گروه صنعتی پرشین فولاد آریا

کارخانه آهن پرشین فولاد
گروه صنعتی پرشین فولاد آریاReviewed by نویسنده مرکز آهن on Nov 14Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

مجموعه پرشین فولاد ابهر

مجموعه پرشین فولاد آریا در سال ۱۳۶۵ در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در زمینه تولید انواع بیلت، تیرآهن، نبشی، ناودانی، ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق روغنی و میلگرد به مدیریت آقای آیدین فتحی با در نظر گرفتن سه طرح توسعه شامل خط تولید آهن اسفنجی، تولید تیرآهن، ذوب و ریخته گری تاسیس شد. این مجموعه ۲۰ سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۵ تولیدات اصلی خود  شامل میلگردهای گرید A3 ،A2 ،A1 و A4 با ظرفیت تولید سالیانه ۵۰۰ هزار تن فعالیت اصلی خود را آغاز کرد.

فولاد و فرآورده های فولادی تاثیر بسیار ویژه ای در توسعه اقتصادی هر کشوری دارند از همین رو مجموعه پرشین فولاد آریا با عرضه محصولات فولادی خود در بازار داخلی و خارجی تمرکز خود را بر بهبود وضعیت و افزایش معاملات بین کشوری و رفع نیازهای بازار فولاد داخل و خارج قرار داده است.

مجمعه صنعتی فولاد پرشین آریا

محصولات پرشین فولاد آریا

مجتمع پرشین فولاد آریا تولید کننده انواع میلگرد ساده گرید A1 و میلگردهای آجدار گرید A3، A2 و  A4 می باشد. میلگردهای این مجموعه اغلب برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. میلگرد A1 با میزان تنش ۲۳۰۰ کیلوگرم و تنش گسیختگی ۳۸۰۰ یکی از انواع میلگردهای نرم این مجموعه با درصد کربن پایین تر و تغییر شکل ۲۵ درصدی برای مصارفی که نرمی میلگرد و جوش آن حائز اهمیت است کاربرد دارد. این میلگرد صاف و بدون آج به دلیل ماهیت و ترکیبلات شیمایی خود برای مواردی چون آهنگری بسیار مناسب است. عملیات جوشکاری روی آن هیچ گونه محدودیتی ندارد و به عنوان میلگرد داکتیل شناخته می شود.

حتما بخوانید :   کارخانه فولاد شمس تهران

اما میلگرد گرید A2 پرشین فولاد به دلیل وجود درصد کربن بالاتر در ترکیبات شیمایی خود کمی مقاوم تر از گرید A1 است. دارای تنش جاری ۳۰۰۰، مقاومت ۵۰۰۰ و ۱۹ درصد تغییر شکل، نیمه خشک و کمی ترد است به همین دلیل بهتر است برای مصارفی که تغییر شکل محصول اهمیت دارد مورد استفاده قرار نگیرد چون احتمال شکنندگی در آن وجود دارد. گرید A2 شرکت پرشین فولاد اغلب برای مصارف ساختمانی و خاموت زنی کاربرد دارد. توصیه می کنیم تا حد امکان روی آن جوشکاری انجام نشود. این میلگرد با چشم قابل شناسایی است چون دارای آج های فنری شکل روی سطح شاخه است.

مقاوم ترین محصول کارخانه پرشین فولاد ابهر

هر چه گرید محصول بالاتر می رود درصد کربن در ترکیبات شیمایی نیز افزایش می یابد به همین دلیل میزان خشکی، استحکام، تنش جاری و مقاومت نیز بالاتر می رود. گرید A3 پرشین فولاد آریا با تنش گسیختگی ۴۰۰۰ و مقاومت ۶۰۰۰ در زمره میلگردهای مسحکم و پر طرفدار برای مصارف ساختمانی قرار دارد. به دلیل سختی میزان تغییر پذیری آن نسبت به دو گرید قبلی پایین تر و ۱۴ درصد می باشد بنابراین در مصارفی چون آهنگری، تغییر شکل یا زاویه سازی تند هیچ کاربردی ندارد.

در صورتی که به دنبال میلگردی برای مصارفی چون عملیات سویل ساختمانی و صنعتی هستید، این میلگرد را توصیه می کنیم. بهتر است روی این نوع محصول از پرشین فولاد عملیات جوشکاری انجام نشود. وجود آج های جناغی شکل روی شاخه میلگرد تشخیص محصول با چشم را سهولت بخشیده است. این محصول در سایزهای ۱۰ تا ۲۸ در مرکز آهن موجود است. برای تشخیص محصولات تقلبی از اصل می توانید به علائم حک شده روی محصول دقت کنید. علامت PSG حک شده رو میلگردها نشانگر اصالت آن ها است.

حتما بخوانید :   شرکت نورد گرم سمنان

استانداردهای مجموعه پرشین آریا

تمامی محصولات تولیدی این مجموعه بر اساس استانداردهای روز بوده و سعی بر آن شده که محصولاتی با کیفیت بالا تولید و به بازار  فروش عرضه گردد. از جمله استانداردهایی که در راس امور تولیدات قرار دارد می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

  • ISO 9001-2008
  • ISIRI-3132

کلیه محصولات مورد آزمایش های کشش، فشار و خمش قرار گرفته و  از لحاظ شکل ظاهری، ابعاد و خواص مکانیکی باید با استانداردهای مجموعه منطبق باشند. فولاد آریا ابهر مشتری مداری، توجه به کیفیت محصولات تولیدی، تحویل محصولات راس موعد، اجرای امور با دقت و سرعت، ایمنی و بهداشت کار، کادر فنی مجرب، برگذاری دوره های آموزشی، تجهیزات به روز، دستگاه های مدرن با گواهی نامه کالیبراسیون  و… مواردی هستند که این مجموعه ر ا از رقبای خود متمایز ساخته است.

کنترل کیفی فولاد پرشین آریا

کلیه محصولات تولیدی قبل از انتقال به انبار و عرضه، توسط متخصصان مورد تایید اداره استاندارد، در واحد کنترل کیفی و بازرسانی افراد تحصیل کرده خط تولید مورد ارزیابی و آزمایش قرار می گیرند در صورتی که قطعات با استاندارهای فنی مورد نظر انطباق نداشته باشند جهت رفع نواقص به انبار ضایعات ارجاع داده می شوند محصولات تایید شده پس از بسته بندی و نشانه گذاری به انبار محصول هدایت شده تا در مراحل بعدی بارگیری و روانه بازار شوند.

کارخانه فولاد ابهر

دفتر مرکزی این مجموعه در تهران واقع شده و آدرس کارخانه آهن پرشین فولاد در ۲۰ کیلومتری اتوبان تاکستان – ابهرمی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این مجموعه پرتلاش و اطلاع از آخرین قیمت میلگر پرشین فولاد ابهر با مرکز آهن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید