کارخانجات نورد و پروفیل ساوه

کارخانه لوله گالوانیزه ساوه
کارخانجات نورد و پروفیل ساوهReviewed by Admin on Oct 9Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

نورد و پروفیل ساوه تولید کننده لوله های صنعتی در کشور

شرکت نورد و پروفیل ساوه در سال ۱۳۵۴ در شهر ساوه از شهرستانهای استان مرکزی مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت تولید این شرکت در بدو تاسیس به میزان ۵۰ هزار تن لوله و پروفیل فولادی در سال بوده است. این مجموعه با همت مدیران و کارکنان پرتلاش خود هم اکنون توانسته میزان ظرفیت تولید را به ۲ میلیون تن مقاطع فولادی در سال افزایش دهد. محصولات تولیدی پروفیل ساوه در پروژه های صنایع کلیدی مانند آب، گاز و نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین محصولات این شرکت به عنوان مقاطع صنعتی در قطعات خودرو، موتورسیکلت و انواع پروفیل مورد استفاده در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در سال ۱۳۶۶ با بهره برداری از اولین خطوط اتوماتیک گالوانیزاسیون لوله، اولین محصول گالوانیزه را به بازار عرضه نمود. این شرکت در سال ۱۳۶۷ با ارتقاء کیفیت محصولات خود مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی، توانست تولیدات خود را برای اولین بار به انگلستان صادر نماید.

در سال ۱۳۷۲ با نصب شش دستگاه تمام اتوماتیک و مدرن گالوانیزاسیون ظرفیت اسمی کارخانه به ۸۰۵ هزار تن در سال افزایش یافت. تولیدات دیگر این شرکت لوله های قطور در سایز ۸ تا ۲۴ اینچ برای انواع صنایع مادر نظیر نفت، گاز و پتروشیمی با ظرفیت ۱۵۰۰ هزار تن در سال است. این مجتمع همچنین توانست انواع لوله های ۲ تا ۶ اینچ با ضخامت حداکثر ۱۵ میلیمتر جهت کاربرد در مصارف ساختمانی و صنعتی را روانه بازار نماید. در سال ۱۳۸۵ با نصب و راه اندازی دستگاه ۱۰- ۲۱۹ تولید لوله های ۲ الی ۸ اینچ با ضخامتهای ۴ الی ۱۰ میلیمتر به همراه نصب دستگاههای تکمـیـلی فـاز ۳ جهـت بـهـره بـرداری و تـولـید لـوله های نفت و گاز با استانداردهای API 5L و IPS ظرفیت کارخانه به ۲ میلیون تن رسید.

حتما بخوانید :   شرکت نورد آریان فولاد

معرفی استانداردها و افتخارات شرکت نورد و پروفیل ساوه

لوله و پروفیل ساوه در سایه همت و تلاش کارکنان خود و با برنامه ریزی دقیق از سوی مدیران با تجربه، توانسته محصولات خود را تحت آخرین استاندارهای بین المللی تهیه و تولید نماید. در سال ۱۳۸۸ گواهی ISO 9001:2008, API SL :۲۰۰۷,ISO TS 29001:2007 از شرکت MIC  انگلستان و گواهینامه  ISO 9001: 2008  از شرکت DNV هلند را دریافت نموده است. همچنین در همین سال موفق به دریافت و تمدید گواهی نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه  مبنی بر  ISO/IEC/7025 گردید.

دفتر مرکزی پروفیل ساوه

نورد پروفیل ساوه در هفتمین نمایشگاه آب و تاسیسات به عنوان بهترین غرفه صنعتی انتخاب گردید. این شرکت در راستای استقرار نظام مدیریت کیفیت خود توانسته استانداردهای: API Q1 SPEC 5L – ISO/TS 29001 – ISO9001:2000 را دریافت نماید. همچنین در راستای شعار مشتری مداری توانسته نظام مدیریتی خود را بر پایه استاندارد  ISO9004:2000 منطبق نماید. از سویی دیگر این شرکت با ارتقاء کیفیت محصولات خود توانسته محصولات خود را به بخشهای مختلف دنیا اعم از اروپا، خاورمیانه و سایر کشورها مانند کانادا، استرالیا، ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان و افغانستان صادر نماید.

معرفی و شناسایی محصولات و تولیدات شرکت نورد و پروفیل ساوه

سبد محصولات تولیدی شرکت نورد و پروفیل ساوه شامل انواع لوله های فولادی گاز شبکه، لوله های صنعتی، لوله های فولادی گاز خانگی و آبرسانی، قوطیهای مربع مستطیل صنعتی و ساختمانی، پروفیل های فرم دار صنعتی، پروفیل های درب و پنجره و مقاطع باز می باشد. در ادامه به بررسی جزئیات هر یک از این محصولات به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

  • لوله های فولادی گاز شبکه

لوله های شبکه سراسری و شهری تولیدی این شرکت در سایزهای ۸/۳ تا ۲۴ اینچ و در ضخامت ۹/۲ تا ۲۰ میلیمتر و با طول ۶ تا ۱۲ متر می باشند. از این لوله ها برای خطوط شبکه سراسری و شهری نفت گاز، پتروشیمی و آبرسانی استفاده می شود. این محصولات تحت استانداردهای BS EN 10224،EN 10219، AWWA C200، API 5L و API 5CT تهیه و تولید می گردند.

  • لوله های صنعتی
حتما بخوانید :   شرکت پروفیل پایا اصفهان

لوله های صنعتی تولیدی این شرکت دارای قطر خارجی ۱۰ تا ۶۱۰ میلیمتر و در ضخامت ۷/۰ تا ۲۰ میلیمتر می باشند. لوله های صنعتی گالوانیزه نیز به روش غوطه وری گرم و دارای قطر خارجی ۲۰ تا ۳/۱۶۸ میلیمتر و در ضخامت ۵/۱ تا ۶۰ میلیمتر و تحت استاندارد DIN 2444 می باشند.

  • لوله های فولادی گاز خانگی و آبرسانی

لوله های گاز و آب مورد استفاده منازل، ساختمان ها نیز از سایز ۴/۱ تا ۶ اینچ، به دو صورت سیاه و گالوانیزه و در سه کلاس سبک، متوسط و سنگین و به روش E.R.W  و بر اساس استانداردهای DIN 2440،BS 1387 و ISIRI 3765 می باشند.

  • قوطیهای مربع مستطیل ساختمانی و صنعتی

قوطیهای مربع مستطیل ساختمانی و صنعتی تولیدی این شرکت به دلیل داشتن قابلیت هایی مانند فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت و دقت ابعادی و کیفیت سطحی عالی در مصارفی همچون ساخت، ماشین آلات صنعتی، سازه های تقویت کننده، ساخت قـطـعات اتـومـبیل و موتور سـیـکلت و درب و پنجره و ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند. این محصولات تحت استانداردهای DIN 2395 و EN 10219 – ۲ می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید