خط ویژه 35155-031

قیمت میلگرد شاهرود

قیمت روز میلگرد شاهرود

بررسی روند کاهشی قیمت میلگرد شاهرود در بازار طی هفته ی اخیر

ردیفسایزحالتآنالیزمحل تحویلکارخانهواحدقیمت
۱۸شاخه آجدارA2کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۵۲۰
۲۱۰شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۴۷۰
۳۱۲شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۳۷۰
۴۱۴شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۵۱۶شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۶۱۸شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۷۲۰شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۸۲۲شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۹۲۵شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۲۷۰
۱۰۲۸شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرمتماس بگیرید
۱۱۳۲شاخه آجدارA3کارخانهشاهرودکیلوگرم۴۳۷۰

میلگرد شاهرود با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ هزار تن از سال ۱۳۸۵ در مجتمع فولاد شاهرود تولید و به بازار مصرفی عرضه می گردد. محصولات تولیدی این شرکت از نوع ساده و آجدار و در گرید A2 و A3 می باشد. ماشین آلات و تجهیزات خطوط نورد این شرکت از کشور آلمان برای تامین کوره هایی با مصرف برق کم خریداری شده است. این نوع کوره ها که کم مصرف بوده و در کوتاه مدت شارژ می شوند، تاثیر مهمی را در بهای تمام شده ی محصولات نهایی خواهند داشت.

میلگردهای تولیدی این مجتمع از نوع آجدار شاخه ای و در اندازه های ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر می باشد. میلگرد آجدار شاخه ای با گرید A3 با صفت مشخصه آج ۴۰۰ و با شکل ظاهری جناقی دارای مقاومت کششی ۶۰۰۰ و مقاومت تنشی ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مربع است. نوع آجدار مارپیچ با صفت مشخصه آج ۳۴۰ و در گرید A2 با مقاومت کششی ۴۰۰۰ و مقاومت تنشی ۳۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع می باشد. این محصول به صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب تولید می شوند. تولیدات شاهرود به طور عمده در موارد عمرانی و ساختمان سازی کاربرد دارد و در بتن به دلیل پایین بودن سطح مقاومت کششی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن میلگرد شاهرود برای هر شاخه ۱۲ متری بین ۶.۲ تا ۸۴.۸ کیلوگرم می باشد که بر اساس استاندارد ISIRI 3132 ASTM A615, BS 4449 تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردند. ترکیب شیمیایی میلگرد آجدار مارپیچ شامل ۰.۲۷ تا ۰.۳۵ درصد کربن، ۰.۶ تا ۰.۶۵ درصد سیلیسیم، ۱.۳۶ تا ۱.۶۶ درصد منگنز، ۰.۰۴۵ تا ۰.۰۵۰ درصد فسفر و گوگرد و ۰.۰۱۴ درصد نیتروژن است. میلگرد آجدار جناقی دارای ترکیب شیمیایی ۰.۳۳ تا ۰.۴۰ کربن، ۰.۶ تا ۰.۶۵ درصد سیلیسیم، ۱.۵۶ تا ۱.۶۶ درصد منگنز، ۰.۰۴۵ تا ۰.۰۵۰ درصد فسفر و گوگرد و ۰.۰۱۴ درصد نیتروژن است.

بررسی و ارزیابی فرآیند خطوط تولید کارخانه میلگرد شاهرود

ماده اولیه مورد نیاز برای تولید میلگرد شاهرود شمش می باشد که در مرحله اولیه شمش های ۱۲ متری به طول ۶ متر بریده شده و به سمت کوره انتقال می یابند و در کوره پیش گرم کن حرارت می بینند و دمای آنها بین ۱۱۵۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. در نهایت شمش ها از کوره خارج شده و توسط میز غلتان بطرف قفسه های نورد هدایت می شوند. فرآیند نورد در سه مرحله صورت می گیرد. در طی فرآیند نورد شمش با کاهش سطح مقطع افزایش طول می یابد و این پروسه آنقدر تکرار می شود تا شکل نهایی میلگرد در قطر مورد نیاز تهیه گردد.

آخرین قیمت میلگرد شاهرود

میلگرد در فرآیند نورد دارای دمایی در حدود ۹۰۰ درجه سانتیگراد می باشد و پس از عبور از مرحله تعیین سایز، به طول متناسب بریده می شود و سپس به بستر خنک کننده هدایت می شود. محصول بعد از خنک شدن در بستر خنک کننده توسط میز غلطان هدایت شده و سپس توسط یک دستگاه قیچی سرد بر گیوتینی بطول ۱۲ متر بریده می شود. بعد از مرحله برش محصول نهایی وارد بخش بسته بندی شده و در بسته های ۲ تا ۲.۵ تنی به بسته بندی می گردد.

نگرانی فعالان بازار از ادامه روند کاهشی قیمت ها در بازار فولاد

قیمت میلگرد شاهرود و سایر محصولات فولادی از هفته گذشته روند کاهشی را طی نموده است. آنچه در بازار فعلی مشهود است نگرانی فعالان برای ادامه روند کاهشی است که با تداوم افت نسبی قیمت سکه و دلار باعث شده که جو روانی صعودی از بازار فولاد رخت بربندد. البته این بدان معنی نیست که این جو روانی برای همیشه از بازار فولاد خارج شده است. از سویی دیگر در روزهای سرد سال و شرایط بارندگی پتانسیل نگهداری حجم بالا از کالا در انبارها کاهش خواهد یافت. در نتیجه در روزهای آتی شاهد کاهش کیفیت محصول خواهیم بود و نهایتا سفته بازی و واسطه گری هم بر این اساس دچار محدودیت خواهد گردید.

شرایط فعلی نشان می دهد که دیگر جذابیتی برای خرید واسطه گری و سفته بازی در بازار وجود ندارد و تداوم این وضع به این معنی است که موجودی انبارها آرام آرام کاهش خواهد یافت. از هم اکنون می توانیم پتانسیل تغییر بازار را برای روزهای آینده پیش بینی نماییم. البته در مورد بازه زمانی صعود قیمت میلگرد شاهرود و سایر محصولات فولادی نمی توان اکنون اظهار نظر دقیقی داشت. به این دلیل که جو روانی کاهشی و عدم تمایل به خرید در حال حاضر عمیق تر از چیزی است که اجازه دهد بازار وارد فاز رشد گردد.

آنچه از معاملات بورس کالا، حجم داد و ستد، پیشنهاد نرخ، جذابیت قیمت های کاهشی، رقابت منفی و اعمال تخفیف بیشتر مشخص است این است که بازار حداقل برای کوتاه مدت روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد. آنچه از واقعیت های بازار مشهود است این است که موجودی انبار تجار در حال کاهش و البته در کنار آن موجودی انبارهای برخی کارخانه ها به صورت آرام آرام در حال افزایش است که این مساله نیز به صورت ناخود آگاه نگرانی هایی را با خود به همراه خواهد داشت.

در شرایط فعلی ضعف تقاضا خیلی جدی تر از آن است که در گذشته انتظار آن را داشته ایم و همین ضعف تقاضا باعث می شود تا واقعیت های عرضه در بازار داخلی نادیده گرفته شود. این شرایط باعث می شود تا بازار اگر چه  با ضعف شکننده عرضه رو به رو شده و تولید هم در واحد های تولیدی و نوردی تا حدی افت نموده است، اما رویارویی با آن باعث شده تا این واقعیت ها خودنمایی نکنند.

تماس بگیرید