خط ویژه 35155-031

شرکت نورد گرم سمنان

کارخانه نورد گرم سمنان
شرکت نورد گرم سمنانReviewed by نویسنده مرکز آهن on Jan 22Rating:
۵ (۱۰۰%) ۳ تعداد رای ها

کارخانه فولاد سمنان

شرکت نورد گرم سمنان با هدف تولید انواع میلگرد برای مصارف صنعتی و ساختمانی در زمینی به مساحت ۱۵۲۰۰ متر مربع با سرمایه گذاری ۵۶ میلیارد ریال همراه با مراکز اداری، سوله تولید و اتاق های کنترل در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد. آقای سید محمد تقوی مدیر عامل فولاد نورد سمنان و سید محمود تقوی در سمت ریاست هیات مدیره مجموعه قرار دارند. شرکت نورد گرم سمنان با ظرفیت تولید ۲۳۰ هزار تن انواع میلگرد و میله در سال، زمینه ساز اشتغال بیش از ۸۰ نفر نیروی فنی بومی در استان  شده است.

مشاهده نسخه pdf مقاله : شرکت نورد گرم سمنان

معرفی محصولات نورد گرم سمنان

هدف اصلی شرکت نورد گرم سمنان تولید میلگردهای فولادی به صورت ساده و آج دار از مواد اولیه شمش ۱۰*۱۰ و ۱۵*۴۱۵ برای مصارفی صنعتی و ساختمانی در سایزهای ۸ الی ۲۵ میلی متر می باشد. این مجموعه در زمینه طراحی و تولید تجهیزات مرتبط با خطوط نورد گرم میلگرد فولادی به صورت ساده و آج دار نیز فعال است. از اهم فعالیت های شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • میلگرد ساده با مشخصه س ۲۴۰
  • میلگرد فولادی آج دار

میلگرد نورد سمنان

میلگردهای ساده کارخانه فولاد سمنان به صورت شاخه های ۱۲ متری و با مشخصه س ۲۴۰ به بازار عرضه می شوند. اغلب از این نوع میلگرد در مصارف صنعتی، عملیات تغییر شکل با زوایای تند، جوشکاری و… بهره گرفته می شود. نوع دیگر اما برای مصارفی ساختمانی رواج دارد که به صورت گرید A3 مطابق با استاندارد ملی ISIRI و استاندارد بین المللی کشور روسیه به مرحله تولید می رسد. محصول آج دار کارخانه نورد سمنان برای مسلح نمودن بتن  و تقویت مقاومت کششی آن بسیار مناسب است.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد ظفر بناب

کنترل کیفی شرکت فولاد سمنان

وجود بازرسین کنترل کیفی در کنار خطوط تولید، آزمایشگاه کنترل کیفی و ناظرین مربوطه موجب شده کیفیت به عنوان یک اصل بسیار مهم در برنامه های تحقیق و توسعه کارخانه قرار گیرد. پس از خروج محصولات از خطوط تولید، نمونه هایی از آن ها انتخاب شده و برای آنالیز، بررسی خواص مکانیکی و شیمیایی به آزمایشگاه کنترل کیفی منتقل می شوند. تست های متعددی از جمله تست کشش میلگرد، سختی آزمایی، میزان مقاومت، خواص ظاهری، قطر، میزان استحکام کششی و مقاومت روی نمونه صورت گرفته و نتایج حاصله طی گزارشاتی اعلام می گردد.

در صورت وجود نقص و رد محصول طی تست های صورت گرفته، اقدامات و اصلاحات لازم برای رسیدن به کیفیت مطلوب و مورد نظر پیاده سازی خواهد شد. در نهایت بعد از تایید بازرسین فنی محصولات جهت بسته بندی به واحد مربوطه منتقل شده و برای فروش آماده می شوند. برای تشخیص اصالت محصولات می توان از پلاکی که توسط کارخانه روی بسته بندی محصولات الصاق می شود کمک گرفت. با توجه به وجود محصولات تقلبی و مشابه در بازار، بهتر است به گزارش نمونه گیری، پلاک و علامت انحصاری محصول دقت نمایید.

معرفی فعالیت های کارخانه فولاد نورد گرم

این کارخانه در موقعیت جغرافیایی مناسبی واقع شده و در نزدیکی فولادسازان بزرگی چون فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان قرار گرفته است. شرکت نورد صنعتی و ساختمانی فولاد سمنان علاوه بر تولید محصولات فولادی و آهنی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط با خطوط تولید فعال است. این مجموعه توانسته افتخاراتی متعددی را در رزومه کاری خود ثبت نماید که از اهم آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پیاده سازی پروژه های نوردی متوسط و سنگین از مرحله صفر کارگاهی تا تولید محصول
  • طراحی و ساخت ماشین آلات تولیدی همراه با ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی
  • اتوماسیون سازی خطوط تولید
  • نصب و راه اندازی تجهیزاتی با ظرفیت تولید هزار تا پنج هزار تن به صورت سالیانه
  • ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص پیاده سازی، راه اندازی و انجام پروژه های عملیاتی نورد گرم
  • بازرسی و ارزیابی اختصاصی عملیات اجرایی
حتما بخوانید :   شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

تجهیزات و مراکز شرکت نورد گرم سمنان

شرکت نورد گرم سمنان دارای سوله های تولید ۷ متری با زیر ساخت ۱۳۰۰ متر مربع برای تولید محصولات فولادی، سوله تعمیرات به مساحت ۲۰۰ متر مربع برای انبار، نگهداشت و عملیات تعمیراتی به همراه جرثقیل های ۵ و ۱۰ تنی به منظور انتقال محصولات تولیدی، بخش های اداری، نگهبانی و اتاق کنترل ۱۲۰ متری می باشد. امکاناتی چون خطوط انتقال برق، پست داخلی و از تشکیلات خطوط تولیدی شرکت نورد گرم سمنان می توان به کوره های پیش گرم، مشعل ۱.۱۰۰ و ۲۵۰ هزار، استندرافینگ همراه با سه غلطک، دستگاه های کمپرسور و خشک کن اشاره نمود.

چشم انداز و خط مشی های کارخانه نورد سمنان

این مجموعه در نظر دارد برنامه توسعه خطوط تولید شمش فولادی با ظرفیت یک میلیون تن به صورت سالیانه را به محله اجرایی برساند. با توجه به موفقیت و همت پرسنل فنی، این چشم انداز و افزایش ظرفیت های تولیدی مجموعه به دور از انتظار و بعید نیست. شرکت نورد گرم سمنان به آدرس هفت کیلومتری جاده سمنان-دامغان و در انتهای شهرک صنعتی شرق دامغان می باشد.

یک نظر در مورد «شرکت نورد گرم سمنان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید