شرکت فولاد مبارکه اصفهان

مجتمع فولاد مبارکه
شرکت فولاد مبارکه اصفهانReviewed by Admin on Jan 26Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

مجتمع فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۶۰ همزمان با دوران جنگ تحمیلی در نزدیکی شهرستان مبارکه و در ۷۵ کیلومتری شهر اصفهان تاسیس گردید. در سال ۱۳۷۱ این واحد بزرگ تولیدی مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه با ظرفیت اسمی ۴/۲ میلیون تن در سال توانسته بخش عظیمی از نیازهای بازار فولاد را مرتفع نماید. در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه با ورود به بازارهای خارجی و تامین بازار داخلی ظرفیت اسمی محصولات خود را به حداقل ۳/۱۱ میلیون تن رسانده است. مدیر عامل این مجموعه از سال ۹۲ تاکنون آقای بهرام سبحانی می باشد.

مجتمع فولاد مبارکه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید ورق های فولادی می باشد که بیش از ۵۰ درصد از ورق مورد نیاز در صنایع خودروسازی، قطعه سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین، لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی، صنایع لوازم خانگی، الکتریکی و صنایع لوله و پروفیل را تامین می نماید.

این مجموعه دارای هفت مجتمع صنعتی در بخش های مختلف تولیدی می باشد و بدینوسیله توانسته بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی را به طور مستقیم فراهم نماید. از شرکت های زیر مجموعه این واحد تولیدی می توان به شرکت فولاد امیر کبیر کاشان و شرکت فولاد هرمزگان اشاره نمود.

شرکت فولاد هرمزگان انواع تختال بر اساس ترکیب شیمیایی و ترکیب ابعادی در گریدهای گوناگون بر طبق استانداردهای بین المللی تولید می کند. شرکت فولاد امیر کبیر نیز انواع کلاف سنگین و ورق گالوانیزه ، آنیل و نورد سرد را بر اساس استاندارهای بین المللی به بازار مصرفی عرضه می نماید.

حتما بخوانید :   فولاد امیر کبیر کاشان

این شرکت تولیدی با داشتن مدیران و کارکنان خلاق توانسته محصولات متنوع خود را با دامنه وسیع مشخصات فنی به اقصی نقاط جهان صادر نماید. بر این اساس صادرات محصولات به دو بخش اروپا و خاورمیانه تقسیم شده است. قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان در بخش صادراتی بر مبنای قیمت های پشنهادی از مناطق مختلف و از طرف مشتریان فعال تعیین و قیمت های تائید شده بر اساس FOB و کیفیت پایه به مشتریان اعلام می گردد.

محصولات فولاد مبارکه

بررسی انواع گواهینامه ها و خطوط تولیدی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

واحدهای تولیدی فعال شامل ناحیه آهن سازی، فولاد سازی و ریخته گری، نورد گرم، نورد سرد، ورق قلع اندود، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و پشتیبانی می باشد. این شرکت در راستای پیاده نمودن نظام مدیریت محیط زیست در سال ۱۳۷۵ به عنوان اولین مجتمع بزرگ صنعتی در کشور موفق به اخذ گواهینامه بین المللی استاندارد ISO1400 در سال ۱۳۷۶ گردیده است.

علاوه بر این محصولات فولاد مبارکه دارای گواهینامه SGS می باشند. مجتمع فولاد سبا نیز برای محصولات خود موفق به دریافت گواهینامه SGS گردیده است. گواهینامه DNV نیز برای محصولات تولیدی این مجموعه اختصاص یافته است.

همچنین در راستای مشتری مداری و ایجاد رضایت با تحویل به موقع محصولات صادراتی، سایت ویژه ای در بندرعباس جهت انبار نمودن محصولات تولیدی برای ارسال به قاره آمریکا و اروپا تاسیس گردیده است.

معرفی و ارزیابی انواع ورق فولاد مبارکه اصفهان

این شرکت تولیدی با تکیه بر تجارب ارزشمند خود طی سالیان طولانی توانسته انواع ورق فولادی مانند ورق آجدار، ورق قلع اندود، ورق گالوانیزه و ورق رنگی را تولید نماید که در ادامه به معرفی هر کدام از این محصولات خواهیم پرداخت.

  • ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان

یکی از محصولات تولیدی ورق آجدار فولاد مبارکه اصفهان می باشد که در ناحیه فولاد سازی و نورد پیوسته سبا در ضخامتهای ۲ تا ۶ میلیمتر و عرض های ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیمتر تولید می گردد. این ورق به لحاظ کیفی در گریدهای (ST44‐۲, ST37‐۲) S275JR S235JR بوده و تلرانس های ضخامت، طول، وزن و تختی بر اساس استاندارد DIN 10051 است.

  • ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان

ورق قلع اندود فولاد مبارکه با ظرفیت ۱۰۳۰۰۰ تن در سال و در ضخامت ۱۴/۰ تا ۱۸/۰ میلیمتر و با عرض ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر تهیه و تولید می گردد. وزن پوشش قلع بر روی ورق قلع اندود به میزان ۸/۲ تا ۲/۱۵ گرم بر متر مربع می باشد و در استانداردهای MA623M/92،JIS G 3303 /87، EN 10203 / 91 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

حتما بخوانید :   شرکت نورد گرم سمنان

ورق قلع اندود فولاد برای ساخت انواع قوطی های روغن و مواد غذایی، قوطی نوشابه و اسپری، درب شیشه و بطری، سینی های پخت، صفحه های چاپ، پانل های سقفی، واشرها ، فیلترها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

  • ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه اصفهان به روش غوطه وری گرم به صورت مداوم و از کلاف سرد خام تهیه می شود. ضخامت این ورق بین ۲۵/۰ تا ۲ میلی متر بوده و عرض آن در حدود ۷۵۰ تا ۱۵۱۰ میلی متر می باشد. وزن کلاف خروجی به میزان ۳ تا ۲۰ تن و مجموع پوشش گالوانیزه بر روی هر دو سطح ورق بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم بر متر مربع است.

این ورق بر اساس استانداردهای ASTM، JIS – G3302، EN10142/91 و EN10142/01 تولید و به بازار مصرفی عرضه می گردد. از این محصول برای تولید سقف های فلزی، پانلها و تابلو های برق، سینی کابل، قطعات لوازم خانگی، کابینت، مخازن ذخیره آب، مجراهای هوا و دودکش، ناودان ها و لوله ها، سازه های فضایی، ماشینهای کشاورزی و قطعات خودرو استفاده می گردد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

  • ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان

ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال و از کلاف گالوانیزه و نورد سرد اکسین شده تولید می شود. ضخامت این ورق بین ۲۵/۰ تا ۵/۱ میلیمتر و عرض آن در حدود ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر است. ضخامت آستر ۵ میکرون، ضخامت رنگ نهایی ۲۰ میکرون، جنس آستر از پلی استر و جنس رنگ نهایی از پلی استر، پلی وینیل کلراید، پلی یورتان، پلی وینیل آیدین فلوئورید و آپوکسی است.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد امیر کبیر خزر

این محصول بر اساس استاندارد JIS G 3312 تولید و در انواع صنایع ساختمانی در سقف و بدنه کارگاهها، سقف های کاذب، نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، لوازم خانگی مانند اجاق گاز و یخچال، صنایع فلزی مانند کابینت، تجهیزات اداری، پارتیشن، بدنه کامپیوتر، تابلوهای برقی سیستمهای تهویه و در صنعت حمل و نقل برای ساخت کانتینر، سردخانه ها و کاروانهای ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

وی کی پدیا بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید