احتمال افزایش قیمت محصولات فولادی در اروپا به دلیل افزایش تقاضا در این کشور

وزن مخصوص ورق گالوانیزه
احتمال افزایش قیمت محصولات فولادی در اروپا به دلیل افزایش تقاضا در این کشورReviewed by Admin on Oct 2Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

بررسی لیست قیمت ورق گالوانیزه در گوشه و کنار جهان

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی سی آی اس در روزهای اخیر ۶۰۵ دلار به ازای هر تن فوب اعلام گردیده است و نسبت به ماه قبل به میزان ۱۰ دلار کاهش داشته است. قیمت ورق گالوانیزه چین نیز ۶۱۰ تن به ازای هر تن فوب ثبت شده که نسبت به ماه گذشته به میزان ۵ دلار کاهش داشته است. قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا طی هفته جاری روند باثباتی را داشته است. البته از نظر فعالان بازار طی روزهای آتی قیمت این محصول روند افزایشی را در پیش خواهد گرفت.

در این میان خریدارا ن ترجیح می دهند که هر روز بازار را رصد کرده و تا بهبود وضعیت و کاهش قیمت ها از انجام معاملات خودداری نمایند. البته با توجه به افزایش سطح تقاضا برای ورق گالوانیزه در اروپا، تولید کنندگان قادر به افزایش بیشتر لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه می باشند. در حالی که با تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا، سطح واردات به اروپا کاهش یافته و این روند به افزایش قدرت مانور فولاد سازان دامن زده است. تعیین قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی اروپا به میزان زیادی تحت تاثیر تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا بوده و در حال حاضر افزایش قیمت ها مشخص نیست دقیقا در چه زمانی رخ دهد.

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۳۰ تا ۶۴۰ یورو به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت قبلی ثبات داشته است. شاخص هفتگی قیمت ورق گالوانیزه وارداتی نسبت به جنوب اروپا به میزان ۶۲۰ تا ۶۳۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۶۱۰ تا ۶۱۵ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت پیشنهادی ورق صادراتی چین هفته گذشته در ثبات بوده و به میزان ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار هر تن فوب ثبت شده است. احتمالا در نوامبر و دسامبر قیمت ها نزولی می شود چون ساخت و ساز در مناطق شمالی چین کم می شود. در هفته گذشته قیمت صادراتی سی آی اس با ۵ دلار کاهش نسبت به قیمت قبلی به قیمت ۵۳۲ دلار به ازای هر تن فوب رسیده است.

حتما بخوانید :   آیا قیمت آهن آلات تحت تاثیر ضعف اقتصادی کاهش یافته است؟

قیمت ورق گالوانیزه در بورس

کاهش تقاضا برای بیلت در بازار داخلی ترکیه و افت قیمت این محصول

میزان تقاضا برای بیلت در ترکیه کاهش یافته است به همین دلیل قیمت بیلت در بازار داخلی و صادراتی ترکیه به شدت کاهش داشته است. با بالا رفتن قیمت بیلت سی آی اس، قیمت های وارداتی در این کشور افزایش داشته است. متوسط قیمت وارداتی بیلت سی آی اس از ۴۸۵ تا ۴۹۵ دلار به ازای هر تن به میزان ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار هر تن سی اف آر رسیده است. با توجه به کاهش موجودی ها تولید کنندگان سی آی اس پیشنهادات قیمتی خود را افزایش داد ه اند. بیلت صادراتی ترکیه از قیمت ۴۹۵ دلار به قیمت ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار به ازای هر تن فوب رسیده است. قیمت هفته قبلی بیلت در بازار داخلی ترکیه به میزان ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است و قیمت فعلی آن به میزان ۴۸۳ تا ۴۹۰ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه، روند کاهشی داشته است.

بیلت صادراتی چین ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار هر تن فوب می باشد که افت جزیی داشته است. افت تقاضا در سی آی اس قیمت بیلت را در بازار داخلی ارزان تر کرده و از ۵۹۸ دلار به ۵۸۸ دلار هر تن درب کارخانه رسیده است. بازار سنگ آهن وارداتی چین با نزدیکی به ایام تعطیلات رسمی روز ملی چین در هفته اول اکتبر با کمبود تقاضا مواجه شود. هر ساله با نزدیک شدن به این ایام کارخانجات تولید کننده فولاد در چین ترجیح می دهند تا مواد اولیه مورد نیاز خود را خریداری ننمایند. پیش بینی می شود بازار داخلی چین بعد از گذشت ایام تعطیلات رو به بهبود باشد. از همین رو خرید کردن سنگ آهن و ذخیره آن در حال حاضر عاقلانه و منطقی به نظر نمی رسد.

حتما بخوانید :   کاهش قیمت ورق گالوانیزه با ورود دلار به کانال 14هزار تومان

بررسی روند تغییر قیمت میلگرد و مفتول در گوشه و کنار جهان

طی هفته گذشته قیمت میلگرد صادراتی سی آی اس در حالت ساکت و غیر فعال بود و قیمت ۵۲۰ دلار هر تن فوب برای این محصول ثبت گردید. به طور کلی تولید کنندگان بیشترین توجه خود را به بازار داخلی معطوف نموده بودند، زیرا تقاضا در بازار داخلی به خصوص در روسیه سطح بالاتری نسبت به بازار صادراتی داشته است. قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه به میزان ۵۱۶ تا ۵۲۵ دلار به ازای هر تن درب کارخانه اعلام شده بود و البته با کاهش ارزش لیر نسبت به دلار قیمت های دلاری تا ۳ دلار کاهش یافتند. میلگرد صادراتی ترکیه نیز با قیمت ۵۰۳ دلار به ازای هر تن فوب روند باثباتی را داشته است. قیمت میلگرد صادراتی چین نسبت به قیمت قبلی ۳ دلار کاهش یافته و به میزان ۵۶۸ دلار به ازای هر تن فوب رسیده است. در بازار داخلی چین قیمت میلگرد ۶۳۱ تا ۶۶۸ دلار هر تن درب کارخانه می باشد.

قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا دارای روند باثباتی است. این در حالی است که با افت قیمت قراضه در این کشور قیمت میلگرد نیز تحت فشار قرار گرفته است. بازار وارداتی نیز در حالت رکود به سر می برند و قیمت ها فعلا در حال ثبات می باشند. متوسط قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا به میزان ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن ثبت گردیده است و قیمت وارداتی پیشنهادشده بین ۶۷۶ تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر ثبت شده است. هفته اخیر مفتول صادراتی سی آی اس در ثبات بوده و حال خریدارها قیمت های درخواستی را پایین تر آورده اند.

حتما بخوانید :   کشف میلگردهای ذوبی تقلبی در بازار داخلی

فعالیت بازارهای خریدار کم است و در بازار میلگرد، اروپا و بازار داخلی سی آی اس از قیمت ها حمایت نموده است قیمت مفتول تولید اکتبر سی آی اس ۵۴۰ تا ۵۵۵ دلار هر تن فوب است و خریدارها به دنبال ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار هر تن فوب هستد چون پیش از این انبارها را تکمیل کرده اند و عجله ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید