مجتمع فولاد شاهرود

آخرین قیمت میلگرد شاهرود
مجتمع فولاد شاهرودReviewed by Admin on Sep 17Rating:
لطفا به این مطلب رای دهید

مجتمع فولاد شاهرود

مجتمع فولاد شاهرود در سال ۱۳۸۵ در کیلومتر ۱۲ جاده شاهرود دامغان تاسیس گردید و در سال ۱۳۸۷ مورد بهره برداری قرار گرفت. مدیر عامل فعلی این مجتمع در حال حاضر آقای سید محمد میر حسینی است. این کارخانه با هدف تولید انواع میلگرد ساده و آجدار با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال مشغول به فعالیت تولیدی می باشد. از جمله طرح های توسعه طلبانه مجتمع فولاد شاهرود احداث خط ذوب و ریخته گری به ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ هزار تن شمش فولادی است.

در سال ۱۳۹۶ فاز اول کارخانه ذوب و ریخته گری این مجتمع فولادی در پروسه زمانی کمتر از سی ماه از گشایش اعتبارات و شروع عملیات ساختمانی مورد بهره برداری قرار گرفت و اولین شمش فولاد شاهرود تولید گردید. این مجتمع در حال حاضر برنامه احداث یک واحد ذوب القایی به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن را نیز در دست اجرا دارد.

مجتمع فولاد شاهرود برای ۱۶۰ نفر فرصت شغلی به صورت مستقیم مهیا نموده است که با بهره برداری از فاز اول واحد ذوب القایی ۴۰ نفر دیگر نیز به تعداد پرسنل این شرکت افزوده است و در مجموع ۲۰۰ نفر در حال حاضر در این مجتمع مشغول به فعالیت می باشند.

مواد اولیه این مجتمع فولادی از بخش های مختلف مانند آهن و فولاد ارفع، فولاد سازان اصفهان، غلطک سازان، فولاد دامغان، فولاد خراسان و غیره می باشد که با بهره برداری از فولاد چادرملو، این شرکت نیز جزء تامین کنندگان مواد اولیه برای فولاد شاهرود می باشد.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو

مجتمع فولاد شاهرود

سهامداران این مجتمع شامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و چادرملو می باشند که ۵۳ درصد از سهام آن مربوط به شرکت آهن و فولاد ایرانیان بوده و ۳۰ درصد نیز مربوط به چادرملو می باشد و مابقی سهام نیز عمومی می باشد و در اختیار مردم قرار گرفته است.

مجتمع فولاد شاهرود با وجود کادری مجرب و مدیران توانمند علاوه بر عرضه تولیدات خود به بازار داخلی، پا را فراتر از مرزهای داخلی نهاده و محصولات خود را به کشورهای افغانستان و تاجیکستان صادر می نماید. البته این مجتمع درصدد است تا صادرات خود را گسترش دهد و در حال حاضر مشغول مذاکره با کشور عراق برای صادرات محصولات خود می باشد.

معرفی و بررسی مشخصات فنی میلگرد آجدار فولاد شاهرود

مجتمع فولاد شاهرود اقدام به تولید انواع میلگرد آجدار و ساده نموده است. میلگرد آجدار شاهرود در دو نوع گرید A2 و A3 و در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر تهیه و به بازارمصرفی عرضه می گردد. قیمت میلگرد شاهرود بر اساس وزن شاخه های ۱۲ متری محاسبه می گردد.

میلگرد آجدار مجتمع شاهرود با گرید A2 و با صفت مشخصه آج ۳۴۰ دارای آج مارپیچی بوده و از لحاظ نمره سختی از نوع میلگردهای نسبتا ترد است. میلگرد آجدار با گرید A2 دارای تنش جاری ۳۰۰۰ و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ نیوتن بر متر مربع بوده و به دلیل ترد بودن آن برای جوشکاری پیشنهاد نمی شود. این میلگرد برای عملیات ساختمانی و خصوصا خاموت زنی مناسب می باشد.

از سویی دیگر میلگرد آجدار شاهرود با گرید A3 و با صفت مشخصه آج ۴۰۰ به شکل جناقی هفت و هشت بوده و در رده میلگردهای سخت و ترد و شکننده می باشد. تنش جاری این نوع میلگرد ۴۰۰۰ و تنش گسیختگی آن ۶۰۰۰ نیوتن بر متر مربع است. به دلیل شکنندگی زیاد، این نوع میلگرد برای عملیات جوشکاری پیشنهاد نمی گردد و مناسب عملیات صنعتی و ساختمانی است.

حتما بخوانید :   شرکت فولاد آلیاژی ایران

در هنگام پروژه های ساخت و ساز بایستی توجه شود که کدام نوع از میلگرد برای سازه مورد نظر مناسب می باشد؛ زیرا در صورت استفاده از میلگرد A3 به جای میلگرد A2 در اصطلاح سازه پر فولاد خواهد شد و از این لحاظ دارای مقاومت تسلیم بیشتری خواهد گردید. از سوی دیگر به جای میلگرد A3 از میلگرد A2 استفاده گردد سازه مقاومت لازم را نخواهد داشت. میلگرد فولا شاهرود مطابق با استاندارد ملی تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

روش های شناسایی میلگرد آجدار جناقی و میلگرد آجدار مارپیچی از یکدیگر

یکی از راه های شناسایی این دو نوع میلگرد آجدار از طریق شکل آج است. در میلگردهای A3 آج ها به صورت ضربدری هستند اما در A2 به صورت منفرد هستند. در میلگرد هایA2 آج ها بصورت موازی هستند ولی در میلگرد های A3 آج ها بصورت هفت و هشت هستند.

ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار مارپیچ شامل ۳۴ درصد کربن، ۶۵ درصد سیلیسیم،۴۰/۱ درصد منگنز و ۰۵۰/ درصد فسفر و گوگرد است. میلگرد آجدار جناقی نیز دارای ترکیب شیمیایی شامل ۳۹ درصد کربن،۶۵ درصد سیلیسیم،۷۰/۱ منگنز و ۰۵۰/۰ درصد فسفر و گوگرد است.

استانداردهای معادل برای تولید میلگرد آجدار مارپیچ و جناقی از نوع ۵۷۸۱-۸۲ Gost از روسیه و JIS G3112,SD390 از ژاپن و DIN 488 – ۱ از آلمان است که استاندارد ملی ایران از این استاندارهای جهانی تبعیت می نماید. میلگرد آجدار جناقی و مارپیچ، محصول نورد گرم می باشد و ماده اولیه آنها از نوع فولاد آهنی کم کربن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید