قیمت هر کیلو آهن

قیمت هر کیلو آهن امروز
قیمت هر کیلو آهنReviewed by نویسنده مرکز آهن on Dec 11Rating:
۵ (۱۰۰%) ۴ تعداد رای ها

قیمت خرید هر کیلو آهن امروز

آمار وارقام منتشر شده از وضعیت بازار آهن آلات حاکی از آن است که قیمت روز هر کیلو آهن نرخ ثابتی نداشته و مدام در نوسان است. به عنوان مثال در در ابتدای نیم سال دوم شاهد روند رو به نزول قیمت آهن آلات در بازار داخلی و جهانی بوده ایم این در حالی است که همین آمار  وارقام فعلی که روند نزولی را طی کرده اند نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گران تر شده اند. طی بازه زمانی یک ساله قیمت روز میلگرد در بازار داخلی و بورس به نسبت ۹۲.۵ درصد و قیمت تیر آهن هاش در بازار داخلی به میزان ۶۹.۷ درصد افزایش را تجربه کرده اند. نبود روند ثابت در قیمت گذاری ناشی از سیاست های غلطی است که به صورت آزمون و خطا روی بازار محصولات فولادی تست شده که نتایج منفی آن چیزی جز بروز نوسان و ایجاد جو روانی در پی نخواهد داشت.

قیمت آهن کیلویی

با توجه به پایدار نبودن وضعیت تعیین قیمت هر کیلو آهن در بازار داخلی شرایط به گونه ای نیست که بتوان پیش بینی کاملا دقیقی از قیمت بازار آهن در ماه های آتی به دست آورد. عدم اطمینان به شرایط فعلی و مقطعی بودن تغییرات در قیمت گذاری ها موجب شده جو حاکم کاملا منفی و سراب مانند به نظر برسد. از همین رو پیشنهاد می گردد تصمیم گیری های خود را بر پایه منابع موثق اخبار بازار آهن بنا نهاده و از دنبال کردن شایعات و مواردی که موجب التهاب بازار می گردد، پرهیز نمایید. با توجه به عدم پایداری قیمت های پیشنهادی بهتر است قیمت هر کیلو آهن خام اصفهان علی الخصوص قیمت روز میلگرد در بازار را به صورت لحظه ای دنبال کرد و ضمن آگاهی کامل از وضعیت فعلی بتوان بهترین زمان و بازار هدف برای تامین محصولات فولادی را تشخیص داد.

حتما بخوانید :   4 روش وصله میلگرد در فونداسیون

علت افزایش قیمت آلات چیست؟

سیاست هایی چون  تغییرمیزان عرضه و تقاضای معمول از موارد نامناسبی است که در گذشته شاهد عواقب ناخوشایند آن بوده ایم. میزان مصرف سرانه فولاد همیشه در نیم سال ابتدایی سال به دلایل متعددی از جمله نبود محدودیت های خرید، فصول ساخت و ساز و… به نسبت نیمه دوم سال بالاتر است. بخشی از کاهش سرانه فولادی ایران را می توان این گونه توجیه نمود اما مابقی به حواشی بازار، سیاست های عرضه، شکاف های موجود و تحریم های اعمال شده در باز می گردد. پایین آمدن سرانه مصرف فولاد در بازار داخلی محرکی برای رقابتی شدن بازار محصولات فولادی است چرا که عرضه فولاد همواره صورت می گیرد و خریدار یک سوی معاملات است. تمهیداتی چون برداشتن سقف بورس کالا، عرضه بیش از نیاز بازار، عدم توجه به نیازمندی های بازار و… همگی در قیمت تمام شده هر کیلو آهن تاثیر گذار هستند. از طرفی در صورت متلهب شدن بازار حتی میزان موجودی انبار فولادسازان نیز در قیمت گذاری ها دخیل خواهد شد! چون عرضه کاهش یافته  و با افزایش میزان تقاضا نوسان رخ داده و بازار دچار تزلزل خواهد شد. بزرگ ترین مشکل فعلی بازار داخلی عدم پایداری در قیمت گذاری ها است از طرفی نوسانات ارزی و موج تورم نیز بازار را در بر گرفته و به خودی خود قیمت آهن آلات را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

۲ راه حل کنترل قیمت روز هر کیلو آهن

همان طور که ذکر شد سیاست های غلط جز دامن زدن به التهابات بازار هیچ تاثیر دیگری ندارند. به عنوان مثال سیاست کنترل دستوری نرخ آهن آلات و قیمت هر کیلو آهن در بازار یکی از این موارد است. این بخش نامه به بازار تزریق شده اما به گفته فعالان حوزه فولاد تاکنون پیامدهای جالبی را به همراه نداشته است. این قبیل فعالیت ها یا اعمال محدودیت در عرضه محصولاتی چون میلگرد در بازار داخلی و بورس، اعمال محدودیت بر تولید میلگرد ذوب آهن اصفهان و… باعث بروز خلل در قیمت گذاری و در نهایت ایجاد موج افنجاری می گردد.

حتما بخوانید :   تولید ورق گالوانیزه رنگی کرکره ای سینوسی

فعالان بازار اما راه حل هایی را ارئه کرده اند که باید تحلیل و بررسی شوند تا بتوان از شرایط فعلی گذر نمود. یکی از این راه کارها افزایش حجم عرضه محصولات بود که با برداشتن سقف بورس کالا در حوزه محصولات فولادی پیاده سازی شد. این امر موجب گردید قیمت بورس و بازار واقعی تر به نظر برسد و محصولات به کف قیمت های خود نزدیک تر شوند که با  کاهش نرخ محصولات فولادی مهم بازار علی الخصوص میلگرد نمود کرد. بررسی نمودار قیمت روز هر کیلو آهن از سال گذشته تاکنون نمایانگر عدم پایداری و ناواضح بودن بازار است. طوری که در برخی موارد قیمت آهن کارخانه با قیمت هر کیلو آهن خام در بازار اختلاف فاحشی داشته است.

قیمت خرید هر کیلو آهن

قیمت آهن از کارخانه تا بازار

سیاست همگام سازی نرخ محصولات فولادی از مواردی بوده که موفق عمل کرده و پیش بینی می شود از این طریق بتوان به کنترل بازار و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا اقدام نمود. چرا که کنترل دستوری بازار چیزی جز ایجاد رانت، تقاضای کاذب و  هجوم نقدینگی در پی نخواهد داشت. از طرفی دلالان  و سودجویان در پی یافتن نقطه ای برای انجام مبادلات خود هستند و یک لایه اضافی در پروسه خرید و فروش محسوب می شوند!

از همین رو نزدیک شدن قیمت کالا در بورس و بازار نکته دومی است که باید روی آن مانور داد تا بتوان روند قیمت گذاری ها را اصلاح نمود. تحقق این دو مهم یعنی تعادل در عرضه و فروش و همگام سازی قیمت ها موجب جلوگیری از تقاضاهای کاذب و کنترل بازار خواهد شد. افزایش فزاینده قیمت ها یا اعمال سیاست قیمت اجباری چیزی جز تحت فشار قرار دادن مصرف کنندگان در پی نخواهد داشت.

حتما بخوانید :   مقایسه سازه های فولادی و بتنی در برابر زلزله

عرضه های نامناسب و غیر منطقی در بازار بورس کالا نیز جز دامن زدن به هیجانات بازار هیچ مزیتی ندارد. کاهش موجودی انبارها موجب تشنه شدن بازار و افزایش موجودی نیز موجب اشباع آن خواهد شد در نتیجه حفظ تعادل در میزان عرضه  وتقاضا مطلوب ترین سیاست در ثبات قیمت هر کیلو آهن خواهد بود. امید است تنش های فعلی از حوزه فولاد کنار رفته و بازاریان در شفافیت کامل به مبادلات خود ادامه دهند. برای اطلاع از قیمت لحظه ای آهن آلاتی چون میلگرد ذوب آهن اصفهان در بازار داخلی و بورس می توانید با کارشناسان مرکز آهن تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید