نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتی

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین
نوسانات قیمت ورق گالوانیزه صادراتیReviewed by Admin on Sep 26Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

شانگهای قیمت ورق گالوانیزه چین را برای ماه سپتامبر افزایش می دهد

لیست قیمت ورق گالوانیزه وارداتی چین توسط شرکت مرکزی آهن و فولاد در ماه سپتامبر  به قیمت ۸۰-۱۰۰ یوان (۱۲ تا ۱۵ دلار) در هر تن افزایش یافت. همانطور که روز سه شنبه ۱۱ اکتبر اعلام شد، این افزایش قیمت برای مفتول سیمی و ورق سیاه با ۸۰ یوان (۱۲ دلار) در هر تن بود و برای ورق گالوانیزه با ۱۰۰ یوان (۱۵ دلار) در هر تن، اعلام گردید.

این قیمت ها برای محموله تحویلی ماه نوامبر برای ورق سیاه Q235 5.5mm به ۳،۳۸۰ یوان (۵۰۳ دلار) در هر تن، ورق گالوانیزه SPCC 1.0mm به قیمت ۴۲۲۰ یوان (۶۲۸ دلار) در هر تن و ورق Q235 14-20mm به ازای ۳،۴۹۰ یوان (۵۲۰ دلار) در هر تن ، اعمال می گردد. تمام قیمت ها بر اساس مبنای کارهای پیشین،و بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده هستند.

در اوایل این هفته،شرکت بائو استیل چین شرقی همچنین لیست قیمت های خود را برای ورق گالوانیزه و سیاه ، ۱۰۰ یوان (۱۵ دلار) برای هر تن در ماه نوامبر افزایش داد. این شرکت فروش محموله ماه نوامبر ورق فولادی CRCC SPCC 1.0mm به قیمت ۴،۷۵۶ یوان (۷۰۸ دلار) در هر تن، به فروش می رساند.

ورق Q235 14-20 میلی متری این شرکت هنوز هم با قیمت ۲،۸۵۰ یوان (۴۲۴ دلار) در هر تن و ورق سیاه درجه QC355 5.5 میلیمتری با ۴،۴۴۲ یوان (۶۰۲ دلار) در هر تن،پس از آخرین قیمت گذاری آنها بدون تغییر قیمت باقی مانده اند. تجدیدنظر قیمتهای بالای کارخانه ها در انتظارات بازار بود. یک شرکت بازرگانی مستقر در شانگهای گفت: ” موضع قویتر و مشاهده بازارهای آتی پس از تعطیلات روز ملی چین، تولیدکنندگان سرسخت را رها کرده است.”

حتما بخوانید :   بورس کالا نیز به صف مخالفان با دستورالعمل تنظیم بازار فولاد پیوست

قیمت های نقطه ای چین برای محصولات تختال فولاد از ابتدای هفته جاری روند صعودی داشته است. به عنوان مثال، قیمت های ورق گالوانیزه چین شرقی تاکنون با ۸۰ تا ۹۰ یوان (۱۲ تا ۱۳ دلار) در هر تن برآورد شده است که تاکنون در این هفته به ۲۸۱۰-۲۸۳۰ یوان (۴۱۸-۴۲۱ دلار) در هر تن برآورد شده است. یکی از توزیع کننده های تختال فولاد در شانگهای گفت: “با توجه به اینکه تقاضای پایین در حال شروع شدن است، انتظار می رود که قیمت ها به طور مداوم افزایش یابد یا حداقل در سطح فعلی برای یک دوره زمانی ثابت بماند.”

قیمت های صادراتی ورق چین با تقویت داخلی افزایش می یابد

قیمت صادراتی چین در طول دو هفته گذشته با تقویت بازار داخلی به دلیل هزینه های بالای مواد خام افزایش یافته است. مقادیر قیمت های پایه صادراتی برای محموله های ماه نوامبر و دسامبر از ورق کرومیوم درجه تجاری در روز چهارشنبه ۱۲ اکتبر به مبلغ ۳۵۵-۳۶۰ دلار در هر تن بود که نسبت به دو هفته پیش تاکنون ۵ دلار برای هر تن افزایش داشته است.

قیمت پایه پیشنهادی صادرات برای محموله های ماه نوامبر و دسامبر برای همان محصول تا ۱۰ دلار در هر تن در مدت مشابه افزایش داشت و به ۳۶۵ تا ۳۶۵ دلار در هر تن رسید. یک مدیر فروش صادراتی مستقر در هانگژو گفت: “افزایش قیمت های صادراتی عمدتا با افزایش قیمت های داخلی به پیش می رود که به دلیل هزینه های بالای مواد خام، از جمله کک و زغال سنگ کک می باشد.

حتما بخوانید :   شرایط حاکم بر بازار فولاد، سناریوی از پیش تعیین‌شده

قیمت جهانی ورق گالوانیزه

در روز چهارشنبه، قیمت ورق گالوانیزه چین در بازار صادراتی با درجه تجاری ۱۴-۲۰ میلیمتر با ۲۶۶۰ تا ۲۶۸۰ یوان (۳۹۶-۳۹۹ دلار) در هر تن برآورد گردید که شامل مالیات بر ارزش افزوده در شانگهای می باشد، درحالیکه ۹۰ تا ۱۱۰ یوان ( ۱۳.۴۰ تا ۱۶.۴۰ دلار) به ازای هر تن ، نسبت به دو هفته گذشته افزایش داشته است. با توجه به منابع بازار، فعالیت تجاری صادرات همچنان آرام است. “سفارشات برای صادرات ورق معمولا در روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه در طول هفته تایید می شود.

این مدیر فروش افزود: ما منتظر می مانیم که شاید تقاضای خریداران در دو روز آینده، و پس از تعطیلات روز ملی چین بهبود یابد. یکی دیگر از معامله گران صادرات مستقر در شانگهای گفت: “با افزایش تقاضا در بازار داخلی و افزایش مستمر در روند بازار آسیا، ما فکر نمی کنیم که پیشنهادات صادراتی بسیار ضعیف باشد و حتی فعالیت تجاری نیز کم باشد.”

سائو پائولو- برزیل مهلت تحقیقات ورق تختال چین را گسترش می دهد

دبیرخانه تجارت خارجی برزیل، Secex، مهلت تصمیم گیری خود در زمینه تحقیقات ضد انحصاری پیرامون واردات تختال فولاد مسطح از چین را افزایش داده است. طبق یک قطعنامه که روز دوشنبه ۱۰ اکتبر در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است، این تحقیق مهلت تعیین شده خود را برای هشت ماه از تاریخ ۲۱ اکتبر افزایش خواهد داد. این تحقیق در دسامبر ۲۰۱۵ به دنبال درخواست گردآو ،تولید کننده فولاد محلی با پشتیبانی شرکت تابعه آرکلور میتال برزیل انجام گرفت. این مورد به واردات تختال فولاد دسته بندی شده تحت کد تعرفه ای ۷۲۲۸۳۰۰۰ می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید