شرکت صبا فولاد زاگرس

شرکت فولاد زاگرس چهار محال
شرکت صبا فولاد زاگرسReviewed by نویسنده مرکز آهن on Feb 23Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

صبا فولاد زاگرس شهرکرد

مجموعه صبا فولاد زاگرس شهرکرد در سال ۱۳۸۸ در بروجن شهرکرد با سرمایه ۹۴۵ میلیارد در زمینی به مساحت ۳۷۰ هزار تن با ظرفیت تولید سالیانه ۴۵۰ هزار تن به ثبت و در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید. مجموعه صبا فولاد با بهره گیری از سیستم ها و تجهیزات به روز گامی در جهت تولید میلگردهای با کیفیت برداشته است. از جمله خطوط این مجموعه می توان به خطوط خنک کننده و بسته بندی اتوماتیک، ترمیکس و… اشاره کرد.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت صبا فولاد زاگرس

شرکت صبا فولاد زاگرس

این مجموعه دارای دو خط تولید مقاطع فولادی و شمش می باشد. عملیات راه اندازی واحد تولید مقاطع در سال ۱۳۸۹ فعالیت های خود را آغاز نمود که در سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسید. استفاده از تجهیزات به روز و آخرین تکنولوژی های دنیا موجب شده این مجموعه به نسبت تولیدات خود، کمترین آسیب و آلودگی زیست محیطی را در پی داشته باشد از همین رو می توان گفت که شرایط مطلوبی در مصرف انرژی ایفا می کند. فاز دوم مجموعه با بهره گیری از تجهیزات روز و با تلاش شبانه روزی کارشناسان فنی، با هدف تولید شمش مرغوب و کاهش نیازهای داخلی فولادسازان به مرحله احداث رسید.

واحدهای مجموعه صبا فولاد شهرکرد

شرکت صبا فولاد زاگرس شهرکرد شامل بخش های متعدد و مجزایی برای تولید و انباشت مقاطع فولادی می باشد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به واحد نورد و تولید مقاطع فولادی با ظرفیت ۷۰ تن در ساعت در زمینی به مساحت ۱۴۰۰۰ متر مربع، واحد تولید فولاد با ظرفیت ۷۰ تن در ساعت در زمینی به مساحت ۵۰۰۰۰ مترمربع با هدف تولید فولادی با درصد کربن پایین و شمش، واحدی برای انبار و حفاظت محصولات تولیدی در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع، واحد پشتیبانی در بخشی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع و واحد اداری به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع اشاره کرد.

حتما بخوانید :   فولاد هیربد زرندیه

میلگرد صبا فولاد چهارمحال و بختیاری

محصولات صبا فولاد زاگرس

این مجموعه تولیدکننده انواع میلگردهای آج دار گرید A3 با استحکام به منظور افزایش مقاومت اسکلت های بتنی، نبشی و ناودانی از سایز ۵ تا ۱۰ می باشد. صبا فولاد شهرکرد تولیدکننده میلگردهای با درصد کربن پایین می باشد به همین دلیل محصولات مجموعه نرم هستند. برای تشخیص میلگرد صبا فولاد زاگرس تقلبی از اصل آن می توان از علامت حک شده روی محصول کمک گرفت. این نشانه اصالت محصول را نمایش می دهد.

میلگرد فولاد زاگرس

استاندارد میلگرد صبا فولاد شهرکرد

شرکت صبا فولاد شهرکرد در زمره برترین تولیدکنندگان محصولات فولادی قرار دارد. دلیل این اعتبار و جایگاه استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب، استفاده از تجهیزات پیشرفته و وجود سیستم های کنترل کیفی می باشد. کارخانه صبا فولاد شهرکرد کیفیت و تامین نیازهای داخلی و خارجی را در راس امور خود قرار داده است.  میلگردهای آج دار صبا فولاد بر اساس استانداردهای زیر از خط تولید خارج می شوند:

  • ASTM A615 دارای میزان تنش تسلیم ۴۲۰ و استحکام کششی ۶۲۰ با ازدیاد طول ۷ الی ۹ درصد (GR 60)
  • GOST 5781 همراه با تنش تسلیم ۴۰۰ و استحکام کششی ۶۶۰ با ازدیاد طول ۱۴ درصد (A III)
  • استاندارد ملی ISRI 3132 با تنش تسلیم ۴۰۰ و استحکام کششی ۶۰۰ و ازدیاد طول ۱۲ تا ۱۶ درصد (آج ۴۰۰)

میلگرد صبا فولاد شهرکرد در سایزهای ۸ تا ۳۲ به طول ۶ و ۱۲ در بندل های دو تنی بسته بندی می شوند. وزن بسته بندی ها بر اساس درخواست خریدار می تواند تا چهار و نیم تن متغیر باشد شایان ذکر است که فولادهای آجدار ۴۰۰ و گرید A3 شرکت صبا فولاد شهرکرد توسط سیستم های ترمیکس تهیه و عرضه می شوند.

حتما بخوانید :   گروه صنعتی فولاد یزد

واحد کنترل کیفیت صبا فولاد شهرکرد

در مراحل ابتدایی مواد اولیه محصولات فولادی مورد آنالیز قرار می گیرند. از آن جایی که کیفیت مواد اولیه در مرغوبیت محصولات نهایی جایگاه ویژه ای دارد بهترین متریال در این مرحله انتخاب می شوند. اپراتورها وظیفه کنترل این بخش را بر عهده دارند. در مرحله بعدی خواص ظاهری محصول چون ابعاد، خواص شیمیایی و خواص مکانیکی چون تست خمش  و کشش محصول مورد ارزیابی قرار می گیرد. آزمایشات محصولات توسط دستگاه های مدرن صورت می گیرد. محصولاتی که مطابق با استانداردهای مورد نظر نباشند از انبار خارج و جهت اصلاح به انبار ضایعات عودت داده می شوند.

بخش های کنترل کیفت و آزمایشگاه وظیفه انجام آنالیز شیمیایی روی محصولات و بررسی خواص مکانیکی میلگرد صبا فولاد را بر عهده دارند. در نهایت پس از بررسی کیفیت محصولات گواهی نامه ای جهت تضمین مرغوبیت کالا ارائه می گردد. فاز دوم مجموعه صبا فولاد زاگرس شهرکرد شامل خطوط تولید شمش می باشد که ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ هزار تنی را به عنوان چشم انداز در نظر دارد.

واحد تولید مقاطع صبا فولاد در سال ۸۹ و ۹۰ به عنوان طرح نمونه استانی برگزیده شد. این مجموعه با مدیریت علی محمد زمانی با حضور فعال خود در نمایشگاه های بین المللی و دوره های روز دنیا در راستای افزایش تولیدات داخلی و بهبود رتبه جهانی فولاد نقش به سزایی را ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید