شرکت فولاد خوزستان

شرکت صنایع فولاد خوزستان
شرکت فولاد خوزستانReviewed by Admin on Sep 23Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

مجتمع فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۳۵۳ در شهر اهواز کیلومتر ۱۰ جاده بندر امام خمینی تاسیس گردید. این کارخانه در سال ۱۳۶۸ به عنوان دومین قطب تولید کننده فولاد خام و بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی مورد بهره برداری قرار گرفت. از جمله طرح های توسعه طلبانه این واحد تولیدی طی آن سالها، می توان به افزایش ظرفیت تولید تا ۴/۲ میلیون تن در فاز اول و تا سقف ۲/۳ میلیون تن در فاز دوم اشاره کرد. طرح اولیه این مجتمع تولیدی به صورت یک چرخه کامل تولید فولاد از سنگ آهن تا شمش بوده است.

ظرفیت اسمی شمش فولاد خوزستان تا سال ۷۷ به میزان یک و نیم میلیون تن در سال بود که با همت مدیران و کارکنان با تجربه طی دوفاز ظرفیت تولیدی این مجموعه در سال ۱۳۸۷ به دو میلیون و چهارصد هزار تن و در فاز دوم در سال ۱۳۹۰ تا سه میلیون و دویست هزار تن افزایش یافت.

هم اکنون نیز با تقویت کوره های قوس الکتریکی شش گانه و استفاده از کوره های پاتیلی در فولاد سازی ظرفیت ۳ میلیون و هفتصد هزار تنی در سال را از آن خود نموده است.

شرکت مجتمع در راستای شعار خودکفای و رهایی از وابستگی اقتصادی و با استفاده از ماشین های ریخته گری، فولاد مذاب را به انواع شمش و تختال تبدیل می نماید. از جمله محصولات تولیدی این شرکت می توان به انواع بیلت، اسلب و بلوم اشاره کرد.

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد زاگرس

این مجموعه به عنوان یک شرکت هلدینگ، شرکت توسعه تجارت فراگیر، شرکت تامین آتیه فراگیر، شرکت مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب، باشگاه فولاد، شرکت حمل و نقل گنجینه پردیس، شرکت صنعت فولاد شادگان، شرکت توسعه اقتصادی فراگیر وفا و شرکت آتیه پردازان صنعت فولاد را در تابعیت خود دارد.

سهامداران شرکت فولاد خوزستان یا همان فخوز شامل صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح، شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا سهامی خاص، صندوق سرمایه گذاری ره آورد آباد مسکن و غیره می باشند.

قیمت شمش فولاد خوزستان

معرفی محصولات و تولیدات شرکت فولاد خوزستان

از جمله محصولات اصلی تولیدی می توان به انواع اسلب و بیلت اشاره نمود. همچنین این واحد تولیدی گندله، آهک و آهن اسفنجی احیای مستقیم را نیز تولید می نماید. کیفیت محصولات تولیدی به گونه ای است که برای تولید انواع مقاطع فولادی با مشخصاتی نظیر فولادهای ساختمانی و جوش پذیر، فولادهای تقویت کننده بتن، مخازن تحت فشار و لوله های گاز و نفت تحت استاندارد های JJIS، ASTM، GOST، EN10028 و ISIR 3132 مورد استفاده قرار می گیرند.

  • بیلت فولاد خوزستان

این محصول به طول ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ و در ضخامت ۱۳۰*۱۳۰ تهیه و تولید میگردد و تحت استاندارد ASTM A615 GR60، ASTM A 572GR50،BS4449 B500B CK45 و ISIRI 3132 است.

  • اسلب فولاد خوزستان

این محصول در استاندارهای G3106 SM 400A SAE 1008 و ST 37-2 و در ضخامت ۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر و در طول ۳۸۰۰ تا ۱۰۵۰۰ می باشد.

  • بلوم فولاد خوزستان

این محصول در استانداردهای ASTM A615 Gr60، ASTM A572GR50، BS 4449 B500B CK 45 و ISIRI 3132 Aj 400 تهیه و تولید می گردد. مقطع عرضی بلوم  بین ۱۳۰*۱۳۰ و ۱۵۰*۱۵۰ می باشد و طول آن بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ است.

  • گندله فولاد خوزستان
حتما بخوانید :   گروه صنعتی شکفته مشهد

ترکیب شیمیایی گندله شامل ۸/۶۸ درصد آهن، ۴/۰ درصد اکسید آهن، ۵/۲ درصد اکسید آلومینیوم و اکسید سیلیسیم، ۰۲/۰ فسفر و ۰۱/۰ گوگرد است. ابعاد گندله بین ۸ تا ۱۶ میلیمتر می باشد.

  • آهک فولاد خوزستان

ترکیب شیمیایی آهک شامل ۸۵ درصد اکسید کلسیم، ۱۰ درصد اکسید منیزیم، ۵/۲ درصد اکسید سیلیسیم و اکسید آلومینیوم، ۰۵/۰ درصد فسفر، ۰۳/۰ درصد گوگرد است.

  • آهن اسفنجی فولاد خوزستان

ترکیب شیمیایی آهن اسفنجی احیای مستقیم شامل ۸۹ درصد آهن، ۱۸ درصد کربن، ۰۴/۰ فسفر، ۰۰۵/۰ گوگرد است.

معرفی افتخارات و گواهینامه های دریافتی شرکت فولاد خوزستان

این واحد تولیدی در راستای ایجاد رضایت مندی برای مشتریان و با داشتن کادری مجرب و خلاق در طول سالیان دراز توانسته افتخارات و گواهینامه های متعددی را از آن خود نماید. گواهینامه ISO 14001: 2004 در راستای مدیریت محیط زیست، گواهینامه OHSSA18001:2007 در راستای مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، گواهینامه EN ISO 50001: 2011 در زمینه مدیریت انرژی، تندیس طلایی حمایت از مصرف کننده، گواهینامه EN ISO 9001: 2008 در راستای مدیریت کیفیت محصولات، نشان افتخار تعالی سازمانی، نشان صادرات، گواهینامه ۱۹۹۹ ISO 10015: در راستای مدیریت آموزش بر اساس استاندارد از جمله افتخارات و گواهینامه های دریافتی می باشد.

این شرکت تولیدی در زمان جنگ تحمیلی سه مرتبه مورد حملات موشکی سنگین از طرف رژیم بعثی عراق قرار گرفت، اما مجددا در سایه تلاش و همت غیور مردان خود توانست احیا و بازسازی شده و در نهایت اکنون به عنوان دومین قطب تولید فولاد خام در کشور شناخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید