قیمت نبشی نیشابور

قیمت نبشی نیشابور

جهش قیمت نبشی نیشابور در اثر نوسانات قیمت سکه و دلار در دو روزه اخیر

طی هفته جاری شاهد افزایش جهشی مجدد قیمت سکه و دلار بوده ایم که در نتیجه این رشد تصاعدی قیمت محصولات فولادی نیز افزایش یافته است. از نظر برخی از فعالان بازار دلیل جهش قیمت سکه و دلار طی روزهای اخیر در نتیجه احتمال جنگ میان آمریکا با روسیه در سوریه است. در این میان قیمت نبشی نیشابور طی روزهای گذشته تاکنون به میزان ۳۰۰ تومان افزایش داشته و شاخص متوسط ۴۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو در بازار فولاد رسیده است.

ردیفسایز نبشی(cm)طول شاخه(m)واحدآنالیزمحل تحویلقیمت
۱۶دلخواهکیلوگرمst37انبار اصفهان۴۹۰۰
۲۸دلخواهکیلوگرمst37انبار اصفهان۴۹۰۰
۳۱۰دلخواهکیلوگرمst37انبار اصفهان۴۹۰۰
۴۱۲دلخواهکیلوگرمst37انبار اصفهان۴۹۰۰
ردیفسایز نبشی(cm)طول شاخه(m)واحدوزنآنالیزمحل تحویلقیمت
۱۳۶کیلوگرم۸st37انبار اصفهان۴۶۷۰
۲۴۶کیلوگرم۱۱st37انبار اصفهان۴۶۷۰
۳۴۶کیلوگرم۱۵st37انبار اصفهان۴۶۷۰
۴۵۶کیلوگرم۱۵st37انبار اصفهان۴۴۸۰
۵۵۶کیلوگرم۱۸st37انبار اصفهان۴۴۸۰
۶۵۶کیلوگرم۲۳st37انبار اصفهان۴۴۸۰
۷۶۶کیلوگرم۲۷st37انبار اصفهان۴۵۳۰
۸۶۶کیلوگرم۳۳st37انبار اصفهان۴۵۳۰
۹۸۶کیلوگرم۵۲st37انبار اصفهان۴۵۵۰
۱۰۸۶کیلوگرم۵۸st37انبار اصفهان۴۵۵۰
۱۱۱۰۶کیلوگرم۹۰st37انبار اصفهان۴۴۵۰
۱۲۱۲۶کیلوگرم۱۲۰st37انبار اصفهانتماس بگیرید
۱۳۱۲۶کیلوگرم۱۳۰st37انبار اصفهانتماس بگیرید
۱۴۱۵۶کیلوگرم۱۷۰st37انبار اصفهانتماس بگیرید
ردیفسایز نبشی (cm)ضخامتوزنطول شاخه(m)واحدمحل تحویلقیمت
۱۱۰۱۰۸۹۶کیلوگرمکارخانه ابهر۴۴۰۰
۲۱۲۱۲۱۲۳۶کیلوگرمکارخانه ابهرتماس بگیرید
۳۱۰۱۰۱۷۷۱۲کیلوگرمکارخانه ابهرتماس بگیرید
۴۱۲۱۲۲۴۵۱۲کیلوگرمکارخانه ابهرتماس بگیرید
ردیفسایز نبشی (cm)ضخامتوزنطول شاخه(m)واحدمحل تحویلقیمت
۱۴۲.۵۱۴۶کیلوگرمکارخانه۴۶۵۰
۲۴۳۱۱۶کیلوگرمکارخانه۴۵۰۰
۳۴۴۱۴۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۴۵۴۱۸۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۵۵۵۲۲۶کیلوگرمکارخانه۴۳۵۰
۶۶۴۲۲۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۷۶۶۳۴۶کیلوگرمکارخانه۴۳۵۰
۸۸۸۵۷۶کیلوگرمکارخانه۴۳۰۰
۹۱۰۱۰۹۰۶کیلوگرمکارخانه۴۳۰۰
۱۰۱۲۱۲۱۲۹۶کیلوگرمکارخانه۴۳۰۰
۱۱۱۰۱۰۱۸۰۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۲۱۲۱۲۲۶۰۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۳۱۳۱۲۲۸۳۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۴۱۳۱۳۳۰۴۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۵۱۴۱۲۳۰۵۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۶۱۴۱۴۳۵۲۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۷۱۵۱۵۴۰۵۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۸۱۶۱۴۴۱۸۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۱۹۱۶۱۶۴۶۱۱۲کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
ردیفسایز نبشی (cm)ضخامتوزنطول شاخه(m)واحدمحل تحویلقیمت
۱۴۳سبک۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۲۴۴سنگین۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۳۵۳/۵سبک۶کیلوگرمکارخانه۴۴۵۰
۴۵۴/۵متوسط۶کیلوگرمکارخانه۴۴۵۰
۵۵۵سنگین۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۶۶۴سبک۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۷۶۵متوسط۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
۸۶۶سنگین۶کیلوگرمکارخانهتماس بگیرید

به دلیل شرایط ملتهب موجود در بازار فولاد که ناشی از نوسانات ارزی و قیمت سکه می باشد به همکاران عزیز در این حوزه پیشنهاد می شود که به دور از هرگونه هیجان و با دقت کافی تحولات بازار منطقه و نوسانات قیمت محصولات فولادی را رصد نموده و سپس در صورت نیاز واقعی خرید نمایید.

در حالی که مجددا نوسانات ارزی طی دو روزه اخیر به سفته بازی ها و شیطنت های برخی سودجویان نسبت داده می شود بهتر است این گونه هیجانات کاذب را در بازار فولاد مد نظر قرار داده و گول این جوسازی های مقطعی را نخورید. در این میان بهتر است تا فعالان بازار موجودی های انبار را مطابق با خروجی های خود تنظیم کرده و از انباشته کردن محصولات فولادی مازاد بر مصرف طی این مدت خودداری نمایند.ز یرا خطر رسوب کالا و ماندن آنها بر روی دست انبارداران وجود خواهد داشت.

شرایط کنونی بازار فولاد و جوسازی های موجود برای افزایش قیمت نبشی نیشابور و سایر محصولات فولادی همانند ماه گذشته خالی از منطق بوده و به دنبال هیجانات ایجاد شده از روند صعودی قیمت ارز، سایر قیمت ها نیز به شکل حباب گونه افزایش یافته و بعد از مدتی حباب این قیمت ها تخلیه شده و مجددا تغییر جهت خواهد داد و آرامش مجددا به بازار فولاد خواهد گشت.

تقاضای واقعی تعیین کننده قیمت نبشی نیشابور در بازار فولاد

طبق روال همیشگی بازار، تعیین کننده اصلی برای قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت نبشی نیشابور عامل تقاضا بوده و به دلیل آنکه همیشه و در همه جا حق با مشتری می باشد، پس بهتر است به جای انکه مصرف کننده اجازه دهد تا عرضه کننده در قیمت گذاری تصمیم گیری نماید بایستی مصرف کننده و مشتری خود در راس امور قرار گرفته و با تعقل و دور اندیشی فرمان بازار را در دست گیرد و آن را به درستی هدایت نماید.

در حال حاضر با وجود نقصان های موجود در بستر عرضه های بورس به مصرف کننده نهایی و تکمیل نشدن این حفره در بورس کالا توسط مسئولان ذیربط در وزارت صمت، برخی رسانه های مخالف با مصوبه تنظیم بازار فولاد که تاکنون با هجمه های متعدد به این مصوبه سعی در حذف آن داشته اند.

اکنون باز هم با شایعه پراکنی و سم پاشی بر علیه این سناریو در صدد ایجاد التهاب مجدد بر بازار فولاد بوده اند و با راه اندازی مجدد سفته بازی در بازار فولاد سبب افزایش قیمت نبشی نیشابور و سایر محصولات فولادی در هفته جاری گردیده اند. بازار فولاد مدتهاست که تجربه این گونه سیاست های شایعه سازی را به خود دیده و این روند سبب ایجاد التهاب در بازار فولاد شده است.

قیمت نبشی نیشابور

تقاضای کاذب مجددا بازار فولاد را ملتهب و آشفته نمود

به دلیل جوسازی های موجود در بازار فولاد بهتر است همکاران عزیز در بازار فولاد تا حد ممکن خود را از این شایعات دور نموده و اخبار بازار فولاد را در کانال های خبری رسمی پیگیری نمایند. آخرین روزهای هفته گذشته قیمت نبشی نیشابور شاهد افزایش متوسط ۱۵۰ تومانی این کالا نسبت به قیمت قبلی آن به میزان ۴۱۵۰ تومان در بازار داخلی بوده است.

با ورود به هفته جاری قیمت نبشی نیشابور به قیمت ۴۴۵۰ تومان رسیده است. در مجموع طی چند روز اخیر قیمت نبشی نیشابور به میزان ۳۰۰ تومان افزایش داشته است. دامنه قیمت ها اکنون ازکانال ۴۰۰۰ تومان گذشته و در محدوده ی ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان قرار گرفته است.

جوسازی های اخیر در بازار فولاد را می توان ناشی از عوامل متعددی چون فقدان بستر سازی های مناسب جهت معاملات بورس برای مصرف کننده نهایی با قیمت های تعزیراتی، تاخیر در عرضه کالاهای تعزیراتی به بازار فروش و تشنه شدن تقاضا برای عرضه این محصولات، شایعه سازی ها در بازار فولاد و ایجاد تقاضای کاذب پیرو این شایعات در بازار فولاد و خبر استیضاح وزیر صمت دانست که سبب افزایش قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت نبشی نیشابور در چند روزه اخیر گردیده است.

مخالفت وزارت صمت در برابر توقف فعالیت بورس کالا تا آزاد شدن قیمتها

طی روزهای اخیر افزایش قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت نبشی نیشابور همزمان با مازاد تولید محصولات فولادی در کشور بوده است و علاوه بر آن وجود تحریم ها از سوی آمریکا و کاهش صادرات این محصولات همه با هم سبب افزایش التهاب بر بازار فولادی گردیده است.

در این میان به دلیل وجود ابهام شدید و عدم اطمینان به وضعیت موجود، تقاضای کاذب در بین خریدان مجددا افزایش یافته و عمدتا زمینه ساز ایجاد سودجویی ها و سفته بازی ها در بازارفولادی گردیده است. طی روزهای گذشته از سوی شورای عالی بورس خبری مبنی بر توقف معاملات بورس کالا تا آزاد شدن قیمت ها بر مبنای دلار بازار ثانویه صادر گردید.

البته در مدت کوتاهی بعد از انتشار این خبر وزارت صمت با مخالفت شدید نسبت به آن، دستور انجام معاملات بورس با دلار ۴۲۰۰ تومانی را صادر نمود. این در حالی است که محصولات استراتژیک مانند پتروشیمی و فولاد، مواد اولیه مورد نیاز خود را با دلار بازار آزاد تهیه می نمایند و با فروش این محصولات با دلار رسمی دولتی چیزی جز ضرر عاید این دسته از تولید کنندگان نخواهد گردید.

در نهایت ادامه این روند سبب کاهش ظرفیت تولید برای این دسته از تولید کنندگان خواهد شد و سود عظیمی نصیب عده ای خاص خواهد گردید.

آلوده شدن فضای بازار توسط دلالان و محتکران برای تخریب فولادسازان بزرگ

در این میان عده ای خاص همواره برای سود جویی های خود انگشت اتهامات را به سمت فولادسازان بزرگ نشانه رفته اند. از سویی دیگر آنها بورس کالا را نیز از این اتهامات در امان نداشته و با هجمه های رسانه ای سعی در آلوده نمودن فضای بازارفولاد داشته اند.

این دسته از دلالان و محتکران در حالی که حجم عظیمی از کالاهای عرضه شده در بورس را با قیمت پایین خریداری و احتکار نموده اند، هر روز با ایجاد شایعه سازی سعی در تخریب فولادسازان بزرگ با بهانه سازی عرضه های قطره چکانی از سوی کارخانجات تولید کننده مواد اولیه داشته اند. از سویی دیگر با سواستفاده از عرضه های بورس حمایت از تولید داخلی را مورد بهانه خود قرار داده و به مخالفت با تعیین قیمت محصولات فولادی مانند قیمت نبشی نیشابور بر اساس دلار بازار آزاد برخاسته اند.

این دسته از اغتشاشات در جوساز های اخیر نشان از جریان های عظیم سیاسی در کشور دارد که این جریان ها با روند توسعه اقتصادی کشور مخالف می باشند. در حالی که محصولات فولادی و پتروشیمی به عنوان کالاهای استراتژیک در یک کشور محسوب می شوند اما این جریان های سیاسی در حال حاضر تمایلی به ادامه کار این کالاها در کشور نداشته و متاسفانه می خواهند کشور در زمینه تولید این محصولات وابسته به کشورهای دیگر باشد زیرا این دسته از افراد فقط به دنبال منفعت طلبی های خود بوده و منافع ملی برایشان هیچ اهمیتی ندارد.

نبشی نیشابور

شرکت فولاد مبارکه بازیچه جریانات آلوده سیاسی در کشور

فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات فولادی که ارزش تولیدات آن سالیانه به میزان ۳ و نیم میلیارد دلار می باشد تقریبا به عنوان شرکت تولیدی بدون رقیب در کشور می باشد که هیچ کدام از شرکت ها در کشور ارزش تولیداتشان در این سطح برآورد نشده است.

در این میان بیشترین فشارهای سیاسی و جو سازی ها تاکنون بر علیه شرکت فولاد مبارکه بوده و این در حالی است که این شرکت به عنوان یک بنگاه تولیدی سود آور از بعد از انقلاب اسلامی در حال فعالیت بوده و کالای استراتژیک در کشور را تولید می نماید و بیش از ۱۵۰ صنعت همانند لوازم خانگی تا خودروسازی و غیره به محصولات آن وابسته می باشند.
البته در این میان معضلات وارداتی را نیز نبایستی فراموش نمود که آنها نیز بر این شرکت فشار زیادی را تاکنون وارد آورده اند و سبب ایجاد مشکلاتی برای آن گردیده اند.

این در حالی است که شرکتی مانند فولاد خوزستان که قبل از فولاد مبارکه و پیش از انقلاب اسلامی ایران تاسیس گردید و همچنان خام فروشی می نماید از سوی هیچ جریانی مورد اعتراض واقع نشده است.

بررسی دلایل نشانه رفتن فولاد مبارکه توسط جریانات سیاسی در کشور

شاید یکی از دلایل مهم در نشانه گرفتن فولاد مبارکه طی این جریان های سیاسی صادرات فولاد شمش خوزستان به سایر کشورها باشد و از آنجا که میزان استفاده از شمش در بازارهای جهانی پایین بوده و در عین حال سود مربوط به بخش نورد و تبدیل ان به محصولات فولادی همراه با ارزش افزوده بیشتر بوده و سبب نگرانی این جریان های سیاسی گردیده و به همین دلیل با شایعه سازی سعی در تضعیف این واحد تولیدی با اتهامات وارده به ان را خواهند داشت.

این جریان های سیاسی شامل شورای رقابت تا وزارت صمت می باشد که با این واحد تولیدی عملا به دشمنی اشکار می پردازند و بر روی آن فشارهای زیادی را وارد می کنند. این در حالی است که وزارت صمت قیمت محصولات فولادی و پتروشیمی در عرضه های بورس و حتی نرخ تبدیل ارز صادراتی آنها را در حد دلار ۴۲۰۰ تومانی تعیین نموده و سبب گردیده تا ایندسته از بنگاه های اقتصادی عملا با کاهش سودآوری مواجه شده و ادامه روند تولیدی برای آنها مفهوم اقتصادی در بر نداشته باشد.

در این میان محتکری که از آن به عنوان سلطان فولاد با نام مستعار کاف یاد می شود از عوامل اجرایی این جریان سیاسی در بخش های کلان بالادستی بوده و این دسته از افراد به بهانه تولید و به عنوان تولید کننده نما، با قیمت ارزان از بورس خرید کرده و با تبدیل نقدینگی خود به اهن آلات انها را احتکار نموده و یا به سبب سودجویی بیشتر آن ها را صادرات می نمایند. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت ست که اسامی این افراد توسط وزارت اطلاعات در سایت ها منتشر گردیده است.

وزارت صمت بر علیه تولیدکنندگان کالاهای استراتژیک شمشیر از رو بسته است

از نظر برخی از فعالان بازار وزارت صمت و وزیر فعلی منصوب برای این وزارتخانه که حتی یک بنگاه تولیدی کوچک را نیز تاکنون اداره ننموده است، یک وزارتخانه ضد تولید بوده و با سیاست های ضد تولیدی خود عملا سبب ایجاد فشارهای شدید بر حوزه بازار فولاد تاکنون گردیده است.

این درحالی است که وزیر صمت سرمایه ۲۰۰ هزار نفر سهامدار فولاد مبارکه را نصیب عده ای دلال نموده است که در این میان گروهی از سهامداران در پی نامه ای اعتراض آمیز از وزیر صمت خواسته اند که از واریز سود سهام آنها به جیب عده ای دلال خود داری نموده و دست خود را از جیب آنها در بیاورد.

از سویی دیگر در حالی که بورس کالا به عنوان نهادی شفاف و نظامند می باشد که بر طبق دستورالعمل ها و اطلاعات صادره از سوی وزارت صمت فعالیت می نماید، از سوی این جریان های سیاسی به شدت تحت فشار قرار گرفته و اتهامات زیادی بر آن وارد گردیده است.

از سویی دیگر وقتی وزارت صمت عرضه محصولات فولادی در بورس کالا را با دلار ۴۲۰۰ تومانی مصوب نموده و در حالی که دلار در بازار آزاد بیش از ده هزار تومان می باشد، این روند فقط به معنای ایجاد رانت، تشویق دلالی و احتکار و فسادهای اقتصادی ناشی از آنها بوده که در نهایت عملا بنگاههای تولیدی همچون فولاد مبارکه را بر زمین خواهد زد و به ورطه نابودی خواهد کشاند.

قیمت نبشی نیشابور امروز

راه حل نجات بازار فولاد عمل به مکانیزم های بورس کالا است

تنها راه حل نجات قیمت محصولات فولادی استفاده از بورس به عنوان نهادی شفاف و نظام مند بوده که می تواند نقش بزرگی را در تنظیم بازار و متعادل نمودن قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت نبشی نیشابور داشته باشد.

اما متاسفانه در این میان جریان های سیاسی ضد توسعه اقتصادی و رانت خوران با ایجاد شفاف سازی در بورس به مخالفت برخاسته اند؛ زیرا این روند به نفع آنها نبوده و منافع آنها را به خطر خواهد انداخت. به همین دلیل بورس کالا را با انواع تهمت نشانه رفته و با مطرح ساختن تقاضاهای غیر منطقی سعی در تضعیف این نهاد دارند.

دولت بایستی به این نکته توجه کند که تنها راه تنظیم مجدد بازار فولاد و متعادل نمودن قیمت محصولات فولادی این است که از مکانیزم های بورس کالا و تنظیم قیمت محصولات فولادی مانند قیمت نبشی نیشابور بر اساس قیمت های بازار آزاد تبعیت نماید.

تماس بگیرید