صنایع فولاد کوهپایه

شرکت فولاد کوهپایه اصفهان
صنایع فولاد کوهپایهReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 14Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

معرفی کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان

در سال ۱۳۷۹ زمینی به مساحت ۳۰ هکتار با زیربنای صنعتی ۱۵ هکتار برای تولید انواع مقاطع به روش نورد گرم فعالیت های خود را با مدیریت بردیا تمدن آغاز نمود این مجتمع صنایع فولاد کوهپایه نام گرفت و امروزه کارخانه ای مطرح در زمینه تولید مقاطع سبک فولادی می باشد. این مجموعه در کیلومتر ۵ اصفهان-نائین واقع شده است. کارخانه فولاد کوهپایه تولیدکننده محصولات فولادی برای مصارف ساختمانی چون نبشی بال مساوی و بال غیر مساوی، ناودانی، سپری، میلگرد و تسمه طبق استاندارد ملی ISIRI و استاندارد DIN آلمان با ظرفیت تولید سالیانه ۱۲۰ هزار تن است.

این شرکت ۳ سال بعد از تاسیس خود یعنی در سال ۱۳۸۲ توانست با ظرفیت سالیانه ۱۰۰ هزار تن فعالیت خود آغاز و تولید مقاطع سبک و نیمه سنگین فولادی را طبق استاندارد ISO 9001 :2015 به مرحله اجرایی برساند. این مجموعه فعال طی سال های اخیر به تولید محصولاتی با ضخامت های متنوع، توسعه بازار با طراحی و تولید محصولاتی با خصوصیات مورد نظر خریداران، فعالیت در بازار صادرات، ایجاد فضای رقابتی با سایر تولیدکنندگان فولادی، افزایش میزان بهره وری از خط تولید با تنوع مواد اولیه، ارائه محصولاتی با کیفیت مطلوب، برگذاری جلسات آموزشی با هدف بهبود مستمر وضعیت دانش مجموعه و پرسنل پرداخته است.

مجتمع فولاد کوهپایه اصفهان

استانداردهای ملی صنایع فولاد کوهپایه

صنایع فولاد کوهپایه دارای استانداردهای ۱۷۹۲ و ۱۷۹۴ و گواهی نامه ISO 9001 است. محصولات تولید شده در صنایع فولاد کوهپایه کنترل کیفیت را در راستای امور خود قرار داده و با هدف جلب رضایت مشتری سعی بر آن داشته با تکنولوژی های برتر خود و نظارت بر مراحل تولید و در نهایت عبور محصولات از خط کنترل کیفی محصولاتی با برترین کیفیت را به بازار عرضه کند.

حتما بخوانید :   کارخانه ذوب آهن اصفهان

ویژگی های برتر صنایع فولاد کوهپایه

آزمایشات کنترل کیفیت این مجموعه بر اساس درخواست مشتری انجام می گردد و از طرفی صنایع کوهپایه قادر است که محصولات خود را مطابق با نیاز مشتریان ارائه دهد. این مجموعه رضایت مندی مشتری را در راس امور خود قرار داده از همین رو طول میلگرد و مقاطع بر اساس خواسته مشتری تعیین و  محصول برش می خورد در صورتی که طول استاندارد مقاطع ۶ متر و طول استاندارد میلگرد ۱۲ متر است. این مورد نمایانگر میزان ارزشی می باشد که مجموعه برای مشتریان خود قائل است. از طرفی وزن بسته بندی ها نیز بر اساس درخواست مشتری می تواند متغیر باشد در صورتی که وزن استاندارد هر بسته ۲ تن است.

امکان ارائه گواهی کیفیت پس از تست و سنجش محصولات وجود دارد این فرآیندهای کنترل کیفیت مطابق با درخواست مشتریان است و هر خریدار می تواند دفعات تست مورد نظر خود را جهت اعمال روی محصولات به کارشناس مربوطه اعلام کند. همچنین در صورت توافق کارشناسان خط تولید با مشتری درصد کربن موجود در ترکیبات شیمیایی محصول قابل کنترل است. در این مجموعه امکان تولید نبشی و ناودانی سبک با ضخامت هایی به ترتیب ۲.۵ و ۵ میلی متر وجود دارد. در نهایت می توان گفت بر اساس توافقات صورت گرفته میان تولید کننده و خریدار برخی مشخصات ظاهری و شیمیایی محصول قابل تغییر است.

محصولات کارخانه فولاد کوهپایه

  • مجتمع فولاد کوهپایه تولید کننده نبشی صنعتی در اندازه های ۴۰، ر۴۵، ۵۰، ۵۵، ۶۰
  • نبشی بال مساوی در اندازه های ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۳۵، ۴۰، ۴۵، ۵۰، ۵۵، ۶۰
  • نبشی بال غیر مساوی در اندازه های ۳۰، ۴۵، ۵۰
  • سپری در اندازه های ۲۵، ۳۰، ۳۵، ۴۰
  • ناودانی در سایزهای ۳۰، ۴۰، ۵۰، ۶۰
  • تولید تسمه در سایزهای ۲۰، ۲۵، ۳۲، ۴۰، ۵۰، ۶۰
  • تولیدکننده میلگرد در سایزهای ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۲۰، ۲۵ و۲۸
حتما بخوانید :   مجتمع فولاد کیان کاشان

نبشی های مجموعه صنایع فولاد کوهپایه با برند نبشی اسپیرال تولید و روانه بازار می شوند.

میلگرد و نبشی کارخانه کوهپایه اصفهان

برتری این مجموعه نسبت به رقبا ارائه محصولاتی با استاندارد و مشخصات خاص است. این کنترل خواص مکانیکی و ظاهری توسط تکنولوژی مورد استفاده در خط تولید و بخش کنترل کیفیت از تولید تا عرضه انجام می شود.

محصولات صنایع کوهپایه به چه روشی تولید می شوند؟

صنایع فولاد کوهپایه روش تولید محصولات خود را برای آن دسته از مشتریانی که نسبت به کیفیت و روش تولید محصولات حساسیت دارند کاملا شفاف کرده است. این کارخانه مبنای کار خود را بر اساس روش نورد گرم قرار داده طوری که محصولات به دمای حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد رسیده و سپس در سه مرحله اولیه، میانی و نهایی نورد می شوند. این مراحل با توجه به ماهیت محصول تولیدی از ۱۵ تا ۱۷ مرحله متغیر هستند. محصولات بعد از خروج از این پروسه به بستری جهت خنک شدن هدایت می شوند  وجود چنگک های مخصوص در این مرحله موجب جلوگیری از انحنای محصولات فولادی شده  از طرفی عملیات پرداخت نیز در ظاهر و کیفیت محصولات تاثیر مثبتی دارد. چیدمان و بسته بندی محصولات نیز به صورت اتوماتیک انجام می شود.

بخش کنترل کیفیت محصولات تولیدی

در ابتدای کارکیفیت مواد اولیه مورد ارزیابی کارشناسان خط تولید مجتمع فولاد کوهپایه قرار می گیرد این مواد به خط تولید منتقل شده و تا پایان پروسه و تولید محصول نهایی توسط تکنولوژی های پیاده شده بر خط، به طور مرتب چکاب می شوند. بعد از خنک شدن محصولات، عملیات برش  و بسته بندی توسط ابزارهای دقیقی کنترل می شوند. در پایان کار از میان هر ۵۰ تن یک قطعه فولادی برای تست و بررسی به عنوان نمونه در نظر گرفته می شود آزمایشات متعدد شیمیایی و مکانیکی روی قطعات صورت گرفته پس از تایید نهایی محصولات به خط فروش منتقل می شوند. تعداد دفعات کنترل کیفیت و آزمایشات بنابر درخواست مشتری قابل افزایش است.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس اهواز

جالب است بدانید مانیتورینگ کل پروسه تولید توسط Automation level II موجب ارتقاء سطح کیفی، تولید آسان تر و کاهش ضایعات شده و می توان آن را قابلیتی منحصر به فرد برای صنایع فولاد کوهپایه برشمرد. برای اطلاع بیشتر از جزئیات کارخانه های تولیدکننده محصولات فولادی با مرکز فروش مرکز آهن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید