تلفن دفتر فروش 35155-031

031-33332323

پرچم انگلیسپرچم ایران

شرکت کیان پرشیا

آدرس شرکت کیان پرشیا
Rate this post

کارخانه کیان پرشیا بزرگترین تولید کننده لوله های اسپیرال در کشور

شرکت پروفیل کیان پرشیا در سال ۱۳۸۰ در استان تهران و شهرک صنعتی شمس آباد مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این شرکت تولید انواع لوله های قطور فولادی اسپیرال، درز مستقیم و مقاطع پروفیل است. این شرکت با تکیه بر ماشین آلات پیشرفته و تلاش کارکنان خود توانسته انواع لوله اسپیرال را به میزان سالیانه ۱۲۰ هزار تن تولید نماید. همچنین ظرفیت تولید لوله فولادی توسط این شرکت سالیانه ۶۰ هزار تن می باشد و انواع لوله و پروفیل را به میزان ۱۲۰ هزار تن در سال تولید می نماید.

کارخانه پرشیا پروژه های متعددی در شبکه های خطوط آبرسانی برای شرکت آب منطقه ای؛ تهران، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، یزد، مازندران، اردبیل، زنجان، همدان، کرمانشاه و مرکزی عملیاتی نموده است. از سوی دیگر در انجام این پروژه ها با شرکت های مشاور مانند مهار قدس، تهران بوستن، خزرآب، توان آب و غیره همکاری نموده است. لوله های اسپیرال تولیدی این شرکت با قطرهای ۴۰۰ تا ۲۵۰۰ میلیمتر، لوله های فولادی با قطرهای ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیمتر و انواع لوله و پروفیل در قطرهای ۳ تا ۳.۸ تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند. لوله های اسپیرال این شرکت در استاندارد AWWA C200 آمریکا از شرکت MOODY انگلستان تولید می گردند.

علاوه بر این در راستای استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سازمان خود توانسته گواهینامه ISO 9001:2008 و گواهینامه ISO/TS 29001:2010 در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را دریافت نماید. همچنین لوله های پایل جهت مصارف ستون ها و پل ها طبق استاندارد ASTM A252 تولید و به بازار مصرفی عرضه می گردد. انواع تست های موجود در این شرکت تولیدی برای کنترل کیفیت محصولات شامل تست آلتراسونیک روی ماشین فرمینگ، ماشین تست آلتراسونیک، تست ذرات مغناطیس، فلوروسکپی و تست اشعه ایکس است.

حتما بخوانید :   شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

کیان پرشیا

بررسی انواع روشهای تولید در شرکت کیان پرشیا

در این شرکت محصولات به دو روش اسپیرال و ERW تولید می گردند. در ادامه به توضیح جزئیات هر کدام از این روشهای تولیدی خواهیم پرداخت.

  • روش اسپیرال

روش اسپیرال یکی از روش های تولید لوله قطور است که در آن درز جوش لوله به شکل فنری یا اسپیرال می باشد. سهولت تامین مواد اولیه فولادی و همچنین امکان تولید لوله در قطرهای مختلف با یک عرض ورق از مزایای قابل توجه تولید این نوع لوله‌ها می‌باشد. همچنین امکان تولید لوله در اقطار بیشتر از ۵۶ اینچ (۱۴۰۰ میلیمتر) به صورت معمول تنها به روش اسپیرال امکانپذیر است. لوله های اسپیرال جهت انتقال آب، نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. استاندار د بین المللی مورد استفاده برای تولید لوله های انتقال گاز API-SL و استاندارد تولید خطوط انتقال آب AWWA-C200 می باشد.

در روش اسپیرال بعد از کنترل کیفیت مواد اولیه، لبه های ورق مورد استفاده ترمیم و پخ زنی می شود. با عبور ورق از فرمینگ سه غلتکی جوشکاری داخل لوله انجام می شود و جوشکاری خارج لوله به روش زیر پودری به صورت اتوماتیک و با فاصله دو گام انجام می شود. ارزیابی لوله ها از طریق تست اولتراسونیک جهت اطمینان از کیفیت جوشکاری انجام می گیرد. در نهایت لوله ها به روش برش پلاسما برش خورده می شوند.

  • روش ERW

برای تولید لوله های فولادی درز مستقیم در خطوط آبرسانی، جداره های چاه های عمیق آب و مصارف صنعتی از روش ERW یا رولفرم استفاده می شود. در این روش بعد از برش ورق به عرض دلخواه وارد مرحله فرمینگ شده و سپس عملیات جوشکاری توسط جوش القایی با فرکانس بالا انجام می شود. در مرحله سایزینگ لوله های تولیدی به صورت شاخه های ۶ تا ۱۲ متری برش می خورند. در صورت نیاز لبه‌های لوله ها پخ خورده و تست هیدرواستاتیک بر روی آنها انجام میشود. در نهایت کیفیت محصولات تولیدی توسط واحد کنترل کیفیت به طور پیوسته مورد بررسی و ارزیابی ابعادی، ظاهری و سایر پارامترهای کیفی قرار می گیرد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آناهیتا گیلان

بررسی و معرفی محصولات تولیدی شرکت کیان پرشیا

در سبد تولیدی این شرکت انواع لوله، مقاطع باز و قوطی موجود می باشد. در ادامه به بررسی خصوصیات هر کدام از این محصولات به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

  • ۱- لوله

انواع لوله های تولیدی این شرکت در دو دسته لوله های آب رسانی و گاز رسانی طبقه بندی می شوند. لوله های گاز رسانی در سایز ۸ تا ۱۵۰ میلیمتر و در ضخامت ۲.۳۵ تا ۵.۴۰ میلیمتر می باشند. این لوله ها در استاندارد DIN 2440 تولید می شوند. لوله های آب رسانی در استانداردهای BS EN 10224 و در سایز ۲۶.۹ تا ۶۱۰ میلیمتر و در ضخامت ۲ تا ۳.۲ میلیمتر تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند.

  • ۲- مقاطع باز
    مقاطع باز تولیدی این شرکت در سایز ۱۶۰ تا ۲۲۰ میلیمتر بوده و وزن هر متر از آن ها به میزان ۴.۸۵۲ تا ۱۰.۰۱۹ کیلوگرم است. شماره پروفیل های درب و پنجره از ۵۰۹ تا ۶۰۳ بوده و ابعاد آن بین ۲۹ تا ۵۹ میلیمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *