شرکت سیرجان حدید جنوب

شرکت میلگرد سیرجان
شرکت سیرجان حدید جنوبReviewed by Admin on Oct 23Rating:
۵ (۱۰۰%) ۱ تعداد رای ها

شرکت فولاد سیرجان حدید جنوب

ذوب آهن و تولید میلگرد سیرجان حدید جنوب در سال ۱۳۸۸ در شهر سیرجان شهرک صنعتی شماره یک تاسیس گردید و در سال ۱۳۹۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. هدف از تاسیس این شرکت تولید میلگرد آهنی با ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن در سال می باشد. در حال حاضر مدیر عامل این شرکت آقای حسن درویش زیدآبادی است و ظرفیت حقیقی تولید میلگرد به میزان ۲۵۰ هزار تن در سال می باشد. از اهداف توسعه طلبانه این واحد تولیدی افزایش ظرفیت تولید به همراه ارتقاء کیفیت محصولات مطابق با آخرین استانداردهای ملی و بین المللی است تا بتواند پا به عرصه صادرات گذاشته و در بازارهای خارج از کشور نیز فعالیت نماید.

محصولات تولیدی این شرکت تحت استاندارد ۱۳۵۲۷ از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمان تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد. سیرجان حدید تاکنون توانسته در عرضه های بورس کالا به صورت مکرر حضور داشته باشد و ۷۰ درصد از محصولات تولیدی خود را در این بازار مورد معامله قرار داده است. همچنین این واحد تولیدی نسبت به بورس کالا متعهد گردیده تا شرایط عرضه را به گونه ای فراهم نماید تا حداقل دو بار در ماه عرضه محصولات خود را در این بازار به انجام رساند و در صورت تقاضا با نظر بورس اقدام به عرضه نماید.

این شرکت در راستای شعار اشتغالزایی خود توانسته فرصت های شغلی متعددی را برای اهالی بومی منطقه و بخصوص جوانان آن بوجود آورده و معضل بیکاری را تا حدی مرتفع نماید. همچنین شرکت ذوب آهن و تولید میلگرد سیرجان حدید جنوب با وجود کارکنان و پرسنل مجرب و مدیران توانای خود توانسته گواهینامه ISO14001 را در راستای مدیریت محیط زیست اخذ نماید و گام های موثری را در راستای حفاظت از محیط زیست به عنوان یک واحد صنعتی که فعالیت آن با آلودگی همراه می باشد را بردارد.

حتما بخوانید :   گروه صنعتی فولاد یزد

بررسی خط تولید شرکت ذوب آهن و تولید میلگرد سیرجان حدید جنوب

تجهیزات خط تولید این شرکت شامل کوره، فن، اگزوز و جک شارژ کننده کوره و جک تخلیه کننده کوره و غلطک های خروجی کوره در واحد حرارتی و ذوب می باشد. در واحد فولاد سازی موتور، استند اول، گیربکس، فلایول، پینیون، گاردان و چهار شاخ گاردان استند ۱، میزهای خروجی کوره، قیچی، استند و موتور ۲ تا ۵ کیلو واتی وجود دارد. میلگرد به طور کلی از شمش فولادی و یا در مواردی از مقطع شمشی بریده شده از فولاد تولید می گردد. شمش تا دمای سرخ شدن حرارت داده شده و از میان غلتک های متوالی ماشین نورد عبور داده می شود. هر بار عبور غلتک باعث کاهش سطح مقطع عرضی و طویل تر شدن میله حاصل می گردد. شمش تا حد اندازه مورد نیاز کوچک می شود. آخرین سری غلتک ها، کنده کاری عمیق شده اند تا آج های استاندارد میلگرد را بر روی آنها ایجاد نمایند.

سیرجان حدید جنوب

در واحد برشکاری میلگردها به طول استاندارد ۱۲ متر بریده می شوند. پس از سرد شدن در بسته های ۵ تنی بسته بندی شده و بر چسب مشخصات برای شناسایی روی آن زده می شود. در این شرکت تولیدی آزمایشات کافی جهت اطمینان از تطابق با ضوابط آیین نامه و استاندارد میلگرد انجام می شود. در نحوه تولید استاندارد پس از مرحله ساخت اولین کار اساسی در کارخانه بریدن میلگردها در طول مشخص است. در رویه تولید مطابق استاندارد، بریدن میلگرد ها با رواداری ۲.۵۰ سانتی متر (افزایش یا کاهش) نسبت به طول تعیین شده است. وقتی انتهای بریده شده باید گونیایی، زاویه دار یا بصورت شکاف V شکل باشد، استثنائا آن را توسط اره برش می دهند.

حتما بخوانید :   مجتمع فولاد شاهرود

بررسی و ارزیابی کیفیت تولیدات حدید

محصولات تولیدی این شرکت شامل میلگرد آجدار به صورت کلاف یا شاخه ای از جنس فولاد ساده کربنی و کم آلیاژ است. میلگرد تولیدی در سایزهای ۱۲ تا ۳۲ می باشند. همچنین کلاف تولیدی در استانداردهای RST34, B72, SAE J403, DIN10016 ASTM A510, DIN 17145, JIS G3503 و با گرید های A1، A2 و A3 تهیه می گردد. این محصول در پروژه های ساختمانی، خرپا و تیرچه، سیم بکسل، سیم خاردار، زنجیر فلزی، میخ و پیچ و پرچ و غیره کاربرد دارد. میلگردهای آجدار به صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب تولید می‌شود و میلگرد کلاف به صورت یک کلاف به هم پیچیده تولید می گردد.

این کلاف ها معمولا قطر داخلی ۸۵۰ میلی متر و وزن ۲۲۰۰۰ کیلوگرم دارند. ابعاد و حداکثر وزن یک کلاف، توسط ظرفیت کارخانه تولید کننده تعیین می شود و گاها با جوشکاری دو یا چند کلاف به یکدیگر وزن های بیشتری حاصل می شود.میلگرد شاخه ای در استاندارد DIN488 و با صفت مشخصه آج ۳۴۰، آج ۴۵۰ و آج ۵۰۰ تهیه و تولید می گردد. استحکام کششی این محصول ۵۰۰ تا ۶۹۰ نیوتن بر میلی متر مربع و استحکام تسلیم آنها ۳۴۰ تا ۵۲۰ نیوتن بر میلیمتر مربع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید