیات حرارتی را دارا می باشد. درحال حاضر قیمت ورق سیاه اکسین اهواز به دلیل نوسانات ارزی دچار فراز و نشیب گردیده است. امید آن می رود تا با آزاد شدن سقف رقابت ها در بورس محصولات فولادی و کاهش قیمت شمش و اسلب از سوی عرضه کنندگان، قیمت ورق اکسین اهواز نیز کاهش می یابد.

حتما بخوانید :   شرکت لوله و پروفیل کیهان

این واحد تولیدی دارای آزمایشگاه کنترل کیفیت می باشد که شامل کارگاه ساخت نمونه های آزمایشگاهی، آزمایشگاه خواص میکانیکی، آزمایشگاه کوانتومتری، آزمایشگاه متالوگرافی و آزمایشگاه سیالات می باشد. ورق فولاد اکسین خوزستان در دو مرحله چشمی و با عبور از زیر دستگاه عبور داده می شود که در اینجا کلیه عیوب داخلی با تعیین اندازه و محل دقیق آنها مشخص می گردد. این بازرسی ها در مراحل برشکاری ورق بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت اکسین

گواهینامه ها و افتخارات کسب شده توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان

فولاد اکسین خوزستان در راستای پاسخ به نیازهای متنوع مشتریان با داشتن مدیران و پرسنل خلاق و زحمتکش توانسته گواهینامه های متعددی را از آن خود نماید. گواهینامه ISO 14001:2004 مدیریت محیط زیست، ISO 9001: 2008 ، ISIO 10001:2007 ، ISO 10003:2007 ، ISO 10002:2014در راستای مدیریت کیفیت، رضایتمندی مشتری و راهنمایی هایی جهت اصول رفتار سازمانی برای حل اختلافات خارجی در سازمان و رسیدگی به شکایات در سازمانها دریافت نموده است.

از دیگر گواهینامه های دریافتی میتوان به ISO 10015: 1999، ISO10004:2012 برای مدیریت کیفیت و راهنمایی های آموزشی، جهت مدیریت کیفیت ، پایش و اندازه گیری رضایت مشتری، KR در راستای تائید فرآیند ساخت از موسسه KR کره جنوبی، ۵S در راستای نظام آراستگی محیط کار اشاره کرد.

در جهت استقرار سیستم مدیریت کیفیت، صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی، ویژه سازمان های تامین کننده محصولات و خدمات، CE در راستای انطباق محصول با الزامات ایمنی و سلامتی اتحادیه اروپا، تائید فرآیند ساخت از موسسه رده بندی ایرانیان موفق به دریافت مجوز ISO / TS 29001: 2010  شده است.

حتما بخوانید :   شرکت ذوب آهن اردبیل

همچنین در راستای الزامات احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون و ISRI 3694 علامت استاندارد اجباری برای محصول ورق فولادی گرم نوردیده گواهیناه ISO/ IEC 17025:2005  را دریافت نموده است.

معرفی و بررسی محصولات تولیدی شرکت فولاد اکسین اهواز

ماده اولیه مورد نیاز برای تولید ورق فولاد اکسین خوزستان، اسلب است که در مرحله اول از دیگر کارخانجات فولاد سازی دارای خط ریخته گری تامین می شود. ابعاد اسلب مورد نیاز در ضخامت ۱۱۰ تا ۳۰۰ میلیمتر، عرض ۱۲۰۰ تا ۲۲۰۰ میلیمتر و طول ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیمتر می باشد.

ابعاد محصول نهایی در ضخامت ۵ تا ۱۵۰ میلیمتر، عرض ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیمتر و طول ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلیمتر می باشد. ابعاد ورق ها جهت عملیات نرماله کردن در ضخامت ۱۰ تا ۱۲۰ میلیمتر، عرض ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیمتر و طول ۲۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ میلیمتر است و ابعاد ورق جهت عملیات حرارتی در ضخامت ۱۰ تا ۶۰ میلیمتر، عرض ۴۵۰۰ تا ۱۱۰۰ و طول ۲۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ میلیمتر است.

محصول نهایی شرکت فولاد اکسین اهواز شامل انواع ورق فولادی با مقاومت بالا جهت مصارف گوناگون مانند لوله های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و ذخیره میعانات نفت، گاز و پتروشیمی، دیگ های بخار صنعتی و نیروگاهی، صنایع کشتی سازی و ورق های فولادی سازه های خاص ساختمانی با خواص مکانیکی متنوع می باشد.

استحکام کششی این ورق ها بعد از عملیات حرارتی می تواند تا ۱۲۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع و تنش تسلیم آنها تا ۱۰۰۰ نیوتن بر میلیمتر مربع افزایش یابد.

استانداردهای تولیدی انواع ورق سیاه اکسین خوزستان

ورق های فولادی ساختمانی اکسین خوزستان تحت استانداردهای DIN 17100، EN 10025-2، ASTM A 283، GL 2009 تهیه و تولید می گردند. ورق نرمالیزه شده اکسین خوزستان در استاندارد EN 10025- 3، ورق فولادی ساختمانی با نورد ترمومکانیکال اکسین خوزستان در استاندارد EN 10025- 4 و نوع دیگر با مقاومت به خوردگی مناسب در استانداردهای EN 10025 -5، ASTM A 588 تهیه و تولید می گردند.

حتما بخوانید :   شرکت نورد آریان فولاد

ورق با استحکام تسلیم بالا در استانداردهای EN 10025-6، GL 2011، ASTM A 517 و EN 10083-3 تهیه می گردد. جهت مخازن تحت فشار نیز از ورق در استانداردهای EN 10028 -3، GL 2009، AFNOR- NF، A36- 215، EN10028-5،ASTM A 516-258-299-537-515 استفاده می شود.

ورق های فولادی ساختمانی با چقرمگی مناسب در استاندارد ASTM A 573 تولید میگردند. جهت خطوط انتقال نفت و گاز نیز از ورق در استاندارد API 5L و جهت کشتی سازی ورق در استاندارد GL 2011 تولید می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید