خط ویژه 35155-031

قیمت ورق کرکره سقفی

قیمت روز ورق گالوانیزه

ورق کرکره سقفی

به ورق های فولادی که طی فرآیندهای خاصی با لایه روی پوشش داده شده اند ورق گالوانیزه گفته می شود. این روش یعنی پوشش دادن سطح ورق یکی از تکنیک های روز برای حفاظت از فولاد در برابر عوامل محیطی، رطوبت، سایش و خوردگی است. در برابر شرایط نامساعد فلز محافظ از فرسایش فلز مادر ممانعت به عمل خواهد آورد بر همین اساس استفاده از چنین ورق های در مناطق مستعد رطوبت، بسیار رایج است. نکته دیگر میزان مقاومت لایه محافظ ورق های فولادی می باشد این مورد با ضخامت پوشش روی رابطه مستقیمی دارد. جرم پوشش محافظ روی ورق های فولادی با علامت ZN تعیین می گردد که مابین ۱۰۰ الی ۳۵۰ گرم بر متر مربع می باشد.

وزن و قیمت ورق رنگی کرکره ای

مشاهده نسخه pdf مقاله : ورق کرکره ای

فروش ورق کرکره ای گالوانیزه

خوشبختانه این نوع ورق ها در سبد محصولات فولادی کشور موجود است. وجود محصولاتی چون ورق فولاد مبارکه اصفهان، ورق گالوانیزه هفت الماس، سمنان و…. در لیست تولیدات مجموعه های بزرگ، نیاز بازار داخلی نسبت به این محصولات را تامین نموده است. با این حال هنوز هم برخی ورق های گالوانیزه وارداتی در بازار به وفور یافت می شوند. پیش بینی می شود با هموار سازی این حوزه و رفع چالش ها از واردات ورق شیت گالوانیزه به صورت کامل به خودکفایی برسیم. استفاده از چنین محصولاتی دارای مزایای متعددی است از جمله موجب کاهش هزینه ها، مقرون به صرفه و دارای عمر طولانی تری می باشد. قیمت و وزن ورق گالوانیزه به عوامل متعددی علی الخصوص ضخامت پوشش روی بستگی دارد.

انواع ورق فولادی گالوانیزه

ورق هایی که با یک لایه محافظ در مصارف گوناگونی مورد استفاه قرار می گیرند این دسته از ورق ها اغلب در شرایط مستعد رطوبت چون سقف به صورت ساده، کرکره، موجدار یا سایر طرح ها پیاده سازی می شوند. از انواع ورق های گالوانیزه در سبد فولاد کشور می توان به محصولات زیر اشاره نمود:

 • ورق کرکره گالوانیزه
 • ورق سینوسی گالوانیزه
 • ورق موجدار گالوانیزه
 • ورق شیت گالوانیزه
 • ورق گالوانیزه شادولاین
 • ورق گالوانیزه رنگی
 • ورق ذوزنقه ای گالوانیزه
 • و…

کلیه محصولات مذکور دارای قیمت نهایی پایین تری نسبت به موارد مشابه خود هستند به عنوان مثال قیمت ورق گالوانیزه شادولاین که در سقف های مختلف سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد نسبت به موارد مشابه با کارایی یکسان بسیار مقرون به صرفه است.

قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه

محاسبه وزن ورق کرکره ای

عوامل متعددی در روش محاسبه وزن ورق گالوانیزه دخیل هستند. به عنوان مثال می توان از فاکتورهایی چون ابعاد استاندارد در جدول وزن ورق گالوانیزه کمک گرفت و وزن نهایی محصول را تخمین زد. شایان ذکر است مراحل تولید ورق گالوانیزه و نوع آن در شکل ظاهری و قیمت روز ورق ذوزنقه تاثیر گذار هستند.

قیمت ورق گالوانیزه کرکره ای سقفی

ورق گالوانیزه ذوزنقه ای یکی دیگر از انواع ورق هایی است که با یک لایه روی پوشش داده شده و اصولا در سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد. در سطح این ورق موج هایی به شکل مربع به چشم می خورد محصول نامبرده شباهت زیادی با ورق کرکره گالوانیزه دارد اما در ابعاد، کارایی و ظاهر متفاوت هستند. قیمت ورق کرکره رنگی گالوانیزه نیز همچون سایر ورق ها به سایز و پوشش محافظ آن بستگی دارد. از انواع ورق ها در مواردی چون سقف سازه ها، شیروانی، حصار زمین و موارد این چنینی کمک گرفته می شود. این دسته از محصولات با توجه به شکل ظاهری محبوب واقع شده اند از سایر ویژگی های محصول مذکور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رنگ بندی های متنوع
 • نصب سریع و ساده
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مناسب جهت محیط های مستعد بارندگی
 • وزن پایین
 • و….

بررسی های انجام شده روی نمودار قیمت ورق گالوانیزه این گونه نشان می دهد که نرخ تمام شده این دسته از محصولات نیز به عواملی چون نرخ دلار، وضعیت فروش در بازار داخلی، میزان تقاضا در برخی ماه ها بالاخص فصول ساخت و ساز و پایه فولاد ارتباط دارد. از جمله ورق های بسیار محبوب در بازار داخلی می توان به گالوانیزه گرم اصفهان اشاره نمود که توسط مجموعه بزرگ فولاد مبارکه اصفهان تولید و روانه بازار می شود. ورق های تولیدی این مجموعه با توجه به کیفیت بسیار بالایی که دارند توسط کارخانجات لوله و پروفیل به عنوان ماده اولیه جهت تغذیه خطوط تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

در نهایت با بررسی ویژگی ورق ها و کاربرد هر کدام می توان انتخاب دقیق تری برای مصارف صنعتی و ساختمانی به عمل آورد. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاورین مرکز آهن در تماس باشید.

تماس بگیرید