تلفن دفتر فروش 35155-031

031-33332323

پرچم انگلیسپرچم ایران

شرکت فولاد ناب تبریز

کارخانه فولاد ناب تبریز
۴ (۸۰%) ۲ votes

مجتمع نورد ناب آذربایجان

شرکت فولاد ناب تبریز در سال ۱۳۸۲ با مشارکت بخش های خصوصی دو کشور ایران و ترکیه با مدیریت کریم رحیمی به ثبت رسید. یک سال بعد از ثبت مجموعه، یعنی در سال ۱۳۸۳ زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع برای عملیات اجرایی واقع در شهرک صنعتی شهید سلیمی، کیلومتر ۳۵ جاده آذرشهر در نظر گرفته شد. بعد از وارد کردن ماشین آلات و تجهیزات مربوط به خط تولید، در سال ۱۳۸۴ اولین خط آزمایشی و تولید محصولات فولادی شرکت ناب تبریز آغاز شد.

امروزه مجموعه فولاد ناب تبریز دارای ۴۶۵۰۰ متر مربع فضای سر پوشیده شامل بخش های اداری، کارگاه ابزار آلات، انبار، بخش تولید، بخش های اداری و… می باشد. خطوط تولید مجموعه در دو فاز یک و دو با بهره گیری از تجهیزات روز و به کمک ۴۰۰ نفر پرسنل در دو شیفت کاری در زمینه تولید انواع مقاطع ساختمانی چون نبشی، ناودانی و تیرآهن در حال فعالیت است.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت فولاد ناب تبریز

محصولات تولیدی شرکت فولاد تبریز

خطور نورد شرکت فولاد ناب تبریز به صورت کاملا اتوماتیک بوده و شامل هفت استند پیش نورد و شش استند نهایی می باشد. تمام مکانیزم به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. مواد اولیه شامل بیلت های ۱۲۵ و ۱۵۰ میلی متری می باشد که پس از بررسی کیفیت به خطوط تولید منتقل شده. محصولات تولیدی از خطوط تولید با سرعتی حدود دو و نیم تا سه متر بر ثانیه به سمت بسترهای خنک کننده هدایت می شوند ناظرین و مهندسان کنترل کیفیت بر تمام این پروسه نظارت دارند. شرکت فولاد ناب تبریز تولید کننده نبشی های بال مساوی، ناودانی و تیر آهن هایی به طول ۱ الی ۱۲ متر است.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آذربایجان میانه

محصولات شرکت فولاد ناب در تبریز

معرفی سه محصول برتر شرکت فولاد ناب تبریز

این مجموعه تولید کننده انواع مقاطع فولادی ساختمانی با ظرفیت تولید ۳۶۰ هزار تن در سال می باشد. از جمله محصولات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نبشی های ۳۰ الی ۱۲۰ میلی متر
  • ناودانی ۸۰ الی ۱۶۰ میلی متر
  • تیر آهن های ۱۲۰ الی ۱۶۰ میلی متر به طول ۱ تا ۱۲ متر

ناودانی فولاد تبریز به صورت بال شیب دار در سایزهای متنوعی تولید می گردد. روند تولید محصولات مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی بوده. ناودانی های سنگین مطابق با استانداردهای اروپایی DIN EN 1026-1:2009 و محصولات سبک بر اساس استاندارد روسی GOST 8240:1997 به مرحله تولید می رسند.

تیرآهن های سنگین مجموعه مطابق با استاندارد ۱۷۹۱ ایران به صورت بال های پهن و محصولات سبک بر اساس استاندارد ملی ۱۶۳۴۸در سایزهای متنوعی تولید و سپس توسط کارشناسان فنی مورد ارزیابی قرار گرفته و جهت عرضه به انبار انتقال داده می شوند.

نبشی های تولید شده مجموعه به صورت بال مساوی و سبک در سایزهای متنوع مطابق با استانداردهای ملی ۱۳۹۶۸-۱، استاندارد ۸۵۱۰ کشور روسیه ۸۵۰ و استاندارد اروپایی ۱۰۰۵۶-۱  از خط تولید خارج می شوند. تمام ویژگی های محصولات از جمله ابعاد، ضخامت، روش تولید، تلرانس و کیفیت بر اساس استانداردهای مربوطه صورت می گیرد.

مجموعه فولاد ناب در تبریز

همان طور که ذکر شد مقاطع نبشی، ناودانی و تیر آهن شرکت فولاد ناب تبریز بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تولید و اندازه آن به درخواست مشتریان مجموعه قابل سفارش است. این مجموعه علاوه بر تامین نیازهای داخلی کشور در زمینه صادرات محصولات تولیدی خود به کشورهای همسایه نیز فعالیت دارد. در حال حاضر این مجموعه بازار کشورهای ترکمنستان، ارمنستان، عراق و افغانستان را هدف صادراتی خود قرار داده است.

حتما بخوانید :   شرکت صبا فولاد زاگرس

بخش کنترل کیفی مجموعه

کارخانه شامل بخشی به عنوان کنترل کیفی محصولات است. متخصصین این بخش وظیفه کنترل کیفیت مواد اولیه و محصولاتی که از خطوط تولید خارج می شوند را بر عهده دارند. آنالیزهای شیمیایی، بررسی خواص مکانیکی محصولات، تایید کیفیت محصولات و عملیات متالوگرافی در آزمایشگاه های مربوطه انجام می گیرد. این بخش درارای گواهی نامه ISO 17025 سازمان ملی و در زمره برترین آزمایشگاه های کشور می باشد. دستگاه های این بخش ساخت کشورهای ایران، ترکیه، آلمان و انگلستان است.

خط مشی و چشم انداز فولاد ناب تبریز

مجموعه فولاد تبریز یکی از تولید کنندگان برتر کشور و پیشرو در زمینه اقصاد است به طوری که تاکنون توانسته زمینه اشتغال صدها نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم سازد. مجموعه تولید محصولات مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی، بهینه سازی مصرف انرژی در خطوط تولید، رضایت مندی مشتریان و توسعه و ارتقاء مهارت کارکنان را در راس امور خود قرار داده است.

این مقاله تنها بخشی از تاریخچه و فعالیت های شرکت فولاد ناب تبریز است. شما می توانید با اطلاعات و نظرات سازنده خود ما را در جهت تکمیل این مقاله یاری فرمائید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
شرکت فولاد ناب تبریز
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *