ورود به فصل سرد در چین و کاهش تولید محصولات فولادی در این کشور

قیمت ورق گالوانیزه امروز
ورود به فصل سرد در چین و کاهش تولید محصولات فولادی در این کشورReviewed by Admin on Sep 18Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

نگاهی بر بازار محصولات فولادی

قیمت ورق گالوانیزه امروز  در محدوده ی ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار اعلام گردیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته از سوی تولید کنندگان به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن FOB ثبت شده بود.آخرین قیمت  صادراتی پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان CIS به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن FOB دریای سیاه می باشد که نسبت که قیمت اعلام شده از ماه گذشته تاکنون به میزان ۱۲ دلار به ازای هر تن FOB دریای سیاه کاهش یافته است.تولیدکنندگان  در CIS به طور کلی لیست قیمت ورق گالوانیزه را کمی کاهش داده اند تا میزان فروش بهبود یابد. با این وجود سطح تقاضا همچنان در بازارهای مقصد با افت مواجه می باشد و در حالی که قیمت اسلب نیز رو به کاهش است، فشار بیشتری را بر آخرین قیمت ورق گالوانیزه وارد نموده است..

هفته گذشته بازار ورق در چین نسبتا آرام سپری شد و کارخانه های تولیدی قیمت ورق گالوانیزه چینی را تحت فشار فیوچرز کاهش داده اند. در این میان اخبار مربوط به کاهش تولید محصولات فولادی در فصل سرد بازار فولاد چین را تحث تاثیر قرار داده است. قیمت ورق گالوانیزه چین در حال حاضر به میزان ۶۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به هفته قبل روند باثباتی را طی نموده است و از ماه گذشته تاکنون ۲ دلار به قیمت قبلی آن افزوده شده است.
آخرین آمار حاکی از آن است که صادرات محصولات تخت از جمله ورق سیاه و ورق گالوانیزه به آمریکا از ماه جولای تاکنون به میزان ۱۴ درصد افت ماهانه داشته است. صادرات ورق آمریکا در ماه جولای به میزان ۳۶۰ هزار تن اعلام گردیده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۲ درصد افت داشته است.

حتما بخوانید :   3 علت افزایش قیمت ورق گالوانیزه

بررسی دلایل کاهش صادرات ورق گالوانیزه از کشور آمریکا

کارخانه بائو استیل چین قیمت ورق تحویل اکتبر را اکنون اعلام کرده و آخرین قیمت ورق گالوانیزه خود را به میزان ۱۵ تا ۲۲ دلار نسبت به قیمت قبلی افزایش داده است. ورق گالوانیزه این کارخانه بزرگ چینی ۸۲۵ دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شده است. در ماه سپتامبر قیمت محصولات این کارخانه روند ثابتی داشته است.
قیمت ورق گالوانیزه جهانی به میزان ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن FOB دریای سیاه اعلام شده است.

تحریم چین

در بررسی دلایل کاهش صادرات ورق آمریکا می توان گفت این روند به دلیل وجود تنش های تجاری میان آمریکا با شرکای اصلی خود از جمله کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا بوده است که سبب گردیده تا صادرات محصولات تخت از این کشور کاهش یابد و پیش بینی می شود که سطح صادرات محصولات فولادی از سوی آمریکا به این کشورها در کل کاهش بیشتری نیز یابد.از سویی دیگر بر اساس آمار منتشر شده در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی، کشور آمریکا به میزان ۸۶/۲ میلیون تن ورق را صادر نموده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۳ درصد افت داشته است.

رکود بازار بیلت CIS و کاهش خرید این محصول از سوی تجار ترکی

بازار بیلت CIS اکنون در حالت رکود به سر می برد و خریداران ترجیح می دهند تا روشن تر شدن اوضاع بازار در حال حاضر به رصد بازار پرداخته و صبر پیشه سازند. فعالان بازار CIS منتظر کاهش قیمت بیلت CIS هستند و فعلا بازار در حالت رکود به سر می برد.آخرین قیمت پیشنهادی برای بیلت CIS در محدوده ی ۴۸۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن FOB دریای سیاه بوده است و این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۴۹۰ دلار بوده است.

حتما بخوانید :   آیا رکود به بازار مسکن باز خواهد گشت؟

قیمت بیلت صادراتی CIS به مقصد مصر از سوی یکی از تولید کنندگان به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن CFR ثبت گردیده است. تجار ترکی در این میان قیمت بیلت CIS را به میزان بیشتر از ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار قبول نمی کنند و زیر بار خرید آن نمی روند و انتظار کاهش قیمت های پیشنهادی از سوی تولید کنندگان دارند.

ابهام در بازار فولاد چین و ایجاد نوسان در بازار صادراتی بیلت

قیمت بیلت CIS در خاور دور افزایش یافته و از محدوده ی ۵۳۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن CFR به ۵۳۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن CFR رسیده است. از نظر فعالان بازار این سطح افزایش قیمت ها به دلیل افزایش خرید در ماه سپتامبر بوده است که به رشد قیمت ها کمک نموده و البته این روند موقتی خواهد بود.بازار صادراتی بیلت چین نیز با توجه به ابهامات موجود درباره ی کاهش تولید فولاد درفصل سرد پیشرو دچار نوسان گردیده است. آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن درب کارخانه اعلام گردیده است که نسبت به قیمت های قبلی به میزان کمتر از یک دلار به ازای هر تن FOB کاهش داشته است.

در کل اکثر فعالان بازار در چین نسبت به تاثیر کاهش تولید محصولات فولادی در فصل زمستان اطمینان کافی ندارند و مشخص نیست در این میان تا چه حد از ساخت و ساز بازار فولاد تحت تاثیر این روند قرار خواهد گرفت و این مسئله پیش بینی قیمت محصولات چینی برای ماه های آتی را مشکل نموده است. البته در این میان مقامات چینی خبری را انتشار داددند که برنامه متفاوت کاهش تولید کارخانه های مختلف به معنای کاهش مجموع تناژ کاهش تولید نیست و قصد ندارند از جدیت خود در کنترل تولید و کاهش آلاینده ها بکاهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید