خط ویژه 35155-031

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

قیمت روز ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ثبات یا صعود قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه ؟

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به ابعاد، ضخامت و حالت آن بستگی دارد. هنگام خرید باید به این نکته توجه داشت که چون سیکل تولید ورق گالوانیزه نسبت به ورق سیاه مشکل تر است در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد. شایان ذکر است که ضخامت فولاد تشکیل دهنده و ابعاد آن از فاکتورهای تعیین وزن ورق هستند و تولیدات شرکت های مختلف نیز با هم اختلاف قیمت دارند. هر مجتمع با توجه به کیفیت، مواد اولیه و سیاست های خود قیمت گذاری می کند به عنوان مثال ورق کاشان به دلیل کیفیت بالاتر به نسبت شهرکرد دارای قیمت بالاتری نیز هست.

ورق کرکره گالوانیزه فولاد

ردیفنامحالتضخامت ورق (mm)ابعاد (m)محل تحویلقیمت
۱گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۶۰۱×طول درخواستیانبار اصفهانتماس بگیرید
۲گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۵۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار اصفهانتماس بگیرید
۳گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۶۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار اصفهانتماس بگیرید
۴گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۵۰۱×طول درخواستیانبار اصفهان۱۰۳۵۰
۵گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۵۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار تهرانتماس بگیرید
۶گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۶۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار تهرانتماس بگیرید
۷گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۷۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار اصفهانتماس بگیرید
۸گالوانیزهانواع کرکره(فولاد مبارکه)۸۰۱/۲۵×طول درخواستیانبار اصفهانتماس بگیرید

ورق گالوانیزه پر استحکام در فولاد مبارکه

به تازگی خبری توسط مدیریت متالوژی فولاد مبارکه مبنی بر طراحی و تولید ورق گالوانیزه پر استحکام منتشر شده است. یکی از اهداف این شرکت تولید محصولاتی خاص با ارزش افزوده است. واحدهای نورد گرم و سرد، متالوژی، تولید و واحد فولادسازی توانستند با همکاری شرکت ورق چهارمحال و بختیاری گریدی به نام GDS350 که از پر استحکام ترین ورق های گالوانیزه است را با استاندارد ۱۰۳۴۶EN به تولید برسانند.

دقیقاً مثل سایر فلزات، قیمت ورق گالوانیزه نیز متغیر است. بی ثباتی بازار موجب شده که نتوان قیمت محصولی را به طور دقیق و یا حتی نزدیک به واقعیت پیش بینی کرد. افزایش قیمت فلز روی، از فاکتورهای بسیار مهمی است که مستقیماً بر روی قیمت گذاری تأثیرگذار است. از سوی دیگر نوسانات بازار ارز و دلار نیز روی این حوزه تأثیراتی داشته و جو بازار را ناآرام کرده است. از آن جا که در روزهای گذشته شاهد صعود و نزول قیمت در برخی حوزه ها بودیم، حوزه قیمت ورق گالوانیزه نیز از این قاعده مستثنا نبود. این گرید در گذشته از کشورهای دیگر تهیه می شد و در مصارفی چون ساخت پروفیل، مینی بوس، قطعات اتوبوس و…کاربرد دارد. قیمت ورق فولاد به دلیل استحکام و پیچیدگی و سخت بودن مراحل تولید، نسبت به ورق سیاه بالاتر است.

وضعیت قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه در آشوب بورس چگونه بود؟

معاملات شرکت فولاد مبارکه طی دو هفته اخیر وضعیت ثابتی نداشته روزهای چهارشنبه ۱۱/۷/۱۳۹۷ شاهد تغییر ۱.۱۹ درصدی تغییر قیمت بوده ایم کمترین سهم ۵۹۷۵ ریال و بیشترین با ۶۲۹۹ ریال معامله شد. در روزهای بعدی تا روز یکشنبه مورخ ۱۵/۷/۱۳۹۷ شاهد روند نزولی نمودار فیمت ورق گالوانیزه در معاملات بودیم. تا جایی که میزان معاملات طی سه روز از قیمت پایانی ۶۱۴۰ به ۵۷۳۱ ریال رسید. در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نرخ قیمت‌ها به صورت آرام رشد یافت.

لیست قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

حجم معاملات انجام گرفته در ابتدا و انتهای بازه زمانی ۱۱/۷/۱۳۹۷ تا ۱۷/۷/۱۳۹۷ دارای سهم معاملات کمتر و قیمت بالاتری نسبت به اواسط هفته بوده است. در شروع این بازه شاهد افت یک درصدی قیمت معاملات بودیم و در روزهای بعدی به خصوص در روز یکشنبه، افت قیمت محسوس تر بود که به تبع موجب افزایش تقاضا و انجام معاملات بیشتری شد به طوری که سهم معاملات روند صعودی به خود گرفت و ۱۲۸ میلیون سهم معامله رسید.

در اواسط هفته بیشترین معاملات یعنی چیزی حدود ۳۱۱ سهم با قیمت پایانی ۵۷۳۱ ریال و ۴.۴۲ درصد افت قیمت، انجام شد. در روزهای بعدی قیمت ها مجدداً روند صعودی به خود گرفتند و به نرخ ابتدایی خود رسیدند. نمودار معاملات نشان‌دهنده نزول قیمت و افزایش معاملات در اواسط این بازه زمانی بوده است اما قیمت‌ها و میزان سهم معاملات انجام گرفته در شروع و پایان این بازه زمانی تقریباً ثابت ماند.

آنچه قابل توجه است عرضه ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به میزان ۳۳۰۰ تن می باشد در حالیکه میزان تقاضا بسیار کم بود. تقاضای ورق ۴۲۵۰ تن و میزان عرضه از سوی بازار فولاد مبارکه تنها ۳۳۰۰ تن بود که همین افزایش تقاضا و کاهش عرضه موجب ایجاد نوسانات خواهد شد. در نهایت میزان ۳۳۰۰ تن ورق با قیمت نهایی ۶۸۳۳۷ ریال به ازای هر کیلوگرم به مرحله معامله رسید. در حال حاضر بازار در ثبات نسبی قرار دارد. شرکت فولاد مبارکه جزء مراکز پیشتاز ایرانی است و حدود نیمی از نیازهای بازار فولادی و صنعت فولاد را تأمین می‌کند.

مواد اولیه، دخالت دلالان، رشد تقاضا و… از جمله عواملی هستند که بر روی نرخ محصولات فولادی تأثیرگذار هستند. رونق ساخت و ساز نیز از سویی بر میزان تقاضا تأثیراتی دارد و در صورت عدم ساخت و ساز بازار داخلی فروش ورق نیز در رکود نسبی به سر خواهد برد.

آیا کاهش نرخ دلار منجر به کاهش قیمت خواهدشد؟

با توجه به جریانات کاهش قیمت دلار، بازار فولاد نیز در جو آرامی به سر می ‌برد. در حال حاضر وضعیت بازار تقریباً آرام است اگرچه فعالان بازار در انتظار کاهش قیمت ها هستند اما تغییرات محسوسی رخ نداده از سوی دیگر بازار مسکن و ساخت و ساز در رکود فرورفته است. افزایش نجومی قیمت ها، کاهش فعالیت های اقتصادی، نوسانات ارزی و… موجب شده اند تا دلالان و سودجویان بازار وارد عمل شوند و همین امر تأثیرات منفی بر قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه نیز خواهد داشت.

تحریم های ثانویه گریبان گیر بازار فولاد

هرچند بازار فولاد در ثبات نسبی و آرامش به سر می برند اما از تأثیر تحریم های ثانویه علیه ایران نمی توان چشم پوشی کرد و قطعاً قیمت تولیدکنندگان فولاد ایرانی نیز به صورت کاملاً رقابتی اعلام خواهند شد. با توجه به تمهیدات اخیر و برداشتن سقف رقابت و رفع محدودیت قیمت‌گذاری ها تقریباً قیمت بازار آزاد و بورس کالا به هم نزدیک تر و تعادلی میان عرضه و تقاضا برقرار شده است. متعادل بودن این نسبت موجب ثبات بازار می گردد. البته رکود فصلی را نمی توان نادیده گرفت اما امید است بازار در وضعیت مطلوب و آرام باقی بماند.

تماس بگیرید